2018.09.02. 21:20

A második félidőben nyerte meg a Hévíz a szomszédvári rangadót

A hétvégén a 3. fordulóval folytatódtak a megyei labdarúgó I. osztály 2018/19-es szezonjának küzdelmei.

Zalai Hírlap Sport

A csesztregi Nagy Norbert (jobbra) vezeti a labdát a szepetneki Horváth Márk Gyula mellett a két csapat hét végi mérkőzésén Fotó: Gergely Szilárd

Olajmunkás Gellénháza– Flexibil-Top Zalakomár 3–0 (1–0) Gellénháza, 30 néző. Jv.: Bors B. Gellénháza: Simon – Horváth B., Czibor, Szántó, Papp (Toplak B.), Horváth P., Szabó, Bognár, Lukács, Odonics, Horváth L. (Nagy). Edző: Bencze Péter. Zalakomár: Tóth-Pajor M. – Losonczi, Csizmadia, Takács (Tinó), Csalló, Horváth I. (Vincze), Fábián, Horváth J., Madarász (Mészáros), Horváth Zs., Bagó Bá. (Daróczi). Edző: Kiss István. Záporral érkezett a hidegfront Gellénházára is, alaposan eláztatva a pályát. Jó fél órát csúszott a kezdés, ám a rossz talaj ellenére nagy lendülettel, lelkesen kezdtek a csapatok, és bár a tócsákban leülő labda néha megtréfálta őket, azért sikerült folyamatos játékot kialakítaniuk. Már az elején látszott, hogy erősebbek a hazaiak, a 16. percben Szántó lövése talált utat a kapuba. A gól után ismét eleredt az eső, és a mérkőzés végéig már el sem állt. Fordulás után továbbra is Olajos fölényt láthatott a rossz idő ellenére kilátogató néhány szurkoló, és nézhette, amint a 62. percben ismét Szántó lő, már úgy látszik, hogy fogja Tóth-Pajor, ám a vizes labda kicsúszik az egyébként jól teljesítő vendégkapus kezei közül és begurul a hálóba. Nem sokkal a vége előtt aztán végleg eldől a meccs: Nagy iramodik meg, cselez, hozza magát helyzetbe, s lő védhetetlenül. Jól döntött a játékvezető, amikor engedélyezte a mérkőzés lejátszását, dicséret illeti a játékosokat is, hiszen a rossz pályaviszonyok ellenére jó játékot produkáltak, és sportszerűen, egyetlen sárga lap nélkül ment le a találkozó. Gólszerzők: Szántó (2), Nagy. Jók: Szántó, Horváth B., Horváth P., ill. Csalló, Fábián, Bagó Bá. U19: Gellénháza– Zalakomár 2–1.

A gellénházai Szántó Ákos (fehérben) két gólt is szerzett a Zalakomár elleni szombati találkozón Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap

Creaton-Lenti TE–Csács- NSE 2–2 (0–1) Lenti, 100 néző. Jv.: Hegedüs M. Lenti TE: Simon – Fehér (Varga), Kondákor, Lovrencsics, Porédos, Kiss, Sárkány, Dolmányos, Ágoston, Balog M. (Máyer), Hajnal. Edző: Szarka Péter. Csács-NSE: Kámán – Éder, Szabó, Hadrik, Csongár (Magyar), Németh B., Luter, Flórián (Liga), Németh A., Karakai, Vizsy. Játékos-edző: Csongár Péter. A mérkőzés első félidejében kiegyenlített játék mellett egy mentésből lepörgő labda a hazai hálóba került, így egygólos vezetéssel mentek szünetre a vendégek. A második játékrészben a Lenti TE felpörgette a játékát, sorban érkeztek a helyzetek, két gólvonalról való mentés és egy kapufa után egy szögletből egyenlítettek a hazaiak, majd nem sokkal később egy másik szögletből meg is szerezték a vezetést. Az egyenlítő gólt megelőzően Kondákort ellökték, a játékvezető sípja néma maradt, majd Karakai beadását az érkező Németh B. a bal alsó sarokba passzolta, így a mérkőzés döntetlennel zárult. A hazai csapat a második félidei játékával megérdemelte volna a győzelmet. Gólszerzők: Porédos, Kondákor, ill. Németh B., Fehér (öngól). Jók: a teljes hazai, ill. az egész vendégcsapat. U19: Lenti TE–Csács-NSE 7–0. Hévíz–Kinizsi SK Gyenesdiás 4–0 (0–0) Hévíz, 300 néző. Jv.: Jónás B. Hévíz: Jánosa – Baráth, Giber, Tóth G., Török (Horváth M.), Nedelkó (Meidl), Szi (Nagy R.), Pajor, Horváth D. (Kiglics), Buzási, Vass. Edző: Damina László. Gyenesdiás: Szabó Á. – Lázár, Tarnóczai (Mátó), Hegyi, Szőcze, Czafit, Pálfi, Acél, Kovács D., Balogh G., Kiss B. (Szokoli). Edző: Kocsis Norbert. A mérkőzés előtt a csapatok és a nézők egyperces néma gyászszünettel búcsúztatták a 76 esztendős korában elhunyt Bácsics Lajost, Hévíz városának Pro Cultura Hévíz díjával elismert volt hévízi labdarúgót és labdarúgó szakembert. Az első félidőben a nagy számú nézőközönség előtt a Hévíz nyomás alatt tartotta Gyenesdiás csapatát, de helyzeteikből nem született találat. Ezzel szemben a vendégcsapat több veszélyes kontrát is vezetett, amelyet a kiválóan teljesítő hazai védelem hatástalanítani tudott. A második félidőben szintén a hazaiak akarata érvényesült, de most már a fáradó Gyenesdiás nem tudta eredményesen szűrni a hévízi támadásokat, így akcióból előbb Vass György, majd Nedelkó János is betalált. Ezt követően Baráth Martin érkezett kiválóan egy szögletrúgást követően, majd végül a 85. percben a csereként beállt Horváth Márió tette fel az i-re a pontot egy 16 méteres lövéssel, mely a jobb alsó sarokban kötött ki. A Hévíz együttese ilyen arányban is megérdemelten aratott sikert a rangadón. Gólszerzők: Baráth, Horváth M., Vass, Nedelkó. Jók: az egész csapat, ill. Balogh G., Kiss B., Tarnóczai.

Szepetnek–Femat Csesztreg 3–1 (0–1) Szepetnek, 120 néző. Jv.: Major Zs. Szepetnek: László – Kollár, Kozári, Kotnyek, Petánovics, Balassa (Kiss J.), Horváth M., Nagy, Kobra, Takács (Pati), Cs. Horváth (Sipos). Edző: Domján László. Csesztreg: Kiss Be. – Pál, Szekeres, Horváth, Kiss Ba., Nagy N., Nagy M. (Kancsal), Szabó, Elek, Kiss Bá., Nagy R. Edző: Németh Imre. A mérkőzés első félidejében a hazai csapat többet támadott, de egy védelmi hiba után a vendégek szerezték meg a vezetést. A második játékrész elején egy formás hazai támadás után Nagy Tamás egyenlített. A csesztregi csapat ezt követően többet támadott, két alkalommal a kapufát találta el. A félidő derekán egy hazai kontra végén Kobra volt eredményes. A mérkőzés hajrájában a vendégek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében. Nagy Norbert szabadrúgása a keresztlécen csattant. A kitámadó Csesztreg védelme fellazult, ezt Kobra a hoszszabbításban ismét kihasználta. Jó iramú, nagy küzdelmet hozó mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. Gólszerzők: Kobra (2), Nagy, ill. Szabó. Jók: László, Kozári, Takács, Cs. Horváth, Horváth M., ill. Nagy R., Nagy N., Elek, Pál. U19: Szepetnek– Csesztreg 0–1.

ZNet-Telekom Becsehely– Zalalövő 1–1 (1–0) Becsehely, 70 néző. Jv.: Vincze G. Becsehely: Szekeres – Pintér, Balázs, Markulia M. (Végh), Török Mi., Földesi (Mutter), Kovács D., Balassa (Török Má.), Soós, Molnár M., Markulia J. Edző: Mutter Attila. Zalalövő: Dóra – Darabos (Wágner), Horváth T., Flander (Tóth G.), Nagy D., Zsoldos At., Kellner, Cser, Sipos, Cseresznyés, Penczák. Edző: Vaspöri Zoltán. Küzdelmes mérkőzésen a vendégek kezdeményeztek többet, ennek ellenére csak egy potyaízű góllal sikerült pontot elvinniük Becsehelyről. A hazaiak vezetőedzője további sok sikert kíván a vendégcsapatnak. Gólszerzők: Pintér, ill. Sipos. Jók: Balázs, Pintér, Markulia J., ill. Dóra, Zsoldos At., Cseresznyés. U19: Becsehely–Zalalövő 9–3.

FC Keszthely Lazzarin Café–Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák 4–1 (0–1) Keszthely, 50 néző. Jv.: Kiss N. Keszthely: Gujgiczer – Keveházi, Komáromi, Balása M. (Tóth G.), Németh I., Bertók, Marton, Németh A., Horváth G. (Kenesei), Németh G., Balása E. (Pál). Edző: Németh István. Kiskanizsa: Munkácsi – Csordás, Póka, Lukács (Németh R.), Mulasics, László, Anger, Rácz, Nagy R., Kálcsics, Ötvös. Játékos-edző: Lukács István. A nyáron tíz játékos távozott Keszthelyről, és másfél hónapon keresztül azon dolgozott a vezetőség, hogy sikerüljön egy csapatot kialakítani. Németh István úgy érzi, hogy jól indultak el, ugyan nem tartoznak a dobogóesélyes csapatok közé, de reméli, hogy az első tízbe ott tudnak lenni. A mérkőzésen mindjárt az első percben gólt rúgott a Kiskanizsa, ez megfogta a hazaiakat, majd fokozatosan átvette a játék irányítását a Keszthely, az első félidő két egyenrangú csapat mérkőzését hozta. A második játékrészben teljesen átvette a hazai csapat az irányítást, három szép gólt fejelt és mindkét csereként beállt játékos hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez. Összességében megérdemelten nyerte a találkozót a Keszthely az első félidőben nagyon jól játszó Kiskanizsa ellen. Gólszerzők: Bertók (2), Tóth G., Németh I., ill. Kálcsics. Jók: Németh A. (a mezőny legjobbja), Németh I., Bertók, Németh G., Balása E., ill. László, Rácz, Munkácsi. U19: Keszthely–Kiskanizsa 6–1. Police-Ola–Semjénháza 1–2 (1–0) Zalaegerszeg, 80 néző. Jv.: Németh I. Police-Ola: Szilasi – Szekeres (Kócza), Igazi, Lukács P. (Kovács B.), Propszt, Lukács B., Sonkoly (Papp D.), Bognár, Erdélyi, Goldfinger, Varga Sz. Edző: Czigola Zsolt. Semjénháza: Szakmeiszter Á. – Kovács P. (Szollár), Pál, Orbán, Novák (Orsós), Szakmeiszter J., Kónya (Dömötör), Pápai, Horváth D. (Horváth M.), Schuller, Kapuvári. Edző: Németh István. Az első félidőben a Semjénháza megpróbált lendületesen letámadni, a hazai csapat pedig gyors ellentámadásokkal próbálkozott, és egy jól eltalált lövéssel meg is szerezte a vezetést. A második játékrészben gyorsan egyenlített egy hazai figyelmetlenséget kihasználva a vendégcsapat. Ezt követően küzdelmes játék alakult ki, a nagy lehetőségeket a Police- Ola szalasztotta el, majd a 95. percben egy jól eltalált lövéssel megszerezte a győzelmet a Semjénháza. A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Gólszerzők: Sonkoly, ill. Pápai, Dömötör. Jók: Sonkoly, Lukács B., Varga Sz., ill. Pál. U19: Police-Ola–Semjénháza 10–0.

Lets Do It Technoroll Teskánd–Zalaszentgrót 2–0 (1–0) Teskánd, 100 néző. Jv.: Iványi G. Teskánd: Kozma – Gulyás, Karvalics, Pergel B. (Czömpöl), László (Károly), Major (Somogyi), Bedő, Czigány, Kiss P., Balogh A., Pergel D. (Szekeres). Edző: Pergel Attila. Zalaszentgrót: Tóth Zs. – Horváth D., Horváth E., Tóth D. (Farkas K.), Csarmasz (Nagy T.), Sümegi, Gájer P. (Németh Á.), Kovács B., Ferenczi, Csik, Gájer F. Edző: Jankovics Péter. A bajnokságot mindkét csapat rosszul kezdte, így a hazaiak és a vendégek is szerették volna megszerezni első győzelmüket. Az első negyed órában a teskándiak két nagy lehetőséget is kihagytak. A 18. percben emberhátrányba kerültek a hazaiak, Karvalics megmozdulásáért gyorsan villant a piros. Ez után a vendégek többször is veszélyeztették a teskándi kaput, de nagy helyzetük nem adódott. A 43. percben Pergel Bence egy 30 méterről eleresztett bombával megszerezte a vezetést a Teskándnak. A második félidő is úgy kezdődött, ahogy a hazaiak befejezték az elsőt, a 47. percben Tóth Zsolt ejtette ki a labdát, amire Pergel Dávid lecsapott és így növelte az előnyt. A mérkőzés további időszakában a hazaiak inkább a védekezésre koncentráltak, hogy megszerezzék a bajnokságban első győzelmüket. Nagyot küzdött a teskándi csapat, így megérdemelten szerezték meg a három pontot. Gólszerzők: Pergel B., Pergel D. Jók: az egész csapat, ill. Horváth E., Sümegi, Kovács B. Kiállítva: Karvalics (18., Teskánd). U19: Teskánd–Zalaszentgrót 3–0. Tudósítottak BECSEHELY Mutter Attila GELLÉNHÁZA Bartusch Géza HÉVÍZ Jánosa Tibor KESZTHELY Németh István LENTI Kosár Lajos POLICE-OLA Kovács József SZEPETNEK Harmat János TESKÁND Pergel Attila A csesztregi Nagy Norbert (jobbra) vezeti a labdát a szepetneki Horváth Márk Gyula mellett a két csapat hét végi mérkőzésén Fotó: Gergely Szilárd A gellénházai Szántó Ákos (fehérben) két gólt is szerzett a Zalakomár elleni szombati találkozón Fotó: Katona Tibor Csupán a Semjénháza csapata tudott idegenben győzni

A II. osztály hét végi eredményei

A hét végén a 3. fordulóval folytatódtak a küzdelmek a megyei labdarúgó II. osztályban is. Északon első mérkőzését nyerte a Böde és a Nagykapornak, délen továbbra is százszázalékos mérleggel áll az újonc Letenye együttese.

Északi-csoport Böde –Zalaszentgyörgy 3–0 (2–0), Türje–Nagykapornak 0–2 (0–2), Cserszegtomaj– Pölöske 4–1 (1–0), Zalaszentiván– Helsa Andráshida TE 3–2 (1–0).

Déli-csoport Sportklub Gutorfölde–Sava- Borsfa-Borsfa 8–0 (5–0), Letenye–Miklósfa 1–0 (1–0), Ada Nova–Bak 4–1 (1–0), Gelse Termál–Felsőrajk 3–2 (1–1).