Szeptemberben indul

2019.02.01. 12:00

Mechatronikai mérnök szakra várják a jelentkezést a Pannon Egyetemen

A Pannon Egyetem Mérnöki Karának Mechatronikai Képzési és Kutatási Intézetében államilag finanszírozott mechatronikai mérnök alapszakra és ugyancsak szeptemberben induló önköltséges levelező képzésre várják a jelentkezőket.

Varga Lívia

A zalaegerszegi hallgatók által fejlesztett pneumobil egyre jobban szerepel a hazai és a nemzetközi versenyeken Fotó: PE

Utóbbi esetében jellemzően a már dolgozókra számítanak, hangsúlyozza dr. Szalai István, az intézet igazgatója. – Nappali tagozatra azokat várjuk, akik érdeklődnek a természettudományok, a műszaki tantárgyak és a számítástechnika iránt – fogalmaz az intézetigazgató, kiemelve: manapság egyre több ilyen szakemberre van szükség helyben és országosan is.

A zalaegerszegi hallgatók által fejlesztett pneumobil egyre jobban szerepel a hazai és a nemzetközi versenyeken Fotó: PE

Az itt végzetteknek elhelyezkedési problémája nem lesz, és a mérnöki kezdő fizetésekre sem lehet panasz. S ha már az anyagiak: egy jó képességű, jól tanuló mechatronika szakos hallgató akár 200 ezer forintot is kereshet havonta. Mindez tanulmányi, szociális és városi ösztöndíjból tevődhet össze, amit a hallgatók az intézetben futó különböző projektekben való részvételért járó ösztöndíj-támogatással egészíthetnek ki, a duális képzésben részt vevők pedig gyakorlati helyüktől fizetést kapnak.

– A duális képzés miatt mindenképpen érdemes a zalaegerszegi mechatronikai képzést választani, hiszen kiváló a cégekkel való együttműködésünk. A legtöbb hallgatót a Flex Kft. és az Autóipari Próbapálya Zala Kft. fogadja. Tanáraink zöme tudományosan minősített, a HVG által összeállított rangsorban a Pannon Egyetem országos második az oktatók kiválóságát tekintve a hazai felsőoktatási intézmények között. Több mint 500 millió forint értékben nyertünk el kutatási projekteket, amikbe a hallgatókat is bevonjuk, a legjobbak nemzetközi konferenciákon számolhatnak be eredményeikről.

Tanulóink minden évben szakmai kirándulásokon, illetve mérnökszemináriumokon vehetnek részt. További előnyt jelenthet a családias légkör – sorolja az érveket dr. Szalai István. – Tanulni viszont sokat kell – jegyezi meg. Az alapszak elvégzése után a hallgatók a Pannon Egyetem keretein belül Veszprémben folytathatják tanulmányaikat mesterképzésen, majd a zalai megyeszékhelyre visszatérve elkészíthetik doktori disszertációjukat. Közben számos izgalmas feladatba is bekapcsolódhatnak. A zalaegerszegi hallgatók évek óta részt vesznek pneumobil járművek építésében, ezekkel versenyeken képviselik az intézetet.

A legutóbbi országos megmérettetésen 4., a nemzetközin pedig 52 csapat közül a 9. helyezést érték el. Jelenleg 117 hallgatója van intézetnek. Kollégiumot mindenkinek tudnak biztosítani a képzés teljes időtartamára. A tesztpálya indukálta igényeknek megfelelően gépjárműipari tesztmérnök szak elindításán dolgoznak. Ez a képzés várhatóan a 2020/2021-es tanévben startolhat, s ha a helyi cégek igénye úgy kívánja, az akkreditált szerszámtervező szakmérnök szakot is elindítják levelező képzés keretében.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában