2010.09.27. 06:43

ZTE FC: Hárompontos bomba

Milan Bogunovic második gólját szerezte a ZTE FC színeiben, és ez a szombati találat három pontot ért csapata számára Győrben, a labdarúgó NB I 8. fordulójában.

Ha pontosak az adatok, akkor utoljára 2002-ben nyert Győrben a ZTE FC élvonalbeli mérkőzésen. A szombati találkozó előtt pedig nem lehetett számítani arra, hogy véget ér ez a szünet, a zalaiak - kimondva, kimondatlanul - egy ponttal is elégedetten távoztak volna az ETO Parkból.

Aztán 40 másodperc sem telt el a találkozóból, s Rajcomar már két ígéretes lövéssel tesztelte a hazai kapust. A tűzijáték aztán abbamaradt, ZTE nem kockáztatta, hogy belefusson a késbe , hiszen a Győr legfőbb fegyvere a kontratámadás. Állóháború kezdődött, a hazaiak nem tudtak fogást találni a masszívan és szervezetten védekező egerszegieken: bár a Győr viszonylag gyorsan járatta a labdát, legfeljebb egy-egy átlövésig jutott, mert képtelen volt feltörni a zalai reteszt.

A második félidőben annyiban változott a játék képe, hogy a ZTE szép fokozatosan átvette a találkozó irányítását. A hazaiak tanácstalansága átcsapott görcsösségbe, melyet a kék-fehérek okosan fordítottak a maguk javára. Bár a találkozó biztosan nem pályázhat majd a szezon legjobb mérkőzése címre, az egerszegiek taktikus játékkal tartották a labdát, s persze keresték a lehetőséget is a gólszerzésre. A 79. percben Vlaszák fogta meg Ganugrava veszélyes lövését, majd a két zalai csereember hozta össze a győztes találatot. A 85. percben Delic harcolt ki a kaputól 18 méterre szabadrúgást, a labda mögé Bogunovic állt (a gyomorbántalmak miatt cserét kérő Miljatovic helyére érkezett), akinek lövése a szétnyíló sorfalban álló Tokodyt érintve a hálóban kötött ki, 0-1.

- Még tavaly augusztusban, a Videoton elleni idegenbeli győztes mérkőzésünkön találtam be először a ZTE színeiben a kapuba - idézte fel a találkozó után az első gólját a szerb védő. - Itt most erőből küldtem kapura a labdát, örülök, hogy gól lett belőle. Kedden az egyik legerősebb magyar csapatot, a Videotont fogadjuk. Azt nem ígérem, hogy megint betalálok, de bízhatunk benne, hogy jó eredményt érünk el.

A ZTE FC tehát a maximumot hozta ki a győri mérkőzésből, mely nem volt látványos, de ezt a zalaiakon most senki nem kéri számon. Talán felesleges is feltenni a kérdést: mi a jobb? Szórakoztató meccsen kikapni, vagy unalmason nyerni?

Pintér Attila: Gratulálok a ZTE-nek! Sajnos több játékosom is hiányzott erről a találkozóról, még a bemelegítésnél is változtatnom kellett, hiszen Babic ekkor sérült meg. Úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget, a játékosok mindent megtettek a sikerért. Az első félidőben szerintem Kocsár-dit ki kellett volna állítani, amikor kilépő játékosunkat szabálytalanul állította meg.

Csank János: Az elején labdabiztosabb volt az ellenfél, utána viszont görcsössé vált a győriek játéka, a folytatásra mi maradtunk higgadtabbak. Nyertünk, s engem csak ez érdekel, s a három pont értéke azért is nagy, mert két nehéz mérkőzés következik számunkra. Kellett most ez a siker.

JEGYZŐKÖNYV
Győri ETO-ZTE FC 0-1 (0-0)

Győr, 2500 néző. Jv.: Vad II. 8 (Ring, Lémon). Győri ETO FC: Stevanovic 0 - Tokody 6, Djordjevic 5, Fehér 5, Szabó O. 5 - Ganugrava 5, Kiss M. 5 - Koltai 5 (Sarasenidze 4, 54.), Trajkovic 4 (Dinjar -, 69.), Völgyi 5 (Cetkovic 5, 59.) - Aleksidze 5. Vezetőedző: Pintér Attila. ZTE FC: Vlaszák 6 - Kocsárdi 5, Miljatovic 6 (Bogunovic -, 67.), Varga R. 6, Panikvar 6 - Kamber 6 - Horváth A. 5, Illés 5 (Delic -, 74.), Máté P. 6 - Rajcomar 5, Pavicevic 5 (Simon A. -, 63.). Vezetőedző: Csank János. Gólszerző: Bogunovic a 85. percben.Sárga lap: Kocsárdi a 25., Kiss M. a 29., Aleksidzea 42., Pavicevic a 43., Illés a 48., Fehér a 84. percben.

Korábbi eredmények:
    1. forduló (július 31-augusztus 1.): BFC Siófok-Videoton FC 1-1, Újpest FC-Győri ETO FC 0-0, Debreceni VSC-TEVA - Lombard Pápa 2-0, MTK Budapest - Kecskeméti TE-ERECO 4-2, ZTE FC-Kaposvári Rákóczi FC 3-5, Vasas-Budapest Honvéd 3-2, Ferencváros-Paksi FC 2-1, Szolnoki MÁV FC-Szombathelyi Haladás 0-0
    2. forduló (augusztus 6-8.): Paksi FC - DVSC-TEVA 2-2, Győri ETO FC-BFC Siófok 1-0, Videoton FC-Vasas 3-0, Kaposvári Rákóczi-Újpest FC 0-1, Budapest Honvéd-MTK Budapest 1-2, Lombard Pápa-Szolnoki MÁV FC 0-0, Szombathelyi Haladás-ZTE FC 0-0, Kecskeméti TE-ERECO - Ferencváros 1-2
    3. forduló (augusztus 13-15.): Vasas-Győri ETO FC 2-1, ZTE FC-Lombard FC Pápa 3-1, Szolnoki MÁV FC-Paksi FC 3-1, MTK Budapest-Videoton FC 0-3, DVSC-TEVA - Kecskeméti TE-Ereco 6-2, Kaposvári Rákóczi-Szombathelyi Haladás 1-0, BFC Siófok-Újpest FC 1-1, Ferencváros-Budapest Honvéd 1-3
    4. forduló (augusztus 20-22.): Budapest Honvéd - DVSC-TEVA 1-0, Győri ETO FC-MTK Budapest 1-1, Videoton FC-Ferencváros 1-1, Siófok-Kaposvári Rákóczi 0-0, Paksi FC-ZTE 2-2, Újpest FC-Vasas 2-2, Kecskeméti TE-ERECO - Szolnoki MÁV 4-2, Lombard Pápa-Szombathelyi Haladás 5-1
    5. forduló (augusztus 27-szeptember 1.): Szolnoki MÁV FC-Budapest Honvéd 0-2, ZTE FC - Kecskeméti TE-ERECO 2-1, Szombathelyi Haladás-Paksi FC 1-2, Kaposvári Rákóczi-Lombard Pápa 3-2, Vasas-BFC Siófok 3-0, MTK Budapest-Újpest FC 1-0, DVSC-TEVA - Videoton FC 3-1, Ferencváros-Győri ETO FC 3-0
    6. forduló (szeptember 10-12.): Videoton FC-Szolnoki MÁV FC 3-1, Budapest Honvéd-ZTE FC 1-0, Újpest FC-Ferencváros 6-0, BFC Siófok-MTK Budapest 0-0, Vasas-Kaposvári Rákóczi 1-3, Győri ETO FC - DVSC-TEVA 3-0, Paksi FC-Lombard Pápa - elhalasztva, Kecskeméti TE-ERECO - Szombathelyi Haladás - elhalasztva
    7. forduló (szeptember 16-19.): DVSC-TEVA - Újpest FC 1-1,
Szolnoki MÁV FC-Győri ETO FC 0-3, Ferencváros-BFC Siófok 1-2,
Szombathelyi Haladás-Budapest Honvéd 1-1, Lombard Pápa - Kecskeméti TE-ERECO 4-1, Kaposvári Rákóczi-Paksi FC 1-2, MTK Budapest-Vasas 4-0, ZTE FC-Videoton FC - elhalasztva

OLDALTÖRÉS: Többször elment az áram, lefújták az MTK-Kaposvár meccset

Többször elment az áram, lefújták az MTK-Kaposvár meccset

Néhány percnyi játék után ismét elment az áram a Hidegkuti Stadionban, így a játékvezető lefújta az MTK-Kaposvár szombati NB I-es labdarúgó-mérkőzést.

A találkozó hasonló probléma miatt 18 óra helyett csak 19 óra után kezdődhetett el, de mindössze 10-12 percig folyhatott a játék, aztán újra sötétbe borult a pálya, így a bíró, Bognár Tamás véget vetett a küzdelemnek.

Mint utóbb kiderült, a környéken volt áram, a stadionon belül viszont sehol, a szolgáltató pedig ennyi idő alatt nem tudta megoldani a problémát.

Az újrajátszásról, a mérkőzés új időpontjáról a Magyar Labdarúgó Szövetség határoz majd.