2010.09.29. 05:25

Megérdemelt Videoton siker (képgalériával frissítve)

A ZTE FC a hetedik forduló ma este bepótolt mérkőzésén mindent megtett a pontszerzésért, ám a jobb erőkből álló Videoton egy nagy védelmi hiba után a második félidő hajrájában eldöntötte a meccset.

MTI

Csank János elképzelhető, hogy nem számíthat a Győrben megsérülő Miljatovicsra, a középső védőt ebben az esetben Panikvar pótolhatja. A listavezető teljes kerettel érkezik Egerszegre.

ZTE FC - Videoton FC 1-2 (1-1)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2 264 néző. Jv: Solymosi (Farkas B., Takács G.)

Gólszerzők: Polonkai - 28', Alves - 83' ill. Varga - 36'

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovic, Varga R., Panikvar - Szalai (Balázs, 90'), Kamber, Máté P., Illés Gy. (Delic, 76') - Rajcomar (Simon, 76'), D. Pavicsevics. Vezetőedző: Csank János.

Videoton: Bozsovics - Lázár P., Lipták, Vaskó, Hidvégi (Nikolic, 70') - Sándor Gy., Farkas, Polonkai (Vasziljevics, 67'), Elek - Nagy D. (Gosztonyi, 78'), Alves. Vezetőedző: Mezey György.

IDE KATTINTVA tekintse meg a keddi meccs képgalériáját!

1. perc:
Elkezdődött a meccs, mégpedig rögtön nagy Vidi-helyzettel. Sándor kiugratása után Alves lőtte el három méterről a kapu előtt keresztben a labdát. - Óriási ziccer volt.

Valamivel jobb idő van, mint az elmaradt meccs alkalmával, hiszen nem esik az eső, ám a pálya talaja nem igazán mondható jónak...

7. perc: "Ismerkednek" a csapatok, egyelőre keresik egymáson a fogást.

A várakozásaoknak megfelelően a Videoton a kezdeményezőbb, a ZTE egyelőre kivár.

15. perc: Rajcomar kevergetett a bal oldalon, beadását az utolsó pillanatban tisztázta szögletre Farkas Balázs a gólra éhes Pavicsevics elől. Megvolt az első igazi ZTE-lehetőség!ergete

22. perc: Kis híján vezet a vendégcsapat: Polonkai kevergetett a bal oldalon, beadásszerű labdáját Nagy Dániel szelidítette meg a ZTE kapujától 12 méterre jobbról, majd lőtt, de Vlaszák szögletre hárított.

26. perc: Ismét veszélyes Videoton-támadás: Nagy Dániel ment el a jobb oldalon, beadását Elek magasra ugorva fejelte mellé.

28. perc: Polonkai góljával vezet a Vidi. A ZTE elvesztette a labdát középpályán Elek indult meg nagy elánnal, továbbított a baloldalon érkező Polonkai elé, aki higgadtan lőtte ki a bal alsó sarkot. Vlaszáknak nem volt esélye: 0-1.

A gól után is a vendégek aktívabbak, agresszívan támadják a labdát felhozó ZTE-középpályásokat, akik így sokat hibáznak.

36. perc: Egyenlített a hazai gárda! Illés jobb oldali beadása után Pavicsevics fejelt 8 méterről, Bozsovics elképesztő bravúrral szögletre tolta a montenegrói óriás gyönyörű fejesét. Illés adta be jobbról a szögletet, a berobbanó Varga Róbert pedig 5 méterről a kapuba vágta a játékszert: 1-1. Az eseményekhez hozzátartozik, hogy a szögletnél a kifutó Bozsovics Miljatoviccsal ütközött, de a játékvezető nem találta szabálytalannak az esetet. A gólszerző kiléte is elég pikáns sztori, hiszen Varga Róbert a nyáron nem kellett dr. Mezey Györgynek, így került Egerszegre. Nem rossz visszavágás ez a játékostól.

43. perc: Ismét Illés villantott egy tért ölelő beadást jobbról, a Videoton tizenhatosának bal sarkában üresen találta Rajcomart, aki azonban addig szerencsétlenkedett, amíg oda lett a lehetőség.

45. perc: Kis területen játszotta meg a balszélen a labdát a Videoton, Hidvégi átadását Alves tette kapura, Vlaszák azonban résen volt. Vége az első félidőnek.

2. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, egyik csapat sem változtatott a felálláson

49. perc: Kamber bal oldali beadását Pavicsevics csúsztatta meg, a labda azonban méterekkel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

52. perc: Polonkai futott fel a bal odalon, azonban Vlaszák megszerezte a labdát a Vidi-játékos elöl.

56. perc: Kamber és Hídvégi fejelt össze, mindkét játékost ápolni kell.

60. perc: Kocsárdié a mérkőzés első sárga lapja, Alves ellen követett el szabálytalanságot a zalai kettes

62. perc: Illés szabadrúgása okozott némi bonyadalmat a fehérvári védelemnek, de Bozsovics résen volt.

67. perc: Cserélt a vendégcsapat, Vasziljevics jött be a gólszerző Polonkai helyett.

70. perc: Hídvégi helyett Nikolic a Videotonban, tehát Mezey doktor védőt cserél le, hogy behozhassa az egykoron Kaposváron gólkirályi címig jutó támadót.

74. perc: Egy hosszú átadás után Pavicsevics szelidítette meg a labdát, visszagurított az érkező Szalai elé, a középpályás pedig középről 16 méterről kapura továbbított. Bozsovics rajta volt a lapos lövésen.

76. perc: Illés jobboldali szögletére érkezett Panikvar lövésre a bal oldalon, ám azt könnyűszerrel hárította a kapus.

77. perc: Kettőt cserélt a ZTE, Illés helyett Delic, Rajcomar helyett Simon játszik tovább.

78. perc: dr. Mezey György kihasználta utolsó cserelehetőségét is: Nagy Dániel heylén Gosztonyi a pályán.

82. perc: Kamber rúgja fel Nikolicot - sárga lap a jutalma.

83. perc: Nikolics ment el a bal szélen egy szép kiugratás után, beadását ketten is üresen várták az egerszegi tizenhatoson belül, ő Alvest választotta, a brazil spíler pedig köszönte szépen és könnyedén bepasszolta a kiszolgáltatott Vlaszák mellett a hálóba a labdát: 1-2.

87. perc: A hazaiak kitámadnak, így a Videotonnak bőven van lehetősége kontrázni, Vasziljevics ugratja ki a baloldalon kilépő Nikolicot, akinek most nem jön össze a beadás, a hazai védők tisztázni tudnak.

89. perc: Kamber egyenlíthetett volna, ám Kocsárdi jobb oldalról érkező beívelését nagyon csúnyán fölé fejelte. Több volt ebben az akcióban, hiszen Kamber mellett öt méteres körzetben nem volt senki...

90. perc: Balázs Zsolt jön be Szalai helyére.

90+2 perc: vége a mérkőzésnek, győzött a Videoton.

Csank János: A Videoton ma is megmutatta, hogy jó csapata van, a vendégek nehéz talajon is jól járatták a labdát. A második vendéggól előtt Miljatovic nagyot hibázott, utána pedig már nem tudtunk felállni.

OLDALTÖRÉS: Eredmények és tabella

Eredmények és tabella

A labdarúgó NB I 7. fordulójából elhalasztott és kedden lejátszott mérkőzés eredménye és a tabella:

Korábbi eredmények:

1. forduló (július 31-augusztus 1.): BFC Siófok-Videoton FC 1-1, Újpest FC-Győri ETO FC 0-0, Debreceni VSC-TEVA - Lombard Pápa 2-0, MTK Budapest - Kecskeméti TE-ERECO 4-2, ZTE FC-Kaposvári Rákóczi FC 3-5, Vasas-Budapest Honvéd 3-2, Ferencváros-Paksi FC 2-1, Szolnoki MÁV FC-Szombathelyi Haladás 0-0

2. forduló (augusztus 6-8.): Paksi FC - DVSC-TEVA 2-2, Győri ETO FC-BFC Siófok 1-0, Videoton FC-Vasas 3-0, Kaposvári Rákóczi-Újpest FC 0-1, Budapest Honvéd-MTK Budapest 1-2, Lombard Pápa-Szolnoki MÁV FC 0-0, Szombathelyi Haladás-ZTE FC 0-0, Kecskeméti TE-ERECO - Ferencváros 1-2

3. forduló (augusztus 13-15.): Vasas-Győri ETO FC 2-1, ZTE FC-Lombard FC Pápa 3-1, Szolnoki MÁV FC-Paksi FC 3-1, MTK Budapest-Videoton FC 0-3, DVSC-TEVA - Kecskeméti TE-Ereco 6-2, Kaposvári Rákóczi-Szombathelyi Haladás 1-0, BFC Siófok-Újpest FC 1-1, Ferencváros-Budapest Honvéd 1-3

4. forduló (augusztus 20-22.): Budapest Honvéd - DVSC-TEVA 1-0, Győri ETO FC-MTK Budapest 1-1, Videoton FC-Ferencváros 1-1, Siófok-Kaposvári Rákóczi 0-0, Paksi FC-ZTE 2-2, Újpest FC-Vasas 2-2, Kecskeméti TE-ERECO - Szolnoki MÁV 4-2, Lombard Pápa-Szombathelyi Haladás 5-1

5. forduló (augusztus 27-szeptember 1.): Szolnoki MÁV FC-Budapest Honvéd 0-2, ZTE FC - Kecskeméti TE-ERECO 2-1, Szombathelyi Haladás-Paksi FC 1-2, Kaposvári Rákóczi-Lombard Pápa 3-2, Vasas-BFC Siófok 3-0, MTK Budapest-Újpest FC 1-0, DVSC-TEVA - Videoton FC 3-1, Ferencváros-Győri ETO FC 3-0

6. forduló (szeptember 10-12.): Videoton FC-Szolnoki MÁV FC 3-1, Budapest Honvéd-ZTE FC 1-0, Újpest FC-Ferencváros 6-0, BFC Siófok-MTK Budapest 0-0, Vasas-Kaposvári Rákóczi 1-3, Győri ETO FC - DVSC-TEVA 3-0, Paksi FC-Lombard Pápa - elhalasztva, Kecskeméti TE-ERECO - Szombathelyi Haladás - elhalasztva

7. forduló (szeptember 16-19.): DVSC-TEVA - Újpest FC 1-1,
Szolnoki MÁV FC-Győri ETO FC 0-3, Ferencváros-BFC Siófok 1-2,
Szombathelyi Haladás-Budapest Honvéd 1-1, Lombard Pápa - Kecskeméti TE-ERECO 4-1, Kaposvári Rákóczi-Paksi FC 1-2, MTK Budapest-Vasas 4-0, ZTE FC-Videoton FC

8. forduló (szeptember 24-26.): BFC Siófok - DVSC-TEVA 4-1, Győri ETO FC-ZTE FC 0-1, Budapest Honvéd-Lombard Pápa 2-4, Kecskeméti TE-ERECO - Paksi FC 0-1, Videoton FC-Szombathelyi Haladás 3-1, Újpest FC-Szolnoki MÁV FC 1-0, Vasas-Ferencváros 1-3, MTK Budapest-Kaposvári Rákóczi - áramkimaradás miatt félbeszakadt

OLDALTÖRÉS: A labdarúgó NB I góllövőlistája