NB III: lehetett volna szebb is a télelő

A labdarúgó NB III Bakony-csoportjában a három zalai csapat közül az őszt szép győzelemmel záró Hévíz telel a legjobb pozícióban, miután a 15. fordulóban az eddig éllovas NTE 1866 hazai pályán váratlanul sima vereséget szenvedett. A ZTE II. szintén kikapott.

Zalai Hírlap

NTE: Freischmid (Szekeres) - Boros, Rákhely (Kotnyek), Pozsgai, Szép - Újvári, Rácz, Nagy T. (Budai), Béli - Cs. Horváth, Szőke. Edző: Koller Zoltán.

Két hasonló játékerőt képviselő csapat találkozóján a vendégek öt perccel a szünet előtt, rögzített szituációból szereztek vezetést, miután korábban el sem jutottak az elszántan támadó Vasút védekező harmadába. A hazaiak a folytatásban is mindent megtettek a gólért, ám ezúttal nekik semmi sem sikerült, míg az ellenfél egyéni hibákból a hajrában végleg eldöntötte a három pont sorsát. A Kanizsa ezzel együtt maximálisan teljesítette a szezon előtti célt, az ötödik helyen zárt.

Gólszerzők: Molnár, Nyerges, Horváth A., Dorogi.

Jók a hazaiak közül: Boros, Béli.

Hévíz-Várpalota 3-0 (1-0)
Hévíz, 100 néző. Jv.: Papp.

Hévíz: Szabó Á. - Herbály, Keszei, Fisli, Rácz - Kovács R., Buza (Kellermann, 75.), Bódai (Keszthelyi, 61.) - Babati, Horváth Gy. (Horváth M., 46.), Pandur. Edző: Damina László.

A 4. percben Kovács lövése kipattant a kapusról, és Pandur 8 méterről, értékesítette a helyzetet, 1-0. Az 55. percben a fiatal Horváth Máté 20 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 2-0. A 67. percben Pandur 10 méterről helyezett a kapu közepébe, 3-0. A fiatal átlagéletkorú Hévíz a 2. játékrészben élvezetes játékkal, megérdemelten győzött és az őszi zárásra elcsípte a tabella negyedik helyét.

Jók: Fisli (a mezőny legjobbja), Rácz, Kovács, Buza, Pandur. Kiállítva: Pavelka (Várpalota, 83.).

ZTE FC II.-Móri SE 2-5 (0-2)
Zalaegerszeg, műfüves pálya, 100 néző. Jv.: Vass.

ZTE: Palásthy - Switzer, Mavolo, Kovács K., Kiss B. (Salamon) - Németh M. (Major M.), Csordás, Jasarevic, I. Delic - Milosavljevic (Juhász), Krajczár. Edző: Preisinger Sándor.

A 17. percben a hazaiak még egy meg nem adott büntető miatt reklamáltak, amikor a Mór vezetést szerzett. A szünetben hármat cserélt a hazai szakvezetés, a csapat pedig talpra is állt, a 64. percre egyenlített, ám három perc múlva már megint a vendégek vezettek, s ez a találat - valamint néhány nem várt gyenge egerszegi teljesítmény - el is döntötte a meccset. A ZTE 15-ből a 12. helyen telel.

Gólszerzők: I. Delic, Major, illetve Pongrácz, Tóth R. (3), Disztl M.

Jók: senki.

Jók: senki.

Jók: senki.

Jók: senki.

Jók: senki.

Jók: senki.

Jók: senki.