Továbbra is veretlen a ZTE a bajnokságban (nyilatkozatokkal, képekkel frissítve)

Hiába vezetett már 14 ponttal a negyedik helyen álló Körmend, végül a jól hajrázó ZTE kosárlabdacsapata három ponttal megnyerte a mérkőzést. A hazaiak idénybeli 15. bajnokijukon is megőrizték a veretlenségüket.

zaol.hu

Zalakerámia-ZTE KK-MJUS-Fortress Körmend 61:58 (17:20, 11:17, 20:13, 13:8).  - Zalaegerszeg, 3000 néző, NB I. A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Bodnár, Ádám, Benczur.

Zalaegerszeg: Hinnant 13, Watson 10, Kámán 7, TREPÁK 12/3, K. WILSON 16. Csere: Tóth Á. -, Gáspár 3/3, Simon L. -, Baki -. Edző: Völgyi Péter.

Körmend: Thomas 2, Fodor G. 4, Ferencz 6/3, SCOTT 14/3, ALEKSZEJEV 21. Csere: Tóth G. 1, Booker 8/6, Kutasi 2, Hegedűs -. Edző: Sabáli Balázs.

Kipontozódott: Tóth G. a 29. percben.

Völgyi Péter: - A mérkőzés elején lassan és ritmustalanul játszottunk, de a szünet után már agresszívabbá váltunk.Ha szerencsével is, de megérdemelten nyertünk.

Sabáli Balázs: - Az első félidőben jobban elkaptuk a ritmust, a másodikban főleg támadásban hibáztunk, s ezáltal a végjátékban a hazai csapat nyert.

A mérkőzésről itt online tudósítást olvashat:

ZTE-Körmend vagy Körmend-ZTE: teljesen mindegy, ez az a meccs ahol nem igazán számít a hazai pálya. Zsúfolásig megtelt a zalaegerszegi sportcsarnok, a régi idők nagy szomszédvári hangulatát idézi a mai rangadó.

Konfettieső, pénztárgépszalagok - káprázatos a milliő a csarnokban.

A jegykorlátozás miatt nagyjából "csak" 2500 néző várja a kezdést.

A ZTE kezdőötöse: Hinnant, Watson, Kámán, Wilson, Trepák

A Körmend kezdője: Thomas, Fodor G., Ferencz, Scott, Alekszejev

1. perc: a Körmend hozta el a labdát a feldobásnál, a vasiak támadása kimaradt, a másik oldalon viszont Wilson nem hibázott  2:0.

2. perc: Alekszejev ugyan szépített, de Wilson két büntetőjével 4:2-re vezet a Zete.

3. perc: Megvan az első hármas, Ferenzc kísérlete pontos volt. A másik oldalon Trepák duplájával válaszolt erre. 9:8

4. perc: Wilson palánk alatti két pontjával 10:10.

6. perc:
Egy Scott dupla itt, de ismét egy Wilson dupla ott, a nyolc pontos zalai "amerikai" a hátán viszi eddig csapatát: 14:12-re vezet a Körmend.

9.perc: Booker óriási hármasával az eddig legnagyobb körmendi-fór: 18:12-re vezet a vasi alakulat.

10. perc: Gáspár kétpontosával kapaszkodik a zalai csapat, 17:20 az első negyed eredménye.

I. negyed után: 17-20

11. perc: Booker három zalai mellett kígyózott be, majd egy duplával fejezte be az akciót. 17:22

13. perc: Kutasi passzát Alekszejev tette a gyűrűbe, 17:26. Nem is marad el a zalai időkérés - tombol a körmendi tábor.

14. perc: : Alekszejev kosarával már 17:28.

16. perc: Wilson tartja a lelket a zalaiakban, újabb kettesével 21:30.

18. perc: Watsont faultolja Tóth Gergő, a kosár jó, plusz a büntető is. 23:30.

19. perc: Hinnant kosarával négy pontra zárkózik fel a ZTE  26:30.

Támadóhibát fújnak Trepák ellen a bírók, a reklamáló Völgyi Péter edző pedig kapott egy technikait. Az első büntetőt kihagyta Thomas, a másikat beszórta. A félpályáról jöhet a Körmend. Scott triplájával  26:37

20. perc: Wilson könnyű duplájával 28:37, az utolsó akciót elhibázta a Körmend, így

A félidőben 37:28-ra vezet a  Körmend

Érdekes statisztika: a félidőt ugyan a Körmend nyerte, de a lepattanóban 19:8-ra a ZTE vezet.

21. perc: Alekszejev kosarával 39:28-a vasiaknak

24. perc: Trepák faulttal együtt is bedobja, 34:45. Körmendi időkérés.

25. perc: Hinnant kosaraival máris 37:45.

26. perc: Jön fel a ZTE: Scott ütött oda Wilsonnak, mindkét büntető jó,  már csak hat pont a körmendi előny: 39:45. A vasi akciót Tóth Gergő ellépte, ismét jöhetnek Kámánék.

27. perc: Watson csapott oda Tóthnak, ez már a negyedik személye a légiósnak, Völgyi le is hozza.

28. perc:  Booker triplája nem jó, Kámán viszont betalál a másik oldalon: 45:47.

29. perc: Scottnak ugyan odacsapnak, de a kosár jó, és az amerikai fiú a büntetőt is beszórja. 45:50.

29. perc: Tóth Gergő könyöklése személyit ér, majd a másik oldalon Hinnant-el szemben is szabálytalankodott a vasi játékos, így megkapta ötödik személyijét.

30. perc: Jön fel a ZTE, Wilson nyolc másodperccel a harmadik etap vége előtt mindkét büntetőjét kihagyta, így a záró negyed előtt 50:48-ra vezet a Körmend.

31. perc: Trepák hármasával már a ZTE-nél az előny: 51:50.

52. perc: Hinnant jól büntetőzik, már 53:50-re megy a hazai csapat.

52. perc: Scott tiszta dobása kimarad, Wilson a másik oldalon belemegy Kutasiba. Jöhet a Körmend.

53. perc: Scott egy csel után a palánk alól betalál. 53:52

53. perc: Hinnat ellen sportszerűtlent ítélnek a bírók. Thomas egyik büntetőjét bedobja,másikat kihagyja, csak két pontos a légiós. 53:53.

Öt perc van hátra a meccsből, 55:55 az eredmény.

56. perc: Wilson büntetőzik, mindkettő jó, 57:55 a kék-fehéreknek.

Másfél perc, Trepák triplája nem jó, jöhetnek a Rába partiak.

39. perc: Booker tripla, 58:57 a Körmendnek.

17 másodperc van hártra: Watson labdát lop, végiginyargal a pályán, zsákol, 59:58 a ZTE-nek.

Jön a Körmend előre, Booker tör be a bal oldalról, de kihagyja a ziccert. Scott odaüt  Trepáknak. A zalai első büntetője jó,a második is bent van. 61:58

A végeredmény: 61-58