ZTE KK

2015.03.28. 19:49

Nagy pofon a MAFC-tól - Igen nehéz helyzetben van a bennmaradásért küzdő ZTE KK

Zalaegerszeg - A második félidőben megállt a tudománya, ezért hazai pályán kikapott szombaton közvetlen riválisától, a MAFC-tól a ZTE KK férfi kosárlabda csapata az élvonalbeli bajnokság középszakaszának alsóházában.

Varga Andor

Zalakerámia-ZTE KK–MAFC 84-87 (20-17, 24-17, 17-25, 23-28)

Városi Sportcsarnok, 700 néző. Jv.: Kapitány, Praksch, Kulcsár.

ZTE: Dzambic 12/6, 18/3, ohácsi -, Cohadarevic 18/3, Tamir 12. Csere: Lekli 15/3, Darling 4, Velkey 7/3, Kis. Vezetőedző: Milos Sporar.

MAFC: Brown 9, Misek 8, Fodor 23/15, Glenn 22, Toutziarakis 14. Csere: Lakosa 6, Tursics 3, Lakits 2. Vezetőedző: Stefan Timbus.

Kipontozódott: Glenn, Cohadarevic és Darling a 40. percben.

ZTE KK–MAFC kosárlabda-mérkőzés. Labdával fehérben Cole Darling. Fotó: Katona Tibor

Elszántan és jól kezdett a hazai csapat, mely az első negyedben még csak vezetett (6. p.: 16-10), a folytatásban azonban egészen szép előnyt is kiépített (16. p.: 36-23). A minden görcsösségtől mentes ZTE-ből Fekete, Tamir és Cohadarevic is egészen jól játszott, a MAFC pedig azzal kapaszkodott némileg vissza, hogy Glenn bepaszírozott néhány duplát a palánk alól.

Fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak az „egyetemisták", és felzárkóztak (28. p.: 59-56), majd fordítottak is (32. p.: 63-64). A gyengén védekező és esetlegesen támadó ZTE a 37. percben került igazán nagy bajba (71-79), és bár innen az utolsó másodpercekre sikerült még visszajönni (82-83), a MAFC higgadtabb maradt, és megnyerte a meccset. Nehéz elképzelni, hazai részről hogyan lesz ebből bennmaradás.

Milos Sporar: „Úgy nem lehet bennmaradni az első osztályban, ha egy félidő alatt több mint 50 pontot kapunk. Támadással lehet egy-egy meccset nyerni, de hosszú távon csak a védekezés alapozhatja meg a sikereket."

Stefan Timbus: „Az első félidőben sokkal jobb volt a ZTE, a fordulás után viszont összeszedtük magunkat. Sokat dolgoztunk ezért a sikerért, mentálisan is erősítettük a játékosokat, és boldog vagyok, hogy a közvetlen riválisunk otthonában eredményesek tudtunk lenni."