Sportvilág

2006.09.02. 02:29

Agassi-bravúr, Hingis-búcsú

New York (mti) - Az utolsó versenyén szereplő Andre Agassi a második mérkőzését is megnyerte az amerikai nyílt teniszbajnokságon, így már a legjobb 32 között van.

Mórocz Zsolt

A 36 éves, 21. US Openjét vívó klasszis -, aki karrierje során 60 tornagyőzelmet aratott, és azon ötök egyike, aki mind a négy GS-viadalt legalább egyszer megnyerte - 3 óra 48 perc alatt győzte le a nyolcadik helyen kiemelt ciprusi Markosz Bagdatiszt. Az első két, számára sikert hozó játszma után már közel állt a nyeréshez, a harmadik szett azonban az idei ausztrál bajnokság döntőséé lett. A negyedik szakaszban Agassi 4:0-ra vezetett, mégis vesztett. Végül egy adogatás-elnyeréssel hozta a mérkőzést.- Csodálatos este volt, remek csata, jó lenne, ha ez a sorozat egészen a döntőig folytatódna. A közönség fantasztikus volt - mondta Agassi.- Elképesztő, hogy a hajrában én kaptam izomgörcsöt és nem ellenfelem, a nálam 15 évvel idősebb Andre - nyilatkozta Bagdatisz. - Mindent, szinte még a lehetetlent is megpróbáltam a győzelem érdekében, de ellene ez is kevés volt. A nők versenyéből nagy meglepetésre búcsúzott Martina Hingis, akit a francia Virginie Razzano vert meg két játszmában. Érdekesebb eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért). Nők: Mauresmo (francia, 1.)-Shaughnessy (amerikai) 6:4, 6:3, Sarapova (orosz, 3.)-Loit (francia) 6:0, 6:1, Razzano (francia)-Hingis (svájci, 8.) 6:2, 6:4, Pierce (francia, 13.)-Birnerova (cseh) 6:3, 6:4. Férfiak: Agassi (amerikai)-Bagdatisz (ciprusi, 8.) 6:4, 6:4, 3:6, 5:7, 7:5, Ferrer (spanyol, 11.)-Gimelstob (amerikai) 6:2, 6:4, 6:1, Hewitt (ausztrál, 15.)-Hernych (cseh) 6:4, 6:2, 6:2, Djokovic (szerb, 20.)-Fish (amerikai) 7:6 (7-5), 6:4, 3:6, 7:6 (7-3), Verdasco (spanyol, 22.)-Alves (brazil) 7:6 (7-3), 6:4, 6:1, Gasquet (francia, 25.)-Simon (francia) 6:0, 6:2, 6:3. A ciprusi Bagdatisz elismerően beszélt Andre Agassiról