A női kosárlabda élvonal 4. fordulójának záró találkozóján szerda este idegenben szerepelt a ZTE NKK. Mely közel volt a sikerhez, de hosszabbításban végül alulmaradt.

Ceglédi EKK–ZTE NKK 88-82 (14-18,25-19, 13-23, 19-11, )
Cegléd, 300 néző. Jv.: Frányó, Bognár, Csabai-Kaskötő.
Cegléd: Gorjanácz 10, Serbán 11, Hadzovic 31/6, Bozóki 7, Skoric 20/3. Csere: Kobolák -, Szabó II. -, Lengyel 7, Ruttner 2. Vezetőedző: Cziczás László.
ZTE: Varga 4, Szélesy 8/3, Nagy 22/3, Ambrus 5/3, Horváth 9. Csere: Zele 10, Mackay 18/9, Makitalo -, Darida 6/3, Jurkó -. Vezetőedző: Gáll Tamás.
Kipontozódott: Varga a 34., Serbán a 35., Ambrus a 43., Horváth a 44., Szélesy a 45., Nagy a 45. percben.

Az egerszegi Zele (fehérben) harcol a PINKK ellen idehaza (Fotó: archív/Pezzetta Umberto)

Ambrus triplával nyitott, és magához ragadta a kezdeményezést a ZTE (6. p.: 4-11). Hadzovic révén zárkózott a Cegléd (10-11), majd újra elléptek a zalaiak (10-18). A második tíz percben némileg alább hagyott az eredmény hullámzása, állandósulni látszott a megnyugtató, legfeljebb 8 pontos egerszegi előny. Sőt, a 17. percben, Horváth személyi hibával együtt dobott közelije után 36-27-re vezettek a vendégek. Ám ekkor történt valami: a nagyszünetig a Cegléd szinte válasz nélkül szórta a pontokat és fordított. Ráadásul Ambrusnak 4, Vargának és Szélesynek pedig 3-3 személyi hibája volt már.

A harmadik negyed az eredmény szempontjából a meccs legjobb szakasza volt a Mackay vezérelte zalaiak számára. Ám az előny hiába nőtt meg ismét (52-60), a Cegléd nem adta meg magát. A vendégeknél elkezdődtek a kipontozódások (10 kiharcolt faultjával ebben is nagy része volt Hadzovicnak), az utolsó percek pedig fej-fej melletti, hatalmas küzdelemmel teltek, és nem hoztak döntést.

A ráadásban Skoric révén a hazaiaké volt az első kosár, majd a büntetővonalról magabiztos Nagy egyenlített, ám a folytatás már szinte kizárólag a hazai légiósról szólt, akinek pontjaival a Cegléd elhúzott. A végére a kipontozódások miatt „elfogyott” a ZTE, mely nyeretlen ellenféltől fájó vereséget szenvedett.