2011.06.07. 02:29

A MAFC nyert és megelőzte a Kanizsa VSE-t

Az OB I B-s férfi vízilabda-bajnokság 10-17. helyért zajló rájátszásának legutóbbi fordulójában a Kanizsa VSE egy góllal kikapott legfőbb riválisa, a MAFC otthonában, s így két körrel a pontvadászat vége előtt a 11. helyen áll a tabellán.

Benedek Bálint

MAFC-Heat-Group-Kanizsa VSE I. 12-11(5-3, 2-1, 3-3, 2-4)
Budapest, 50 néző. Jv.: Horváth Cs., Birri.

Kanizsa: Kiss - Kaszper 1, Bedő 8, Csóka, Keresztes 1, Fábry, Ulman 1. Csere: Bajnogel (kapus), Dene, Puskás, Gulyás, Korbuly, Bagaméri. Edző: Szabó Gábor.

Az alsóházi rájátszás rangadóján a kanizsaiak a tabellaszomszéd MAFC-cal találkoztak. A mérkőzést Ulman gólja nyitotta, aztán a hazaiak pillanatai következtek, míg a dél-zalaiak ebben az időszakban a kelleténél többet hibáztak. S bár a folytatásban a fiatal Bedő nagyon jól játszott, a budapestiek szép gólokkal növelték előnyüket.

A fordulást követően kiegyelítettebbé vált a küzdelem, de a vendégek részéről továbbra is csak Bedő remekelt. Az utolsó negyedre ismét faragtak a hátrányukból Kaszperék, sőt, egy perccel a vége előtt mindössze egy góllal vezetett az ellenfél. Ám a zalaiak egyenlíteni már nem tudtak, s így a két csapat helyet cserélt a táblázaton.

Jók: Kiss, Bedő.

Szabó Gábor: Szoros csatában, Bedő Krisztián remeklése ellenére is kikaptunk.