2010.10.06. 02:28

Kapkodás és vereség: az N. Izzó női kézilabdázói csak az elején reménykedhettek...

Nagykanizsa - Az NB I B-s női kézilabda-bajnokságban az N. Izzó SE a koncentráció hiányával küzdve kapott ki hazai pályán a szervezettebben játszó Szentendrétől.

Benedek Bálint

Izzó: Hofbauer - Gyánó 4, Mátyás 11/5, László R. 1, Ruppert 1, Bouti, Matetits 2. Csere: Gyurákovics (kapus), Gácser 3, Dabóczi 3, Pintér 1, Papp 1, Csaba E., Takács. Edző: Katona Sándor.

Hazai gólokkal indult a mérkőzés, sőt néhány percig vezetett is a kanizsai csapat (6. p.: 4-2). Aztán érthetetlen okokból kapkodni kezdtek az izzósok, mely a vendégeknek kedvezett, akik ezt a tétlenséget látva növelték előnyüket (13. p.: 4-8). Mátyásék ugyan küzdöttek, de mivel a kelleténél is többet hibáztak nem érhették utol a szentendreieket.

A fordulás után sem változott lényegesen a játék képe, a hatalmas lendületet diktáló vendégek könnyedén betaláltak a hálóőr, Hofbauer kezei között a kapuba. Végül az 50. percben a helyére érkező Gyurákovics már eredményesebben hárított, ám a Duna-parti alakulatot nem lehetett utolérni. A hazai együttesből ezúttal senki sem emelhető ki teljesítményéért.

Katona Sándor: A támadásainkat pontatlan befejezések jellemezték. Sajnos jobb oldalról túl sok ziccert hagytunk ki.