2010.08.07. 02:28

Zalai éremhalmozás a serdülő úszó ob-n

A serdülőkorú úszók idei országos bajnokságának az egri uszoda adott otthont. A zalai színek képviselői eredményesen szerepeltek, közülük is a legjobban a kanizsai Abay Nemes Anna teljesített, aki három érmet nyert, köztük egy aranyat.

zaol.hu

- Anna jól osztotta be az erejét - fogalmazott Polgár Sándor edző. - A gyorsúszásban nyújtott teljesítménye a jövőre nézve biztató, hiszen miután az első napon második helyet szerzett 100 méteren, másnap 50 méteren akaratereje segítette a dobogó csúcsára.

Tihanyi László eredményéről szólva Polgár Sándor elmondta: a fiatal úszó szereplése meglepetés, bár a felkészülés során már látszott, hogy ezúttal nagyon jó formában van.

Az EuropTec-Zalavíz ZÚK fiataljai is ott voltak az ob-n, s ők sem tértek haza üres kézzel: Szabados Réka révén két éremmel bővült idei kollekciójuk. Fő számában, a 100 méteres hátúszásban új egyé-ni rekordot úszott (1:07,82), amivel a 4. lett. Ugyanakkor a 400 méteres vegyes úszásban még nagyobbat lépett előre, hiszen addigi legjobbját 10 másodperccel megjavítva (5:05,43) bronzérmet szerzett a számban. A 200 méteres hátúszásban ismét dobogós reményekkel várta a küzdelmeket és a döntőben Szabados Réka 1:10,43-as idővel szintén bronzérmet nyert. Réka még egy számban volt döntős: 50 m háton 0:33,26-tal a 8. helyen zárt. A ZÚK tagjai közül a 200 méteres hátúszásban Matyasovszky Dalma bizonyult még pontszerzőnek, aki 2:31,52 perces idővel a 8. helyen végzett. A többi egerszegi úszó bár jól teljesített, nem jutott be a döntőkbe.

Legalábbis egyéniben, hiszen a ZÚK 4x100 méteres leány vegyes váltója (Matyasovszky Dalma, Szabados Flóra, Dudar Kata, Szabados Réka) igazi csapatmunkával, 4:43,34 perces idővel az előkelő 4. helyen érkezett célba.