2010.05.29. 02:28

Jól sikerült zalai hajrá

Nagykanizsa - Az OB I B-s férfi vízilabda-bajnokság felsőházi rájátszásában hazai medencében is remekelt a Heat-Group Kanizsa gárdája, s legyőzte a Szegedet.

Benedek Bálint

Kanizsa: Kiss Cs. - Virt 1, Karácsony 1, Gulyás, Dene 1, Fábry 2, Kéri 5. Csere: Bajnogel (kapus), Korbuly 1, Wiesner, Ujházi, Szabó, Bagaméri. Játékos-edző: Szabó Gábor.

A kanizsai együttesben egy új játékos az ifjú, Bagaméri Tamás is bemutatkozott. A korábban a BVSC utánpótlását erősítő fiatalra gyorsasága miatt szélső játékosként számít Szabó Gábor játékos-edző. Ezúttal mindkét csapat hatalmas iramban kezdte a mérkőzést, s felváltva lőtték a gólokat. A kanizsaiak főleg távolról találtak be, míg a vendégek a kapu előtt próbálkoztak. A hazaiak taktikája vált be jobban, hiszen a gyors lövések megzavarták a szegedieket (11. p.: 7-5). A vendégek nem adták fel, küzdöttek, ám Bajnogel parádés hárításai ellen tehetetlenek voltak. Aztán az utolsó negyedben még nagyobb iramot diktáltak Kériék, s könnyedén átgázoltak a kapkodó szegedieken.

Szabó Gábor: Az utolsó negyedben felőröltük az egyébként fiatal, dinamikus játékosokból álló ellenfelünket.