2010.05.07. 08:00

Gólzáporos mérkőzések a megye háromban

A megyei bajnokság hétvégi fordulójában a csapatok négy mérkőzésen is kétszámjegyű gólterméssel kényeztették a kilátogató nézőket. Északon tovább menetel a Böde, a középső csoportban a Hahót nem tudta kihasználni a Söjtör pölöskei vereségét. Keleten bukott a Hévíz II., Nyugaton eldőlni látszik a bajnokság. A Déli csoportban beleznai győzelmével megerősítette első helyét a Becsehely. Eredmények.

Urbanics Pál

Északi csoport:

Bödei SE-Alibánfa LSC 9:0 (1:0)

Böde, 100 néző

Jv: Dukai Zoltán, Fullér Dávid

Góllövők: Horváth (4), Falati (2), Mándli, Bogdanovic, Németh

Böde: Beledi, Bogdanovic, Darabos, Falati, Horváth Attila, Horváth Tamás (Garamvölgyi), Lengyel, Mándli, Nagy, Palkó, Péter (Németh) Edző: Kósa László.

Alibánfa: Wigand (Dormán), Kósa, Magyar, Zuggó, Kantó, Jenei, Németh, Nagy, Zuggó Patrik, Bangó, Török. Edző: Blaskovics László.

Jók: Palkó Zsolt,Mándli Péter,Garamvölgyi Norbert,Németh István,Falati Ádám

A vendégeknél az első félidő derekán lesérült Wigand kapus, ami rányomta a bélyegét a továbbiakra is. A hazaiak a 35. percben szerezték meg a vezetést, ezt követően az alibánfaiak egy kapufát és három szögletet rúgtak. A második félidőben az elfáradó vendégek ellen már kiütközött a tudásbeli különbség. Összefoglalva: sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai siker született. Az alibánfaiakat küzdenitudásukért dicséret illeti, továbbá azért mert nem tördelték a játékot, és fociztak a pályán, nem foglalkoztak a játékvezetővel, sem az ellenfél "lerúgásával". A hazaiakat mindenképpen dícséret illeti, hiszen immár tíz mérkőzés óta veretlenek és fordulóról fordulóra egyre jobb játékkal rukkolnak elő. Nagy szerepe van ebben a jó hozzáállású játékosoknak és Kósa László edzőnek is, aki a ZTE-nél szerzett tapasztalatát forgatja vissza a bödei csapatba.

Kósa László: - Az első félidőben inkább a küzdelem dominált,nagyon jól tartotta magát a rendkívül sportszerű vendégcsapat. A második félidőben sikerült felülkerekednünk az ellenfélen,és magabiztossá tenni a győzelmünk.

Tudósított: Garamvölgyi Norbert, Horváth László

Kustánszeg - Angol Foci Suli Páterdomb 6-6 (4-2)

Jv.: Göncz János, Dömötör Péter

Gólszerzők: Horváth András (3), Horváth Csaba, Bécs, Császár ill. Sonkoly (4), Kiss (2)

Kustánszeg: Császár Gábor, Bécs, Németh, Horváth Csaba, Császár Tibor, Szabó, Horváth András, Magyar, Dávid, Sipos (Tuboly), Farkas (Csizmazia)

Angol Foci Suli Páterdomb: Pongrácz, Lillik, Koczfán (Légrádi), Dávid Szilárd, Kiss, Rózsás Attila, Boronyák (Vass), Molnár, Sonkoly, Rózsás Gábor, Horváth László. Edző: Rózsás Attila.

Két ellentétes félidő után alakult ki ez a nem mindennapi eredmény.

Alsónemesapáti SE - Vasbodogasszony LSC 1-4 (0-3)

Jv.: Varga Gyula, Fodor László

Gólszerzők: Ujj ill. Pongrácz, Nagy, Bertók (2)

Alsónemesapáti: Horváth, Zsédely (Egyed), Pataki, Rinkó, Balaton, Bogdán, Póczak, Tibola, Jagasics, Ujj, Tóth. Edző: Kámán Géza.

Vasbodogasszony: Gál, Németh, Karcsics Dávid, Karcsics Ádám (Máté), Farkas (Jordán), Dalla, Rózsa, Farkas (Zsuppán ), Nagy, Pongrácz (Takács), Bertók. Edző: Konrád Péter

Megérdemelt vendéggyőzelem született egy jóiramú mérkőzésen, melyen a hazai csapat küzdenitudásból jelesre vizsgázott a bajnokesélyes vasboldogasszonyiak ellen.

Tudósított: Horváth László