2010.02.25. 03:27

Csak fellángolásokra futotta az erejükből

Nagykanizsa (bb) - Az NB I B-s női kézilabda-bajnokságban szereplő izzósok a tabellán második Szekszárd otthonában az első félidei gyenge játékukkal megpecsételték saját sorsukat, s vereséget szenvedtek.

Benedek Bálint

Szekszárd, 100 néző. Jv.: Zörgő, Csányi. NB I B-s női mérkőzés.

Izzó: Pécsi - Takács 2, László R., Gudlin, Matetits 6, Papp 4, Marton 2. Csere: Hofbauer (kapus), Anek R. 3/1, Varga. Edző: Zsigmond György.

A kanizsaiak a mérkőzés előtt jól tudták, hogy a nagyon erős gárdával rendelkező tolnaiak ellen csak a biztos helytállásban bízhatnak. Ennek ellenére nagy lendülettel kezdtek Matetitsék, de a túlzott lelkesedés miatt a vendégek többet hibáztak, így a pontosan célzó hazaiak állva hagyták az izzósokat (20. p.: 13-5).

A második félidőben megrázták magukat a dél-zalaiak, és sokkal szervezettebb játékkal megpróbálták csökkenteni az időközben tetemessé duzzadt hátrányt. A mérkőzés időszakaiban Matetits és Papp remek találataival olykor faragni tudtak a hátrányon.

Jók: Matetits, Papp.

Zsigmond György: Nagy kár az első félidőért, aztán a folytatásban már megtaláltuk önmagunkat, ám ezúttal sem remélhettünk többet. A sokkal jobb erőkből álló ellenfél igazolta hírét