2007.07.11. 02:28

Zalai triatlonsiker Ausztriában

Keszthely (ka) - Nemzetközi mezőnnyel, 650 indulóval Klagenfurt- ban rendezték meg az osztrákok triatlon országos bajnokságát, ahol a Keszthelyi Triatlon SE is képviseltette magát.

Az olimpiai távú viadal specialitását az adta, hogy a Wörthi-tóban rendezték az 1,5 km-es úszást, továbbá a hegyi utakon rendezett kerékpározás (40 km) is komoly erőpróbának bizonyult a 10 km futás előtt. Az erős mezőnyben zalai sportoló is rajthoz állt. Egyáltalán nem volt könnyű dolga, hiszen több jó nevű triatlonista is ott volt az indulók közt.

Böröcz Nóra, a Keszthelyi Triatlon SE versenyzője a junior nők mezőnyében az első helyen végzett. A keszthelyi triatlonosnak az úszás a vártnál gyengébbre sikerült, viszont a futásban az idei legjobb teljesítményét nyújtotta, így a 2 óra 32 perces időeredménnyel a legjobbnak bizonyult.

A szintén keszthelyi Böröcz László a szeniorok között indult. Az utóbbi időben számos versenyen rajthoz álló Balaton-parti versenyző a népes mezőnyben a tizenkettedik helyen végzett.