Olvasó

2010.08.07. 21:35

A gombák az élő szövetet is megtámadják

A gombák az élő szövetet is megtámadják, túlélésüket a gazda immunrendszerének legyőzésére termelt toxinok és enzimek termelésével biztosítják – írja olvasónk, Tabi Sándor.

zaol.hu

Az „EXPLORE”, Németországban és az Egyesült Államokban megjelenő tudományos folyóirat alternatív gyógymódokat alkalmazó egészségügyi szakemberek cikkeit közli, és olyan kutatási eredményekről számol be, melyek alátámasztják azt, hogy a rákot mikrobák okozzák.

Az élesztőgombák oxigénmentes környezetben alkohollá erjesztik a cukrot.
Egyes gombák megtámadják a tüdőt, a bőrt, a bőr alatti szövetet, esetleg számos szövetet testszerte, majd telepeket alkotnak ott, ahol az enyhe bőrirritációtól kezdve súlyos, sőt halálos betegségeket okozhatnak.

A gombák, melyek képesek elözönleni a membrán (bőr) sejteket, majd telepeket alkotva megkárosítják a membrán falat, beindítják a sérülési áramot, a többi, a gyógyulást elősegítő sejttel együtt sokszorozódna, melyeket módosítanak létrejöttük során. Ez a halálos betegség nem a rák véletlenül?

A rák és a gombák összefüggéseit vizuálisan és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által összegyűjtött statisztikai adatokkal is dokumentálták. A gombák és a rák közvetlen kapcsolatáról a Gombabionika (Fungalbionics) című könyvekben számol be a WHO egy orvos-csoportja, akik arra a következtetésre is jutottak, hogy a rák hatékony gyógymódjai gombaellenes hatásúak.

A mikroszkópokkal készített vizuális dokumentáció azt bizonyítja, hogy minden rákos sejt parazitikus. Az élesztőgombák és gombák szénhidráton és cukron élnek.

Gondoljuk csak át, hogyan készítünk kenyeret, sört, és bort. Mindegyikhez kell cukor és élesztő. Cukor mindig kell, hogy az élesztő megkeljen.

Amikor túl sok cukrot fogyasztunk, a szervezetünkben élő gombákat és élesztőgombákat tápláljuk. Az élelmiszerként fogyasztott, finomított cukrok gyorsan felszívódnak a szervezetben és energiatermeléshez tárolódnak. Túl nagy mennyiségű cukor fogyasztása oxigénhiányhoz vezet, míg végül a szervezet képtelen lesz lebontásukra. Ezek a cukrok beszennyezik a vért és a nyirokfolyadékokat.

A gombák és az élesztőgombák jól élnek a többlet cukron, ami más enzimekhez szükséges, létfontosságú ásványi anyagok hiányához vezet. Ennek következtében a szervezetben bárhol keletkezhet betegség, valamint az egyén személyisége is megváltozhat a hangulatot és érzelmeket kontrolláló enzimek hiánya miatt.

Azok a gyerekek, akik túl sok édességet esznek, gyakran hiperaktívak, túlsúlyosak, kezelhetetlenek és gyakrabban betegszenek meg, mint mások.

A cukor erjedési folyamata rontja az egészségi állapotot, végül enzim funkcióvesztéshez, anyagcsere funkcióvesztéshez és immunvesztéshez vezet, kedvez az élesztőgombáknak és más parazitáknak, további enzimveszteséget okoz stb.

Amennyiben helytelen táplálkozás következtében az erjedés tovább folytatódik, funkcionális betegségek lépnek fel, például személyiségzavar és fáradtság szindróma, valamint szervi betegségek, például diabétesz, jóindulatú ciszták, kinövések és daganatok, egészen a szövetet érintő betegségekig, mint például a rák.

A rák nem az egészséges, oxigénnel jól ellátott sejtekben kezdődik a replikáció hibáiból adódóan, és nem is genetikai hibákból következik. A táplálkozás és a paraziták, a gombákhoz és baktériumokhoz hasonlóan sokkal nagyobb szerepet játszanak a rákos folyamatban.

A baktériumok bámulatba ejtő képessége, hogy gomba termelte ecetben is megélnek, alátámasztja a teóriát, miszerint a baktériumok az emberi sejtekben is képesek megélni olyan anyagokon, melyeket gombák a glükóz erjedése által termeltek.

Például a baktériumok által táplálékként használt tejsav, erjedés által jön létre az emberi sejtekben.

A mikrobás fertőzések és betegségek megértéséhez fontos annak ismerete, hogyan történik sejtszinten az oxigénszabályozás, hogyan alakulnak ki az oxigénmentes mikroterületek és daganatok, és hogyan szűnik meg az oxidatív anyagcsere folyamat.

Beküldő: Tabi Sándor

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!