Lenti

2007.10.16. 02:29

A magyarságtudat erősítése a céljuk

Lenti (gyf) - A magyar nemzet eszmeiségének erősítésére szervezett zenés irodalmi összeállítást a Fehér Bottal a Kerka Mentén - Látásfogyatékosok Térségi Egyesülete.

Gyuricza Ferenc

A városi művelődési központban tartott rendezvényen négy 100 százalékosan látássérült személy állt a közönség elé, a helybéli Kovács Béla - aki a rendező civil szervezet elnöke is -, illetve a Budapesten élő Ferenczi Edit, Ferenczi István és Ézsiás László.

- Harmadik éve szervez egyesületünk olyan zenés irodalmi műsort, amelynek célja, hogy a nemzeti tudatot erősítse - magyarázta Kovács Béla. - Tavaly a Milton Irodalmi Kört láttuk vendégül, ez alkalommal pedig három olyan barátomat hívtam meg, akikkel az országos szavalóversenyeken ismerkedtem össze.

Kovács Béla azt is hozzátette, a látássérült sorstársak közül sokan foglalkoznak versmondással, számukra külön versenyeket is szerveznek. A lenti bemutatkozást megelőzően a szlovéniai Muraszombaton vettek részt egy hasonló rendezvényen.

- Harmadik éve szervez egyesületünk olyan zenés irodalmi műsort, amelynek célja, hogy a nemzeti tudatot erősítse - magyarázta Kovács Béla. - Tavaly a Milton Irodalmi Kört láttuk vendégül, ez alkalommal pedig három olyan barátomat hívtam meg, akikkel az országos szavalóversenyeken ismerkedtem össze.

Kovács Béla azt is hozzátette, a látássérült sorstársak közül sokan foglalkoznak versmondással, számukra külön versenyeket is szerveznek. A lenti bemutatkozást megelőzően a szlovéniai Muraszombaton vettek részt egy hasonló rendezvényen.

- Harmadik éve szervez egyesületünk olyan zenés irodalmi műsort, amelynek célja, hogy a nemzeti tudatot erősítse - magyarázta Kovács Béla. - Tavaly a Milton Irodalmi Kört láttuk vendégül, ez alkalommal pedig három olyan barátomat hívtam meg, akikkel az országos szavalóversenyeken ismerkedtem össze.

Kovács Béla azt is hozzátette, a látássérült sorstársak közül sokan foglalkoznak versmondással, számukra külön versenyeket is szerveznek. A lenti bemutatkozást megelőzően a szlovéniai Muraszombaton vettek részt egy hasonló rendezvényen.

Kovács Béla azt is hozzátette, a látássérült sorstársak közül sokan foglalkoznak versmondással, számukra külön versenyeket is szerveznek. A lenti bemutatkozást megelőzően a szlovéniai Muraszombaton vettek részt egy hasonló rendezvényen.

Kovács Béla azt is hozzátette, a látássérült sorstársak közül sokan foglalkoznak versmondással, számukra külön versenyeket is szerveznek. A lenti bemutatkozást megelőzően a szlovéniai Muraszombaton vettek részt egy hasonló rendezvényen.

Ezek is érdekelhetik