Lenti

2006.09.07. 02:29

Csillagászati ajándék

Lenti (gyf) - Örömteli eseménnyel kezdődött az idei tanév az Arany János Általános Iskolában, ahol nemcsak az új épület átadásának huszadik jubileumát ünneplik, de több mint egymillió forintot érő csillagászati távcsővel is gazdagodott az oktatási intézmény.

Mórocz Zsolt

Lenti (gyf) - Örömteli eseménnyel kezdődött az idei tanév az Arany János Általános Iskolában, ahol nemcsak az új épület átadásának huszadik jubileumát ünneplik, de több mint egymillió forintot érő csillagászati távcsővel is gazdagodott

az oktatási intézmény.

Az új műszer adományként került az iskola birtokába, egy 1956-ban Angliába kivándorolt egykori lenti, Benkő Gyula ajánlotta fel az intézménynek. A hetvenedik életéve felé közeledő férfi nagy kedvelője a csillagászatnak, ám az utóbbi időben már egyre ritkábban tudott szenvedélyének hódolni, ezért döntött úgy, hogy továbbadja az értékes eszközt a város azon általános iskolájának, amelynek jogelődjében ő maga is tanult, mielőbb Budapestre, majd onnan Nagy-Britanniába került. Benkő Gyula maga is saját erőből, azaz autodidakta módon kezdett hozzá a csillagászat tudományával való ismerkedéshez, és azt is tudta, hogy a gyermekeket leginkább a csillagos ég látványa fogja meg, azt pedig minimum ilyen kaliberű távcsővel érdemes csak kémlelni.

- Együtt végeztük az általános iskolát, barátságunk azóta is tart - sorolja Gáspár Béla, az Arany János Alapítvány kuratóriumi tagja, aki közvetítői szerepet vállalt az ajándékozásban. - Az utóbbi időben mind többet találkoztunk, s egy ilyen beszélgetés során vetődött fel, hogy volna ez a távcső, amit szívesen továbbadna a gyermekeknek, hiszen ő már csak ritkán tudja használni. Közép-Angliában, ahol Gyula barátom él, igen ködös az idő, és alkalmanként négyszáz kilométert kellett utaznia ahhoz, hogy a tiszta égboltot kémlelhesse. Erre már kevésbé vállalkozott, ezért a feleségével közösen az ajándékozás mellett döntöttek. Leginkább annak örülünk, hogy a nemes gesztus kapcsán nem az úgyis jól felszerelt brit iskolák jutottak eszükbe, hanem újra gondoltak Lentire.

Az Arany János Általános Iskolában örömmel fogadták az értékes távcsövet. Az intézmény igazgatója, Boa László szerint azt tanórákon is tudják használni, mert akár a földrajzi órakeret terhére is bemutathatják a működését, ugyanakkor fizikából is a tananyag része a távcsövek felépítése. Lehetőségként az is felvetődött, hogy az érdeklődő diákoknak szakkört szerveznek, az eddigi tapasztalataik szerint ugyanis a csillagászat tényleg vonzotta a diákok egy részét. Boa László azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a városlakók számára ugyancsak biztosítsanak lehetőséget az éjszakai égbolt tanulmányozásához, így akár egy új hobbi meghonosítása is kötődhet a jubiláló intézmény nevéhez.

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

az oktatási intézmény.

Az új műszer adományként került az iskola birtokába, egy 1956-ban Angliába kivándorolt egykori lenti, Benkő Gyula ajánlotta fel az intézménynek. A hetvenedik életéve felé közeledő férfi nagy kedvelője a csillagászatnak, ám az utóbbi időben már egyre ritkábban tudott szenvedélyének hódolni, ezért döntött úgy, hogy továbbadja az értékes eszközt a város azon általános iskolájának, amelynek jogelődjében ő maga is tanult, mielőbb Budapestre, majd onnan Nagy-Britanniába került. Benkő Gyula maga is saját erőből, azaz autodidakta módon kezdett hozzá a csillagászat tudományával való ismerkedéshez, és azt is tudta, hogy a gyermekeket leginkább a csillagos ég látványa fogja meg, azt pedig minimum ilyen kaliberű távcsővel érdemes csak kémlelni.

- Együtt végeztük az általános iskolát, barátságunk azóta is tart - sorolja Gáspár Béla, az Arany János Alapítvány kuratóriumi tagja, aki közvetítői szerepet vállalt az ajándékozásban. - Az utóbbi időben mind többet találkoztunk, s egy ilyen beszélgetés során vetődött fel, hogy volna ez a távcső, amit szívesen továbbadna a gyermekeknek, hiszen ő már csak ritkán tudja használni. Közép-Angliában, ahol Gyula barátom él, igen ködös az idő, és alkalmanként négyszáz kilométert kellett utaznia ahhoz, hogy a tiszta égboltot kémlelhesse. Erre már kevésbé vállalkozott, ezért a feleségével közösen az ajándékozás mellett döntöttek. Leginkább annak örülünk, hogy a nemes gesztus kapcsán nem az úgyis jól felszerelt brit iskolák jutottak eszükbe, hanem újra gondoltak Lentire.

Az Arany János Általános Iskolában örömmel fogadták az értékes távcsövet. Az intézmény igazgatója, Boa László szerint azt tanórákon is tudják használni, mert akár a földrajzi órakeret terhére is bemutathatják a működését, ugyanakkor fizikából is a tananyag része a távcsövek felépítése. Lehetőségként az is felvetődött, hogy az érdeklődő diákoknak szakkört szerveznek, az eddigi tapasztalataik szerint ugyanis a csillagászat tényleg vonzotta a diákok egy részét. Boa László azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a városlakók számára ugyancsak biztosítsanak lehetőséget az éjszakai égbolt tanulmányozásához, így akár egy új hobbi meghonosítása is kötődhet a jubiláló intézmény nevéhez.

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

az oktatási intézmény.

Az új műszer adományként került az iskola birtokába, egy 1956-ban Angliába kivándorolt egykori lenti, Benkő Gyula ajánlotta fel az intézménynek. A hetvenedik életéve felé közeledő férfi nagy kedvelője a csillagászatnak, ám az utóbbi időben már egyre ritkábban tudott szenvedélyének hódolni, ezért döntött úgy, hogy továbbadja az értékes eszközt a város azon általános iskolájának, amelynek jogelődjében ő maga is tanult, mielőbb Budapestre, majd onnan Nagy-Britanniába került. Benkő Gyula maga is saját erőből, azaz autodidakta módon kezdett hozzá a csillagászat tudományával való ismerkedéshez, és azt is tudta, hogy a gyermekeket leginkább a csillagos ég látványa fogja meg, azt pedig minimum ilyen kaliberű távcsővel érdemes csak kémlelni.

- Együtt végeztük az általános iskolát, barátságunk azóta is tart - sorolja Gáspár Béla, az Arany János Alapítvány kuratóriumi tagja, aki közvetítői szerepet vállalt az ajándékozásban. - Az utóbbi időben mind többet találkoztunk, s egy ilyen beszélgetés során vetődött fel, hogy volna ez a távcső, amit szívesen továbbadna a gyermekeknek, hiszen ő már csak ritkán tudja használni. Közép-Angliában, ahol Gyula barátom él, igen ködös az idő, és alkalmanként négyszáz kilométert kellett utaznia ahhoz, hogy a tiszta égboltot kémlelhesse. Erre már kevésbé vállalkozott, ezért a feleségével közösen az ajándékozás mellett döntöttek. Leginkább annak örülünk, hogy a nemes gesztus kapcsán nem az úgyis jól felszerelt brit iskolák jutottak eszükbe, hanem újra gondoltak Lentire.

Az Arany János Általános Iskolában örömmel fogadták az értékes távcsövet. Az intézmény igazgatója, Boa László szerint azt tanórákon is tudják használni, mert akár a földrajzi órakeret terhére is bemutathatják a működését, ugyanakkor fizikából is a tananyag része a távcsövek felépítése. Lehetőségként az is felvetődött, hogy az érdeklődő diákoknak szakkört szerveznek, az eddigi tapasztalataik szerint ugyanis a csillagászat tényleg vonzotta a diákok egy részét. Boa László azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a városlakók számára ugyancsak biztosítsanak lehetőséget az éjszakai égbolt tanulmányozásához, így akár egy új hobbi meghonosítása is kötődhet a jubiláló intézmény nevéhez.

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

Az új műszer adományként került az iskola birtokába, egy 1956-ban Angliába kivándorolt egykori lenti, Benkő Gyula ajánlotta fel az intézménynek. A hetvenedik életéve felé közeledő férfi nagy kedvelője a csillagászatnak, ám az utóbbi időben már egyre ritkábban tudott szenvedélyének hódolni, ezért döntött úgy, hogy továbbadja az értékes eszközt a város azon általános iskolájának, amelynek jogelődjében ő maga is tanult, mielőbb Budapestre, majd onnan Nagy-Britanniába került. Benkő Gyula maga is saját erőből, azaz autodidakta módon kezdett hozzá a csillagászat tudományával való ismerkedéshez, és azt is tudta, hogy a gyermekeket leginkább a csillagos ég látványa fogja meg, azt pedig minimum ilyen kaliberű távcsővel érdemes csak kémlelni.

- Együtt végeztük az általános iskolát, barátságunk azóta is tart - sorolja Gáspár Béla, az Arany János Alapítvány kuratóriumi tagja, aki közvetítői szerepet vállalt az ajándékozásban. - Az utóbbi időben mind többet találkoztunk, s egy ilyen beszélgetés során vetődött fel, hogy volna ez a távcső, amit szívesen továbbadna a gyermekeknek, hiszen ő már csak ritkán tudja használni. Közép-Angliában, ahol Gyula barátom él, igen ködös az idő, és alkalmanként négyszáz kilométert kellett utaznia ahhoz, hogy a tiszta égboltot kémlelhesse. Erre már kevésbé vállalkozott, ezért a feleségével közösen az ajándékozás mellett döntöttek. Leginkább annak örülünk, hogy a nemes gesztus kapcsán nem az úgyis jól felszerelt brit iskolák jutottak eszükbe, hanem újra gondoltak Lentire.

Az Arany János Általános Iskolában örömmel fogadták az értékes távcsövet. Az intézmény igazgatója, Boa László szerint azt tanórákon is tudják használni, mert akár a földrajzi órakeret terhére is bemutathatják a működését, ugyanakkor fizikából is a tananyag része a távcsövek felépítése. Lehetőségként az is felvetődött, hogy az érdeklődő diákoknak szakkört szerveznek, az eddigi tapasztalataik szerint ugyanis a csillagászat tényleg vonzotta a diákok egy részét. Boa László azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a városlakók számára ugyancsak biztosítsanak lehetőséget az éjszakai égbolt tanulmányozásához, így akár egy új hobbi meghonosítása is kötődhet a jubiláló intézmény nevéhez.

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

- Együtt végeztük az általános iskolát, barátságunk azóta is tart - sorolja Gáspár Béla, az Arany János Alapítvány kuratóriumi tagja, aki közvetítői szerepet vállalt az ajándékozásban. - Az utóbbi időben mind többet találkoztunk, s egy ilyen beszélgetés során vetődött fel, hogy volna ez a távcső, amit szívesen továbbadna a gyermekeknek, hiszen ő már csak ritkán tudja használni. Közép-Angliában, ahol Gyula barátom él, igen ködös az idő, és alkalmanként négyszáz kilométert kellett utaznia ahhoz, hogy a tiszta égboltot kémlelhesse. Erre már kevésbé vállalkozott, ezért a feleségével közösen az ajándékozás mellett döntöttek. Leginkább annak örülünk, hogy a nemes gesztus kapcsán nem az úgyis jól felszerelt brit iskolák jutottak eszükbe, hanem újra gondoltak Lentire.

Az Arany János Általános Iskolában örömmel fogadták az értékes távcsövet. Az intézmény igazgatója, Boa László szerint azt tanórákon is tudják használni, mert akár a földrajzi órakeret terhére is bemutathatják a működését, ugyanakkor fizikából is a tananyag része a távcsövek felépítése. Lehetőségként az is felvetődött, hogy az érdeklődő diákoknak szakkört szerveznek, az eddigi tapasztalataik szerint ugyanis a csillagászat tényleg vonzotta a diákok egy részét. Boa László azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a városlakók számára ugyancsak biztosítsanak lehetőséget az éjszakai égbolt tanulmányozásához, így akár egy új hobbi meghonosítása is kötődhet a jubiláló intézmény nevéhez.

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

- Együtt végeztük az általános iskolát, barátságunk azóta is tart - sorolja Gáspár Béla, az Arany János Alapítvány kuratóriumi tagja, aki közvetítői szerepet vállalt az ajándékozásban. - Az utóbbi időben mind többet találkoztunk, s egy ilyen beszélgetés során vetődött fel, hogy volna ez a távcső, amit szívesen továbbadna a gyermekeknek, hiszen ő már csak ritkán tudja használni. Közép-Angliában, ahol Gyula barátom él, igen ködös az idő, és alkalmanként négyszáz kilométert kellett utaznia ahhoz, hogy a tiszta égboltot kémlelhesse. Erre már kevésbé vállalkozott, ezért a feleségével közösen az ajándékozás mellett döntöttek. Leginkább annak örülünk, hogy a nemes gesztus kapcsán nem az úgyis jól felszerelt brit iskolák jutottak eszükbe, hanem újra gondoltak Lentire.

Az Arany János Általános Iskolában örömmel fogadták az értékes távcsövet. Az intézmény igazgatója, Boa László szerint azt tanórákon is tudják használni, mert akár a földrajzi órakeret terhére is bemutathatják a működését, ugyanakkor fizikából is a tananyag része a távcsövek felépítése. Lehetőségként az is felvetődött, hogy az érdeklődő diákoknak szakkört szerveznek, az eddigi tapasztalataik szerint ugyanis a csillagászat tényleg vonzotta a diákok egy részét. Boa László azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a városlakók számára ugyancsak biztosítsanak lehetőséget az éjszakai égbolt tanulmányozásához, így akár egy új hobbi meghonosítása is kötődhet a jubiláló intézmény nevéhez.

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

Az Arany János Általános Iskolában örömmel fogadták az értékes távcsövet. Az intézmény igazgatója, Boa László szerint azt tanórákon is tudják használni, mert akár a földrajzi órakeret terhére is bemutathatják a működését, ugyanakkor fizikából is a tananyag része a távcsövek felépítése. Lehetőségként az is felvetődött, hogy az érdeklődő diákoknak szakkört szerveznek, az eddigi tapasztalataik szerint ugyanis a csillagászat tényleg vonzotta a diákok egy részét. Boa László azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a városlakók számára ugyancsak biztosítsanak lehetőséget az éjszakai égbolt tanulmányozásához, így akár egy új hobbi meghonosítása is kötődhet a jubiláló intézmény nevéhez.

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

Az Arany János Általános Iskolában örömmel fogadták az értékes távcsövet. Az intézmény igazgatója, Boa László szerint azt tanórákon is tudják használni, mert akár a földrajzi órakeret terhére is bemutathatják a működését, ugyanakkor fizikából is a tananyag része a távcsövek felépítése. Lehetőségként az is felvetődött, hogy az érdeklődő diákoknak szakkört szerveznek, az eddigi tapasztalataik szerint ugyanis a csillagászat tényleg vonzotta a diákok egy részét. Boa László azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a városlakók számára ugyancsak biztosítsanak lehetőséget az éjszakai égbolt tanulmányozásához, így akár egy új hobbi meghonosítása is kötődhet a jubiláló intézmény nevéhez.

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

- E tanévben ünnepeljük az új iskolaépület átadásának huszadik évfordulóját - folytatta az intézmény helyettes vezetője, Drávecz Gyula. - Mint korábban, most is lesznek nyitottabb programjaink, úgy vélem, azok közé könnyedén be tudjuk majd illeszteni a csillagászati estet is. Iskolánk környéke is alkalmas erre, de alkalomadtán akár a szabadba is kitelepülhetünk. Akár egy csillagász szakkör indításához is alapot nyújthat

az Angliából kapott értékes műszer

az Angliából kapott értékes műszer

az Angliából kapott értékes műszer

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!