Kosárlabda

2011.10.24. 02:27

87-50 - Önmagukhoz mérten is gyengén játszottak

A férfi NB I A-csoportos kosárlabda-bajnokságban esélyt sem adott a Kecskemét a Zalakerámia-ZTE KK-nak: a hazaiak magabiztosan nyertek.

Zalai Hírlap

Kecskemét: Wittmann (11), Kelley (8), Radonjic (14/9), Dénes (4), Bencze (9). Csere: Csorvási (10), Vukadinov (17/3), Hegedűs (8/6), Mészáros M. (-), Gruda (-), Puszta (-), Pongó M. (6/3). Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

ZTE KK: Perine (14/3), Gáspár (6), Baki (6/6), Tóth G. (10), Kinter (8). Csere: Bödör (-), Délity (3/3), Vertetics (3), Kertész (-), Daru (-), Kerkai (-). Edző: Kiss Attila

Kipontozódott: Perine a 34., Kinter a 34. percben.

Radonjic adta meg a hazaiak számára a mérkőzés alaphangját, aki három triplával nyitott, közben Kinter is betalált. Az első negyedben nagyon keményen megfogta a ZTE KK-t a hazai csapat, amely tetemes előnyre tett szert (30-14). A második negyedben a ZTE KK már összeszedettebben kosarazott, azonban nyilvánvaló volt: az erőfölényben lévő Kecskemét ezen a találkozón semmit sem bíz a véletlenre. Nyomás alatt előjöttek a hibák zalai oldalon, főleg az eladott labdák terén. Közben húsz pont fölé nőtt a hazai előny (18.p.: 51-28). A nagyszünetet követően megint gyengén dobott a zalai csapat, alig tudott kosárba találni a továbbra is keményen védekező ellenfelével szemben (27.p.: 64-34) és fault problémáik is akadtak már. A mérkőzés végkimenetele ekkorra már eldőlt, a Kecskemét magabiztosan győzött, a zalaiak pedig most önmagukhoz képest is halványabban teljesítettek. A ZTE KK harmadik vereségét könyvelte el, s kovetkezik számára egy rangadó: szombaton a Körmendet fogadja.

Kis Attila: A Kecskemét komolyan vette ezt a találkozót. Az első negyedben nagyon ellépett, miközben nekünk sok volt az eladott labdánk, de a folytatásban ebben a tekintetben feljavultunk, hogy a harmadik negyedben megint előjöjjenek bizonytalanságaink. A Kecskemét agresszíven, keményen védekezett, miközben mi tompának bizonyultunk, ez az igazság. Örülök, hogy Vertetics már pályára léphetett sérülése után.