Kosárlabda

2010.11.29. 03:28

Már a Bajára figyelnek

A női kosárlabda élvonalban a 13. forduló játszották a hét végén. A ZTE NKK magabiztosan hozta a kötelezőt Cegléden, miközben a csúcsrangadón a Sopron megverte a címvédő Pécset és átvette a vezetést a tabellán.

Zalai Hírlap

Cegléd: Orbán (10), Baksa (11), Dobrowolska (17/3), Szabó (10/3), Rajnai (4). Csere: Danóczi (7/3), Józan (2), Pap (3), Kiss (-), Filipowicz D. (1). Edző: Kovács Andrea.

ZTE: Zsovár (4), Szélesy (15/3), Page (25), Bukovszki (12/6), Czukor (7). Csere: Sonyák (15), Szalay (8), Ambrus, Hersics (16/6), Ambrus (2), Dukai (-). Edző: Gáll Tamás.

Kipontozódott: Danóczi a 34. percben.

Toronymagas esélyesként érkezett a mérkőzésre a vendégcsapat, mely azonban az első félidőben a papírformát még nem tudta maradéktalanul valósággá változtatni. A vendégek védekezése nem állt össze ebben az időszakban, a lelkes hazai csapat pedig Dobrowolska vezérletével igyekezett a lehető legtöbbet kihozni ebből a helyzetből. Ugyanakkor ami szempontjukból megvalósult nem volt nagyon sok: a nagyszünetre 11 pontos előnyt tudott szerezni a ZTE. Mely fordulás után már minden igényt kielégítően kosarazott. Saját palánk alatt összeállt a játék, s a szilárd védekezésből aztán látványos támadójáték következett - a zalaiak szebbnél szebb kosarakkal szórakoztatták a közönséget és növelték az előnyt. A mérkőzésnek ebben a szakaszában az alapemberek már inkább pihentek a vendégeknél, még a juniorkorú Dukainak is jutott pár perc a pályán.

Gáll Tamás: Amiért jöttünk, azt a feljavult második félidei játékunkkal tökéletesen megvalósítottuk. Ennek a történetnek azonban ebben a pillanatban vége van, mostantól a következő nagy feladatra, a Baja elleni pénteki, hazai összecsapásra kell már koncentrálnunk.

A forduló további eredményei: Vasas-BSE 81-47, BEAC-Szolnok 74-93, Baja- Szekszárd 74-52, Sopron- Pécs 82-65, FTC-Győr 61-70 (hosszabbítás után).