2010.04.28. 02:28

Idegenben kaptak ki a gépgyáriak

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság felsőházi rájátszásának 3. fordulójában a Jászberényben kapott ki a Kanizsa KK.

zaol.hu

Jászberényi KSE-Kanizsa KK DKG East 78-74 (27-15, 15-18, 16-23, 20-18)

Jászberény, 300 néző. Jv.: Pozsonyi, Balogh, Rácz. Férfi mérkőzés, rájátszás az 1-8. helyért.

Kanizsa: Kasza (6), Vertetics (6), Rodgers (24/3), Hoffmann (9), Koma (20). Csere: Mihalics (9/6), Sági (-). Edző: Kovács Nándor.

Az első negyedben valósággal lerohanták a hazaiak az álmos gépgyári különítményt. A kanizsaiak szinte mozdulni sem bírtak, eközben a lelkesen játszó hazaiak tetemes előnyre tettek szert (8. p.: 24-8). Aztán a második negyedre felébredtek a vendégek: határozottabb támadásokkal és kiváló védekezésekkel közelebb lopództak a jászberényiekhez (14. p.: 32-24). Ezt látva a vendéglátók ismét felpörgették a játékot, s nagyrészt a palánk alatti játékukkal is-mét elhúztak (17. p.: 40-27). A játékrész végén még Rodgers szépített.

A fordulás után a gépgyáriak egész pályás letámadásra váltottak. Kovács Nándor tréner taktikai döntése bevált, hiszen lelkes és villámgyors játékkal Verteticsék átvették a vezetést (24. p.: 44-47). A hazaiak kitartó munkával még egy fokozattal feljebb kapcsoltak, így ha csak minimális különbséggel is, de visszavették a vezetést (30. p.: 58-56). Az utolsó negyed feléig fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán újra meglódult a kitartóan küzdő hazai együttes (36. p.: 76-66). Viszont Komáékat sem kellett félteni, ugyanis maroknyi szurkolótáboruk biztatása közepette a hajrára felzárkóztak (39. p.: 76-73). Ennél többre már nem futot-ta erejükből, így a jászberényiek győztek, megőrizve hazai veretlenségüket.

Az 1-8. helyért tartó rájátszásban három fordulót követően a Kanizsa KK őrzi negyedik helyét.

Jók: Rodgers, Koma, Mihalics.

Kovács Nándor: Szokásunknak megfelelően ezúttal is rosszul kezdtünk. Sikerült felállnunk, de ezúttal nem maradt erőnk a fordításra.