2009.12.02. 03:29

Hengereltek a gépgyáriak

Nagykanizsa (bb) - Egy korábban elmaradt fordulót pótolt a Székesfehérvár otthonában a Kanizsa KK csapata. Az NB I B-s kosárlabda-bajnokságban a gépgyári gárda ezúttal is magabiztos játékkal nyert.

MTI

Kanizsa: Kasza (8/3), Vertetics (18/3), Stárics (7), Hoffmann (9/3), Koma (17). Csere: Mihalics (13/3), Filipovic (8), Beck (3/3), Zsámár (5), Kovács M. Edző: Kovács Nándor.

A találkozó gyors adok-kapok játékkal indult, ahol öt percen keresztül az együttesek szinte minden támadásukat kosárral fejezték be (5. p.: 10-13). Ezután jobban odafigyelt a védekezésére a vendég gárda, így pedig fokozatosan eltávolodott a székesfehérvári különítménytől. Ezt a jó szokását a következő negyedben is megtartotta, és a félidőre jelentős előnyt gyűjtött össze (20. p.: 31-44).

A fordulást követően ismét inkább a gépgyáriak akarata érvényesült, hiszen jól védekeztek Hoffmannék. Ezt bizonyítandó számolatlanul szedték a lepattanókat, sőt a támadásaik hatékonyságával is minden rendben volt, így pedig jelentős arányban nőtt a csapatok közötti különbség (30. p.: 49-67). A dél-zalaiak lendülete a befejező negyedre sem csökkent, hiszen Verteticcsel képtelenek voltak tartani a lépést a hazaiak, így alakult ki az újabb nagyarányú győzelem.

A sorozatban nyolcadik diadallal a kanizsaiak továbbra is százszázalékosak, ám vasárnap 17 órától hazai pályán a szintén hibátlan mérlegű, Veszprémmel néznek farkassszemet a Cserháti-csarnokban.

Jók: Vertetics, Koma, Mihalics.

Kovács Nándor: Ismét magabiztosan nyertünk, ez jó jel a rangadók előtt. Vasárnap nagy rangadó lesz a dél-zalai városban