2009.10.05. 02:29

Igen, mindkét nemben! (képgalériákkal)

Zalaegerszeg - A megyeszékhely két élvonalbeli kosárlabdacsapata szombaton először lépett fel kettős meccsen a Városi Sportcsarnokban. Az eredmények szempontjából fényes sikert hozott a kezdeményezés - illetve a későbbi férfimeccsre gyülekező drukkerek miatt már a női összecsapás végén is talán egy kicsivel többen voltak a lelátón.

ZTE NKK-Ceglédi EKK 104-52(23-16, 33-14, 25-11, 23-11)
200 néző. Női mérkőzés. Jv.: Farkas, Söjtöry.

ZTE NKK: Bukovszki (10/6), Crasnoscioc (22/3), Szalay (10/6), Rasheed (17), Szélesy (11). Csere: Ambrus (10), Czukor (13), Hersics (2), Szász (7/3), Fekete (2). Edző: Gáll Tamás.

Cegléd: Szabó V. (12/6), Lukács (5/3), Halmai (-), Litina (6), Baksa (11). Csere: Földi (-), Kovolák (10), Szabó B. (2), Halmi (6), Zvolenszki (-), Józan (-), Nagy (-). Edző: Földi Sándor.

Kipontozódott: Halmai, a 30. percben.

Fölényes egerszegi siker: ZTE NKK-Ceglédi EKK 104-52

Zalaegerszeg, 2009 október 3.
Fotó: Ohr Tibor

A FOTÓRA KATTINTVA TEKINTSE  MEG KÉPGALÉRIÁNKAT

A ZTE múlt héten Baján győzelemmel bemutatkozott női csapata tökéletesen megfelelt a vele szemben szombatra támasztott elvárásnak: pár kisebb megingástól eltekintve kézben tartotta a mecs-cset, s a két együttes közti különbséget híven tükröző eredményt alakított ki a végére. Az irdatlan hazai fölény elle-nére a szurkolók számára igazán sok élvezetet nem nyújtott a meccs, elmaradt a színvonalas játék, a küzdelem, az izgalom, és látványosság sem nagyon akadt. De egy Ceglédhez hasonló ellenféllel szemben nem is nagyon várható más. A minden ízében jobb (bár időnként a vendégektől eltanult , ijesztően nagy hibákat is vétő) házigazda termelte a pontokat becsülettel - azért pedig legkevésbé az NKK okolható, hogy kosarai minden különösebb figura és fakszni nélkül, főképp a labdalopás-lerohanás-ziccer koreográfiával születtek.

Gáll Tamás: Örülök a nagy különbségű győzelemnek, de az igazi erőfelmérő csak eztán következik majd.

Földi Sándor: Gyenge a csapatunk, mely ma még önmagához mérten is gyengén játszott. Gratulálok az egerszegieknek!

Zalakerámia-ZTE KK - Kaposvári KK 84-78(20-23, 27-19, 21-17, 16-19)
1300 néző. Férfi mérkőzés. Jv.: Pálla, Kapitány, Márton.

ZTE KK: Kámán (11/6), Watson (23/15), Trepák (9), Wilson (6), Hinnant (13/3). Csere: Tóth Á. (7), Gáspár (5/3), Baki (10/3). Edző: Völgyi Péter.

Kaposvár: Welton (17/3), Dávid (12/9), Dejon (10/3), Vojvoda (19/15), Orosz (8). Csere: Hendlein (10), Soós (2), Kovács R. (-). Edző: Fekete Ádám.

Zalakerámia-ZTE KK - Kaposvári KK 84-78

Zalaegerszeg, 2009. október 3.
Fotó: Katona Tibor

A hazai csapaton látszott a tavalyi bronzérem; a mifelénk ritka, több mint egy szezonnyi összeszokottság és a szinte hibátlan felkészülési mérkőzés-sorozat kölcsönözte magabiztosság (5. p.: 12-6), de a találkozóra jól felkészült vendégek tartását sem lehetett kétségbe vonni (8. p.: 17-19). A második negyedben 28-22-re is vezetett már a somogyi csapat (12. perc), miközben a hazai reményeket főleg Watson triplái éltették. A hazaiak új emberének, Wilsonnak nem volt nagy napja, a 19. percben még több személyi hibája volt, mint pontja (3:2 arányban), de Trepák és Watson is túl volt már a kipontozódás felé vivő út felén. Ám ha a játék még nem is volt olajozott, a küzdőszellemet nem lehet számon kérni a hazaiakon, akik a nagyszünet előtt egy remek Hinnant-Gáspár lerohanás végén szerzett bravúros ponttal nem csak vezetést szereztek, de előnyt is.

A harmadik negyedben egyszer még vezetett a Kaposvár (50-52), de a ZTE egyre inkább magára talált. Pontszerzés tekintetében Watson és Baki voltak a siker fő letéteményesei (35. p.: 80-68) és a lényegen már nem változtatott, csak a hajrá izgalmait fokozta, hogy a vendégek a végén egy perc alatt három Vojvoda-triplával felzárkóztak.

Völgyi Péter: Pont ilyen szoros meccsre számítottam. Nehéz nyitány volt, de a jövő héten, Körmenden, még nagyobb feladat vár majd ránk.

Fekete Ádám: Azért kaptunk ki, mert volt egy 5-6 perces rövidzárlatunk. Ha ezt ki tudjuk küszöbölni, akkor az olyan jó csapatok ellen is lehet sanszunk, mint a Zalaegerszeg.