Hírek

2010.02.20. 12:24

1,7 milliót kap a polgármester! Pert nyert az önkormányzat ellen

Jogerősen is pert nyert Henczi Zoltán pacsai polgármester az általa vezetett önkormányzat ellen, így 15 napon belül ki kell fizetni neki több mint 1,7 millió forint illetménykülönbözetet.

Szabó Judit

A munkaügyi bíróság nem fogadta el az alperes érvelését, miszerint Pacsa a körzetközponti feladatok közül csak egyet lát el, okmányirodát működtet, s nem biztosította az ehhez kapcsolódó személyi feltételeket. A bíróság tavaly novemberben a kért 483.125 forintban állapította meg Henczi Zoltán illetményét év elejéig visszamenőleg, és több mint 1,3 millió forint különbözet kifizetésére kötelezte az önkormányzatot.

A képviselő-testület fellebbezett, s pénteken megszületett a jogerős bírósági döntés, amely helybenhagyta az első fokú ítéletet. Az önkormányzat most már több mint 1,7 millió forintot köteles kifizetni 15 napon belül Henczi Zoltánnak.

A polgármester elmondta: a pénzből 50 ezer forintot felajánl az óvodának,s további összegekkel támogatja az egyházközséget, a hegyi út rendbetételét és a közösségi rendezvényeket.

A munkaügyi bíróság nem fogadta el az alperes érvelését, miszerint Pacsa a körzetközponti feladatok közül csak egyet lát el, okmányirodát működtet, s nem biztosította az ehhez kapcsolódó személyi feltételeket. A bíróság tavaly novemberben a kért 483.125 forintban állapította meg Henczi Zoltán illetményét év elejéig visszamenőleg, és több mint 1,3 millió forint különbözet kifizetésére kötelezte az önkormányzatot.

A képviselő-testület fellebbezett, s pénteken megszületett a jogerős bírósági döntés, amely helybenhagyta az első fokú ítéletet. Az önkormányzat most már több mint 1,7 millió forintot köteles kifizetni 15 napon belül Henczi Zoltánnak.

A polgármester elmondta: a pénzből 50 ezer forintot felajánl az óvodának,s további összegekkel támogatja az egyházközséget, a hegyi út rendbetételét és a közösségi rendezvényeket.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!