Hírek

2007.06.26. 02:27

vC

Keszthely (há) - A városbeli református temp-lom felszentelésének 75. évfordulóját ünnepelte a felekezeti egyházközség. A jeles évfordulóra gyülekezeti nappal emlékeztek.

Horányi Árpád

Keszthely (há) - A városbeli református temp-lom felszentelésének

75. évfordulóját ünnepelte a felekezeti egyházközség. A jeles évfordulóra gyülekezeti nappal emlékeztek.

A helyi világi és kulturális közélethez is szorosan kötődő vallási közösség örömében sokan osztoztak, személyesen is megtisztelve a programokat. Az eseményre az önkormányzat külkapcsolati és kulturális szakbizottságának támogatásával került sor. Egyben a megújulás fejezetét is jelentette a 75 esztendős születésnap köszöntése: a Szeghalmy Bálint tervei nyomán készült, az épített örökségek közt kiemelt helytörténeti értékként is számon tartott templom ez alkalomra jelentős ráfordításnak köszönhetően megújult. Erre hárommillió forinton felüli összeget fordítottak, másfél évtizedes takarékosság, és sokak adományának eredményeként.

Kuti Géza lelkész, a presbitérium elnöke korabeli dokumentumokkal illusztrálva idézte meg a 75 évvel ezelőtti templomépítők áldásos, fáradhatatlan példamutató munkáját. Mindennek a mába mutató folytatásaként beszélt a közelmúltban megtörtént felújításról a támogatásért való köszönet hangján, a városvezetés segítségéért az ünnepségen emléklapot adott át a város polgármesterének, Ruzsics Ferencnek.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

Keszthely (há) - A városbeli református temp-lom felszentelésének

75. évfordulóját ünnepelte a felekezeti egyházközség. A jeles évfordulóra gyülekezeti nappal emlékeztek.

A helyi világi és kulturális közélethez is szorosan kötődő vallási közösség örömében sokan osztoztak, személyesen is megtisztelve a programokat. Az eseményre az önkormányzat külkapcsolati és kulturális szakbizottságának támogatásával került sor. Egyben a megújulás fejezetét is jelentette a 75 esztendős születésnap köszöntése: a Szeghalmy Bálint tervei nyomán készült, az épített örökségek közt kiemelt helytörténeti értékként is számon tartott templom ez alkalomra jelentős ráfordításnak köszönhetően megújult. Erre hárommillió forinton felüli összeget fordítottak, másfél évtizedes takarékosság, és sokak adományának eredményeként.

Kuti Géza lelkész, a presbitérium elnöke korabeli dokumentumokkal illusztrálva idézte meg a 75 évvel ezelőtti templomépítők áldásos, fáradhatatlan példamutató munkáját. Mindennek a mába mutató folytatásaként beszélt a közelmúltban megtörtént felújításról a támogatásért való köszönet hangján, a városvezetés segítségéért az ünnepségen emléklapot adott át a város polgármesterének, Ruzsics Ferencnek.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

Keszthely (há) - A városbeli református temp-lom felszentelésének

75. évfordulóját ünnepelte a felekezeti egyházközség. A jeles évfordulóra gyülekezeti nappal emlékeztek.

A helyi világi és kulturális közélethez is szorosan kötődő vallási közösség örömében sokan osztoztak, személyesen is megtisztelve a programokat. Az eseményre az önkormányzat külkapcsolati és kulturális szakbizottságának támogatásával került sor. Egyben a megújulás fejezetét is jelentette a 75 esztendős születésnap köszöntése: a Szeghalmy Bálint tervei nyomán készült, az épített örökségek közt kiemelt helytörténeti értékként is számon tartott templom ez alkalomra jelentős ráfordításnak köszönhetően megújult. Erre hárommillió forinton felüli összeget fordítottak, másfél évtizedes takarékosság, és sokak adományának eredményeként.

Kuti Géza lelkész, a presbitérium elnöke korabeli dokumentumokkal illusztrálva idézte meg a 75 évvel ezelőtti templomépítők áldásos, fáradhatatlan példamutató munkáját. Mindennek a mába mutató folytatásaként beszélt a közelmúltban megtörtént felújításról a támogatásért való köszönet hangján, a városvezetés segítségéért az ünnepségen emléklapot adott át a város polgármesterének, Ruzsics Ferencnek.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

75. évfordulóját ünnepelte a felekezeti egyházközség. A jeles évfordulóra gyülekezeti nappal emlékeztek.

A helyi világi és kulturális közélethez is szorosan kötődő vallási közösség örömében sokan osztoztak, személyesen is megtisztelve a programokat. Az eseményre az önkormányzat külkapcsolati és kulturális szakbizottságának támogatásával került sor. Egyben a megújulás fejezetét is jelentette a 75 esztendős születésnap köszöntése: a Szeghalmy Bálint tervei nyomán készült, az épített örökségek közt kiemelt helytörténeti értékként is számon tartott templom ez alkalomra jelentős ráfordításnak köszönhetően megújult. Erre hárommillió forinton felüli összeget fordítottak, másfél évtizedes takarékosság, és sokak adományának eredményeként.

Kuti Géza lelkész, a presbitérium elnöke korabeli dokumentumokkal illusztrálva idézte meg a 75 évvel ezelőtti templomépítők áldásos, fáradhatatlan példamutató munkáját. Mindennek a mába mutató folytatásaként beszélt a közelmúltban megtörtént felújításról a támogatásért való köszönet hangján, a városvezetés segítségéért az ünnepségen emléklapot adott át a város polgármesterének, Ruzsics Ferencnek.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

75. évfordulóját ünnepelte a felekezeti egyházközség. A jeles évfordulóra gyülekezeti nappal emlékeztek.

A helyi világi és kulturális közélethez is szorosan kötődő vallási közösség örömében sokan osztoztak, személyesen is megtisztelve a programokat. Az eseményre az önkormányzat külkapcsolati és kulturális szakbizottságának támogatásával került sor. Egyben a megújulás fejezetét is jelentette a 75 esztendős születésnap köszöntése: a Szeghalmy Bálint tervei nyomán készült, az épített örökségek közt kiemelt helytörténeti értékként is számon tartott templom ez alkalomra jelentős ráfordításnak köszönhetően megújult. Erre hárommillió forinton felüli összeget fordítottak, másfél évtizedes takarékosság, és sokak adományának eredményeként.

Kuti Géza lelkész, a presbitérium elnöke korabeli dokumentumokkal illusztrálva idézte meg a 75 évvel ezelőtti templomépítők áldásos, fáradhatatlan példamutató munkáját. Mindennek a mába mutató folytatásaként beszélt a közelmúltban megtörtént felújításról a támogatásért való köszönet hangján, a városvezetés segítségéért az ünnepségen emléklapot adott át a város polgármesterének, Ruzsics Ferencnek.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

A helyi világi és kulturális közélethez is szorosan kötődő vallási közösség örömében sokan osztoztak, személyesen is megtisztelve a programokat. Az eseményre az önkormányzat külkapcsolati és kulturális szakbizottságának támogatásával került sor. Egyben a megújulás fejezetét is jelentette a 75 esztendős születésnap köszöntése: a Szeghalmy Bálint tervei nyomán készült, az épített örökségek közt kiemelt helytörténeti értékként is számon tartott templom ez alkalomra jelentős ráfordításnak köszönhetően megújult. Erre hárommillió forinton felüli összeget fordítottak, másfél évtizedes takarékosság, és sokak adományának eredményeként.

Kuti Géza lelkész, a presbitérium elnöke korabeli dokumentumokkal illusztrálva idézte meg a 75 évvel ezelőtti templomépítők áldásos, fáradhatatlan példamutató munkáját. Mindennek a mába mutató folytatásaként beszélt a közelmúltban megtörtént felújításról a támogatásért való köszönet hangján, a városvezetés segítségéért az ünnepségen emléklapot adott át a város polgármesterének, Ruzsics Ferencnek.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

Kuti Géza lelkész, a presbitérium elnöke korabeli dokumentumokkal illusztrálva idézte meg a 75 évvel ezelőtti templomépítők áldásos, fáradhatatlan példamutató munkáját. Mindennek a mába mutató folytatásaként beszélt a közelmúltban megtörtént felújításról a támogatásért való köszönet hangján, a városvezetés segítségéért az ünnepségen emléklapot adott át a város polgármesterének, Ruzsics Ferencnek.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

Kuti Géza lelkész, a presbitérium elnöke korabeli dokumentumokkal illusztrálva idézte meg a 75 évvel ezelőtti templomépítők áldásos, fáradhatatlan példamutató munkáját. Mindennek a mába mutató folytatásaként beszélt a közelmúltban megtörtént felújításról a támogatásért való köszönet hangján, a városvezetés segítségéért az ünnepségen emléklapot adott át a város polgármesterének, Ruzsics Ferencnek.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

A gyülekezeti nap kulturális programjában számos helyi és környékbeli művészeti csoport működött közre. A jubileumi hálaadó istentiszteleten dr. Márkus Mihály püspök hirdetett igét. A hálaadást a templomban a hévízi Musica Antiqua régizenei együttes hangversenye zárta, Vara Endre karnagy vezényletével.

Ezek is érdekelhetik