Hírek

2006.09.09. 02:26

Innováció helyben is

Nagykanizsa (kv) - Az önkormányzat innovációs fejlesztési terveiről az irodájában tartott a minap sajtótájékoztatót Litter Nándor polgármester.

Mórocz Zsolt

Nagykanizsa (kv) - Az önkormányzat innovációs fejlesztési terveiről az irodájában tartott a minap sajtótájékoztatót Litter Nándor polgármester.

- A nyugat-dunántúli régió a fejlettsége ellenére is hátul kullog a kutatóhelyek és az egy főre jutó innovációs források felhasználása tekintetében, s ezen mutatók Dél-Zalában még rosszabbak - fogalmazott Litter Nándor. - Azért indítottuk el az innovációs központ progjamját, hogy ezen keresztül olyan új munkaterületek kapjanak fejlődési lehetőséget, melyek hagyományosan itt vannak, ám a kutatásokat és fejlesztéseket nem a városban végzik. A vízkezelést említette példaként, mely erős ugyan Kanizsán, de a tevékenységet fejlesztő kutatásokat a győri egyetemen végzik. - A kutatásokat közelebb kell hozni a városunkhoz - folytatta Litter Nándor, aki szerint a kanizsai innovációs központ előkészítésére idén elnyert 20 millió forint csak az első lépés, a helyi vállalkozások és egyetem támogatása is szükséges a működés fenntarthatóságához. Magánszemélyek, vállalkozások és az egyetem részéről előbb egy egyesületet kell létrehozni, mely további pályázatokat nyújt be a cél megvalósításához, majd ezen szereplőkkel és az önkormányzattal egy gazdasági társaságot kell alakítani az innovációs központ működtetésére.

- A nyugat-dunántúli régió a fejlettsége ellenére is hátul kullog a kutatóhelyek és az egy főre jutó innovációs források felhasználása tekintetében, s ezen mutatók Dél-Zalában még rosszabbak - fogalmazott Litter Nándor. - Azért indítottuk el az innovációs központ progjamját, hogy ezen keresztül olyan új munkaterületek kapjanak fejlődési lehetőséget, melyek hagyományosan itt vannak, ám a kutatásokat és fejlesztéseket nem a városban végzik. A vízkezelést említette példaként, mely erős ugyan Kanizsán, de a tevékenységet fejlesztő kutatásokat a győri egyetemen végzik. - A kutatásokat közelebb kell hozni a városunkhoz - folytatta Litter Nándor, aki szerint a kanizsai innovációs központ előkészítésére idén elnyert 20 millió forint csak az első lépés, a helyi vállalkozások és egyetem támogatása is szükséges a működés fenntarthatóságához. Magánszemélyek, vállalkozások és az egyetem részéről előbb egy egyesületet kell létrehozni, mely további pályázatokat nyújt be a cél megvalósításához, majd ezen szereplőkkel és az önkormányzattal egy gazdasági társaságot kell alakítani az innovációs központ működtetésére.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!