Frissen Zalából

2021.05.30. 21:04

A Nagykanizsa a 4., a ZTE II. a 13. helyen zárt a labdarúgó NB III-ban

Vasárnap este véget ért a 2020/2021-es szezon a labdarúgó NB III Nyugati csoportjában is. A zalai csapatok idegenbeli vereséggel zártak, de a céljaikat így is mindketten elérték.

BI, KL

A kanizsai Szegleti Gergely így cifrázta a játékot egy hete a III. Kerület ellen Fotó: Szakony Attila

Fotó: Szakony Attila

Tatabányai SC–

FC Nagykanizsa 3-0 (1-0)

Tatabánya, Grosics-stadion, 200 néző. Jv.: Héra.

Nagykanizsa: Horváth M. – Nagy B., Pál D., Papp Sz., Tóth Z. – Szabó P. (Béli M.), Bagó Be. (Péntek), Baráth (Vass Gy.) – Ekker, Török, Lőrincz (Csavari). Vezetőedző: Koller Zoltán.

Gólszerző: Árvai (22., 53., 70.). Kiállítva: Ekker (43.), Péntek (72.), Török (mind Nagykanizsa, 79.).

A mérkőzésnek zalai szempontból lehetett volna még tétje, hiszen egy győzelemmel a Kanizsa előreléphetett volna a tabella 3. helyére – ha a Veszprém nem győz a Mosonmagyaróvár ellen. Utóbbi remény sajnos nem vált valóra, de mindegy is volt, hiszen a zalaiak tatabányai fellépése nem sült el jól: hazai részről Árvai Dániel három gólt lőtt, míg az FCN oldalán a támadók ezúttal a piros lapokat gyűjtögették. A szezon vége tehát nem sikerült jól, de a kanizsaiak a szezonnal így is elégedettek lehetnek.

Koller Zoltán: „A játékosok kissé rápörögtek a dobogóra, túlfűtöttek voltak. De ha már ilyen volt a lapjárás, úgy érzem, hazai oldalon is villanhatott volna egy-két piros… Mindegy, ezen már nem lehet változtatni. A negyedik helyhez ettől függetlenül gratulálok a csapatnak és a szakmai stáb tagjainak is!”

Puskás Akadémia II.–

ZTE FC II. 2-1 (1-1)

Felcsút, 100 néző. Jv.: Fuhrmann.

ZTE: Németh E. – Földvári, Sebestyén, Hegedüs, Czuczi (Jóna) – Kámi, Csóka (Kozma-Bognár), Szökrönyös, Simon – Fehér (Abért), Szántó, Vezetőedző: Bozsik József.

G.: Vizler (44.), Kocsis (74.), illetve Simon (31.).

Nagyon fiatal csapattal, de bátran kezdett a ZTE, és jó játékkal meg is szerezte a vezetést. A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, a Puskás játékában nem volt benne a gól. Egy védelmi hiba után mégis még a szünet előtt egyenlített a házigazda. A második félidő elején igyekezett nyomás alá helyezni ellenfelét a hazai csapat, de csak meddő mezőnyfölényre futotta erejéből. A folytatásban lassan ismét a ZTE kezébe került az irányítás, a hazai kapus többször bravúrral mentett. A zalai­ak kihagyták helyzeteiket, ám a Puskás egy pontrúgás után megszerezte a győztes gólt.

Bozsik József: „Le a kalappal a játékosok előtt, első NB III-as szezonunk során jól teljesítettek. Ma egy kiemelt akadémia otthonában bizonyítottunk: játékunk alapján nem érdemeltünk vereséget.”

További eredmények: BKV Előre–Érdi VSE 1-1, Pápa–Lipót 2-1, Sopron–Ménfőcsanak 4-2, III. Ker. TVE–Bicske 5-1, Nagyatád–Fehérvár II. 2-1, Veszprém–Mosonmagyaróvár 2-0, Balatonfüred–Komárom 3-1, THSE-Szabadkikötő–Gárdony 3-1.