Vérbeli rangadót nyertek

2020.12.08. 19:00

A vasi és a zalai megyeszékhely csapatai csaptak össze röplabdában

Szomszédvári rangadón fogadta és győzte le szombathelyi riválisát a ZTE RK a férfi röplabda NB II. 9. fordulójában.

Szabó Gábor üt el a vasi sánc mellett Fotó: Jóna István

ZTE RK-SZOESE 3:1 (17, -18, 22, 9) Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött, Jv.: Barabás Bé., Barabás Ba.

ZTE RK: Horváth R., Koós, Molnár, Tompa, Szabó, Horváth H. Csere: Karamán. Edző: Domokos Lajos és Markó Gábor.

Jól kezdett a hazai csapat, majd fokozatosan növelte előnyét, és biztosan nyerte az első játszmát. A második szettben leblokkolt a házigazda, csoda, hogy 18 pontot sikerült összegyűjtenie a csapatnak. A harmadik játékrészre helyreállt a világ rendje, és végig vezetve nyert a ZTE. A játszma végén egy játékvezetői döntés annyira felpaprikázta a hazaiakat, hogy a végén valósággal leiskolázták ellenfelüket.

Domokos Lajos: -Nagyon jó a kapcsolatunk a szombathelyiekkel, több játékos is volt már tagja mindkét együttesnek. Ennek ellenére vérbeli rangadót vívtunk. A második játszma igazi talány, de ennek ellenére úgy gondolom, megérdemelten nyertünk.