Vizes vb 2022

2022.06.20. 19:36

Megvan az első világrekord a Duna Arénában

A 21 éves versenyző 51.60 másodperces idejével 15 századdal javította meg az amerikai Ryan Murphy világcsúcsát.

A harmadik versenynapon, hétfőn megszületett az első világcsúcs a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon: férfi 100 méter háton az olasz Thomas Ceccon nyert minden idők legjobb eredményével.

A 21 éves versenyző 51.60 másodperces idejével 15 századdal javította meg az amerikai Ryan Murphy világcsúcsát, amelyet utóbbi még a 2016-os, riói olimpián állított fel. Az eddigi csúcstartó most második lett, a harmadik helyen pedig a szintén amerikai Hunter Armstrong végzett.

Eredmények:

férfi 100 méter hát, világbajnok:
Thomas Ceccon (Olaszország) 51.60 másodperc - világcsúcs
2. Ryan Murphy (Egyesült Államok) 51.97
3. Hunter Armstrong (Egyesült Államok) 51.98

Borítókép: A győztes olasz Thomas Ceccon a férfi 100 méteres hátúszás döntője után a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 20-án.