Foci

2014.09.28. 18:35

Megyei I.: Először győztek a szepetnekiek

A hét végén a megyei labdarúgó I. osztályban a 7. fordulót rendezték, ismét nyert a Lenti.

Bozó Péter

Letenye -Femat Csesztreg 2- 5 (2- 1)

Letenye, 150 néző. Jv.: Kondákor P.

Letenye: Gazdag Móricz, Sánta, Korpics, Bogdán Sz., Őri, Leon, Takács, Baranyás, Turi, Adorján. Edző: Ifjovics Ferenc.

Csesztreg: Fábián Kocsis (Kovács M.), Fentős, Molnár, Nagy G. (Horváth R.), Horváth M. (Pál), Nemsics, Nagy N., Kiss (Szekeres), Pethő, Nagy R. Edző: Fentős Pál.

Az elején két ziccert is hibáztak a vendégek, a 7. percben azonban a hazaiak jutottak 11-eshez. Leon büntetőjét Fábián kiütötte, de az érkező Turi a léc alá lőtt. A 20. percben Őri remekül ment el a jobb szélen, középre adását Adorján sakkmatt helyzetben a hálóba helyezte. Egy perc múlva a Csesztreg is büntetőhöz jutott, amit értékesített, majd kiegyenlített mezőnyjátékkal telt a félidő hátralévő része. A szünet után a játékvezető lépett elő főszereplővé, a 46. percben Őri buktatásáért elmaradt a jogos 11-es, majd az 50. percben a kezdőkörben Takácsot szerelték szabálytalanul, amelynél nagyvonalúan továbbot intett és ebből a támadásból egyenlítettek a vendégek. A Csesztreg egy perc múlva a vezetést is megszerezte szögletből és az előnyüket a hajrában tovább növelték a kitámadó hazaiak ellen. Ragyogóan előkészített pályán a hazaiak felvállalták a nyíltsisakos játékot, amiből változatos, jó iramú mérkőzés kerekedett és a letenyeiek méltó ellenfelei voltak a jobb erőkből álló vendégeknek.

Gólszerzők: Turi, Adorján, ill. Nagy N. (2, egyet 11-esből), Nemsics, Molnár, Pethő. Jók: Őri, Leon, Sánta, Adorján, ill. Nagy N., Horváth M., Nemsics, Pethő. U21: Letenye -Csesztreg 4- 5.

Letenyén jó iramú mérkőzésen nyertek a vendégek. Fotó: Letenye SE

Semjénháza -Horváth-Méh Kiskanizsa 2- 2 (1 -1)

Semjénháza, 100 néző. Jv.: Papp Á.

Semjénháza: Szőke Kocsis, Kozári, Orbán (Nagy), Horváth (Papp), Szakmeiszter, Kovács (Kéri), Szollár, Latin, Kuzma (Kiss), Sáfrán. Edző: Kiss István.

Kiskanizsa: Kovács Zs. Ganzer (Zborai), Kálovics, Csordás, Molnár, Földesi, Dolmányos, Kovács B. (Horváth), Kósa (Németh), Kálcsics (Holló), Piecs. Edző: Sneff Ferenc.

Alacsony színvonalú mérkőzésen a gyengén játszó hazaiak ellen a jobban akaró vendégek ajándékba adtak a Semjénházának egy pontot. ritkán látható potyagóllal egyenlítettek a hazaiak.

Gólszerzők: Orbán, Nagy, ill. Földesi, Dolmányos. Jók: Kozári (a mezőny legjobbja), Kocsis, Szollár, ill. Piecs, Kósa, Dolmányos. U21: Semjénháza- Kiskanizsa 5 -1.

Tarr Sprint Andráshida- Nagykanizsa 3- 0 (1- 0)

Andráshida, 100 néző. Jv.: Halász G.

Andráshida: Horváth M. Török, Gál, Kalamár, Bandics, Sági, Tóth (Boronyák), Horváth D. (Toplak B.), Horváth T. (Toplak G.), Baráth, Horváth B. (Bene). Edző: Dobos Sándor.

Nagykanizsa: Gyulai Nagy, Rákhely (Völgyi), Kotnyek, Tislér, Grudics (Hollender), Zsirai A., Rittinger (Zsirai P.), Turóczi (Schuller),Bene, Szalai. Edző: Gyulai Csaba.

Végig a hazaiak irányították a mérkőzést, a 12. percben meg is szerezték a vezetést, majd ezt követően ziccerek sokaságát hagyták ki mind az első, mind a második félidőben. A vendégek a kapusuknak, Gyulai Attilának köszönhetik, hogy elkerülték a nagyarányú vereséget.

Gólszerzők: Tóth, Horváth D., Bandics. Jók: Horváth D., Horváth T., Tóth, ill. Gyulai.

Csács-NSE- Szepetnek 0- 1 (0- 0)

Nemesapáti, 150 néző. Jv.: Földszin A.

Csács-NSE: Kozma Szeglet (Szegleti), Somogyi, Éder, Sziráki, Lepár, Nyári (Kámán), Csongár, Horváth P. (Rédei), Koczor, Horváth Á. (Somodi). Edző: Kovács Imre.

Szepetnek: Hovánszky Cserfő, Anger (Grabant), Farkas, Szabó (Pati), Horváth P., Balázs, Bedő, Kalinics, Erdős (Bodó), László (Kocsis). Edző: Iványi Lajos.

Két nagy rekord dőlt meg a mai mérkőzésen. A kellemetlenebb, hogy a Csács-NSE elveszítette 15 hónapja tartó hazai veretlenségét. A kellemesebb a vendégcsapat rekordjának megdöntése, ők ugyanis egyedülállóan a megyei bajnokság őszi sorozatában ezidáig még nem rúgtak gólt. Most azonban ez sikerült, a 61. percben a rendkívül indiszponáltan játszó hazai csapat hatékony közreműködése mellett Kalinics lőtt váratlanul a hazai kapuba. Hiába támadta végig a mérkőzést a Csács-NSE, a hősiesen küzdő vendégek fegyelmezett védekezéssel elvitték a három pontot.

Gólszerző: Kalinics. Jók: senki, ill. Hovánszky, Bedő, Kalinics, Erdős. U21: Csács-NSE -Szepetnek 2- 3.

Nemesapátiban nem kis meglepetésre győzött a szepetneki csapat. Fotó: Gyutai Krisztina

Lets Do It Technoroll Teskánd- Olajmunkás SE Gellénháza 0 2 (0 -1)

Teskánd, 150 néző. Jv.: Huszár J.

Teskánd: Tóth P. Zsuppán, Németh P., Kristóf (Magyar), Szabó B. (Szekeres), Németh A. (Torontáli), Szabó A., Toplak (Farkas), Hadrik, Major, Gángó (Németh N.). Edző: Mándli Péter.

Gellénháza: Dóra Horváth B., Pilisi, Papp, Pintér, Nikitscher, Bognár (Dóczi), Lukács (Dömötör), Horváth L. (Friss), Szabó, Simon (Bencze). Játékos-edző: Bencze Péter.

A mezőnyben kiegyenlített mérkőzésen a vendégek valamivel pontosabban játszottak és két pontrúgásból eldöntötték a találkozót.

Gólszerzők: Nikitscher, Szabó. Jók: Németh P., Major, Torontáli, ill. Pilisi, Szabó, Pintér. U21: Teskánd -Gellénháza 6 -0.

Műszer Automatika Tótszentmárton- Szerszámsziget-Zalalövő 2 -3 (1 -0)

Tótszentmárton, 150 néző. Jv.: Kocsondi J.

Tótszentmárton: Bébecz Pintér, Kéri, Kovács, Kapuvári, Radmanics, Molnár (Tulezi), Gyuranecz, Markek D., Markek P., Senkó. Edző: Fujsz László.

Zalalövő: Szommer Turi (Winkelbauer), Molnár, Kellner, Cseresnyés, Altinger (Szőke), Nagy, Zsoldos, Darabos (Elek), Kaszás, Kiss. Edző: Ostrom János.

Gólszerzők: Kapuvári, Markek D., ill. Kellner, Darabos, Kaszás. Jók: Pintér, Kapuvári, Kovács, Markek D., ill. Szommer, Kellner, Kaszás, Nagy. U21: Tótszentmárton -Zalalövő 1- 1.

Tisza-Ép Sipos Pékség Zalaszentgrót -Tóth-Hús Zalagrár Pókaszepetk -0 3 (0- 1)

Zalaszentgrót, 200 néző. Jv.: Halász L.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. Farkas (Varga L.), Fodor, Kovács M., Balogh Z., Tóth R., Kovács D., Láncz (Lakatos), Szép, Flander (Blaskovics), Tóth D. Edző: Rózsa László.

Pókaszepetk: Gál Varga (Füzi), Száraz, Büki, Csik, Szekeres, Huber, Pintyőke, Bertók (Kónya), Csécs (Hemela), Borsos Cs. Edző: Lepár Attila.

Teljesen megérdemelten nyert a Pókaszepetk az enerváltan és elképzelés nélkül játszó hazai csapat ellen.

Gólszerzők: Huber, Csécs, Borsos Cs. Jók: Tóth Zs., ill. Szekeres (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. U21: Zalaszentgrót -Pókaszepetk 0 -6.

Lenti TE Sport 36 -Hévíz 1- 0 (0 -0)

Csesztreg, 350 néző. Jv.: Jakab B.

Lenti: Balogh Fehér (Hermán), Balla, Czigány, Nedelkó, Kondákor, Horváth (Orbán), Kiss (Sárkány), Hóbor (Szalai), Sebők, Völgyi (Nagy). Játékos-edző: Sebők József.

Hévíz: Horváth G. Herbály, Balogh (Torsa), Vasas, Rácz, Hetesi, Keszthelyi, Fisli, Horváth M., Cs. Horváth, Nagy. Edző: Koller Zoltán.

Gólszerző: Nagy. Jók: Balogh (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Fisli, Cs. Horváth, Horváth G. Kiállítva: Sebők (41., Lenti). U21: Lenti Hévíz 2 4.

Az első félidőt átaludta a hazai csapat, amit a Hévíz mezőnyfölénye tükrözött. Jobban alkalmazkodtak a mély talajú pályához, amiből két gólszerzési lehetősége is volt a vendégeknek, míg a hazaiak előtt egy helyzet adódott. A 41. percben egy sárga lapos büntetés helyett jogtalan piros lapot adott a játékvezető Sebők Józsefnek. A második játékrészben a 10 emberrel játszó hazaiak hősiesen állták a vendégek rohamait és egy nagyszerű labdaszerzésből Nagy Bence gólt lőtt, majd a 91. percben a játékvezető egy kérdéses büntetőt adott meg a hévízieknek, amit Balogh bravúrral megfogott. A játékvezetés kívánnivalót hagyott maga után ezen a mérkőzésen, a hazaiak sok sikert kívánnak a Hévíz csapatának.

A hét végi fordulóban Lentiből Kosár Lajos, Letenyéről Dömők József, Semjénházáról Kárpáti István, Andráshidáról Jóna István, Nemesapátiból Lukács Péter, Teskándról Fábián István, Tótszentmártonból dr. Takács Zoltán, Zalaszentgrótról Rózsa László tudósított lapunknak.