2012.04.20. 07:45

Északon élre állt a Páterdomb

A Cserszegtomaj újabb döntetlenjét kihasználva a 21. fordulóban élre állt a Páterdomb Északon. Délen a helyzet változatlan: a Gutorfölde hatpontos előnyét magabiztosan őrzi, hiába győzött a nagy rivális Galambok hét góllal a bakiak ellen. Eredmények.

Urbanics Pál

Zalaszentiván SE - Zalaapáti SE 2-3 (1-1)

Zalaszentiván 50 néző. Jv.: Pörzse (Németh, Drávecz)

Zalaszentiván SE: Kerekes - Blaskovics T, Földszin, László, Udvardi I, Fábián (Hajzer), Horváth (Thuróczi), Udvardi II (Dormán), Hideg, Csiszár, Németh B. Edző: Simon Károly.

Zalaapáti SE: Ódor - Horváth, Németh, Popper, Szűrös (Rockenbauer), Lichtenberger (Bálint), Tompa, Bereczki, Mede, Pozsegovits M., Pozsegovits B. Edző: Molnár Ferenc.

A vendégek a 6. percben megszerezték a vezetést, egy kitűnő kiugratást követően Pozsegovits B. helyezte a játékszert a szentiváni kapuba. 0-1. Az első játékrész felénél büntetőhöz jutott a hazai csapat, a 11-es pontra letett labdát Hideg lőtte a gólvonalon túlra 1-1. Szünet után a hazaiak alig két percnyi játék után megszerezték a vezetést, Dormán jobbról belőtt labdáját Hideg értékesítette 2-1. Ezt követően is támadásban maradtak a hazaiak, volt is egy-két ziccerük, de ezek kimaradtak. A zalaapátiak kontrákra rendezkedtek be, és a 60. percben egyenlítettek. Szögletrúgást követően a szentiváni védők asszisztálása mellett, az ötésfelesről Tompa fejelt a hálóba 2-2. 10 perc múlva újabb gólt értek el a vendégek, amikor is szabadrúgáshoz jutottak. A 26 méterre letett labdát Mede lőtte a szentiváni kapuba 2-3. Összességében egy küzdelmes, sportszerű mérkőzésen a vendégek megérdemelten nyertek az erősen rövid kispaddal rendelkező hazaiak ellen.

Jók: Földszín, Dormán, Hideg illetve a vendégek teljes csapata

Ifjúsági: Zalaszentiván SE - Zalaapáti SE 9-0

E sorok írója több utánpótlás mérkőzést is megtekintett az elmúlt hetekben, és örömmel vette tudomásul, hogy ezen a meccsen a vendégcsapat játékosai nem tördelték a játékot, nem szabálytalankodtak, és egymással szemben is igen SPORTSZERŰEK voltak! A kispadon
ülők „nem ugráltak”. Ritka ilyet látni ifi meccseken, ahol "az anyád" kifejezés többször is elhallatszik mostanában. Itt ilyen nem volt! Példaértékű a két csapat és a vezetőség hozzáállása!

Tudósított: Horváth László

Z-Line Stúdió Böde - Becsvölgye SE 3-0 (1-0)

Böde. Jv.: Kovács I. Péter

Böde: Anti A. - Anti T., Darabos, Frigy, Igazi, Kócza, Molnár, Papp, Péter, Széplaki, Toplak. Edző: Kósa László

Becsvölgye: Eszter - Zsiga, Simona, Geráth, Szabó, Pálfi, Horváth, Szabó, Nérer, Lapat, Gehér

Gólszerzők: Molnár, Toplak, Kócza

Kiállítva: Simon (70')

FC Keszthely Milefa - Vasboldogasszony LSC 4-2 (2-0)

Keszthely. Jv.: Kálovics Ádám

Keszthely: Horváth - Gelencsér, Szabó, Bedő (Márton), Fekete, Hudop, Vida, Nagy, Hegedűs, Németh (Tompos), Takács. Vezetőedző: Antoni János

Vasboldogasszony: Gál - Neff, Karcsics, Farkas B., Farkas M., Németh, Dalla, Bertók, Farkas G., Zsuppán, Pongrácz. Vezetőedző: Bócz Lajos

Gólszerzők: Hegedűs, Takács (2), Farkas B. (öngól), ill. Bertók, Dalla

Kiállítva: Neff (83')

Csácsbozsok-Nemesapáti SE - Vonyarcvashegy SE 2-3 (1-2)

Nemesapáti, Kukorica-aréna 70 néző. Jv.: Aczél Zsolt (Kustán Csaba, Papp Ádám)

Csácsbozsok-Nemesapáti SE: Dr. Sinkó - Szeglet, Kovács, Káli, Soós B., Zsédely, Horváth A. (Nemes M.), Balázsi, Bálint, Kinder, Tóth K.R. Edző: Schroll Jenő.

Vonyarcvashegy SE: Nagy - Molnár, Balogh, Kiss, Szalma, Szeles, Gáti, Gelencsér, Cser (Zsohár), Kenesei, Mátó. Edző: Lajtai Roland.

Hiába vezettek a hazaiak, a vendégek a 80. percben már 3-1 arányban vezettek

Gólszerzők: Zsédely, Bálint illetve Szeles (2), Kenesei

Várvölgy FC - Gyenesdiás Kinizsi SK 3-2 (3-0)

Várvölgy. Jv.: Vincze Gábor

Várvölgy: Sényi - Székely, Benke, Czimondor, Polgárdi, Cserép R., Bicsérdi (Szi), Cserép D., Gelencsér, Kurdi, Pintér (Vass)

Gyenesdiás: Horváth - Pothárn, Hegyesi, Csik (Gombár), Dely (Csanaki), Durgó (Majsa), Mosdósi, Szőcze, Kubicsek (Purt), Majtász (Tasi), Aranyics

Gólszerzők: Kurdi, Pintér (2), ill. Szőcze, Purt

Cserszegtomaji SK - Sármellék FC 1-1 (0-0)

Cserszegtomaj. Jv.: Lapath Dávid

Cserszegtomaj: Vajda - Ács, Török (Szántó), Kovács I., Németh Sz., Pálfi D., Kovács R. (Németh B.), Csillag, Nyári (Pálfi I.), Boncföldi, Kovács G. Vezetőedző: Takács Tamás.

Sármellék: Hajba - Balogh, Antal, Kiss, Hunyadi, Nagy, Hegedüs, Bonyai, Bojt, Csüri, Borbély (Baumgartner). Vezetőedző: Hajba Géza.

Gólszerzők: Nyári, ill. Antal

Kiállítva: Nagy (50')

Police-Ola LSK - Kertvárosi LSC 3-0 (2-0)

Zalaegerszeg. Jv.: Bors Balázs

Police-Ola: Major - Domján, Némethi, Zsuppán K., Toplak (Terbe), Csiszár, Horváth (Szalay), Egeresi (Takács), Gángó, Zsuppán A. (Hedli), Kovács (Rétyi). Vezetőedző: Keskeny László.

Kertváros: Lahocsinszky - Düh L. (Vinkó), Agg P., Zámbó, Józsa, Agg Z., Bölecz (Düh O.), Kovács, Molnár, Berta, Boda

Gólszerzők: Gángó, Toplak, Terbe

Kiállítva: Kovács (Kertváros, 79')

Nagykapornak KSE - AF Páterdomb LSC 1-3 (1-2)

Nagykapornak. Jv.: Deutsch Szabolcs

Nagykapornak: Rezneki - Madarász, Tüh, Németh Gy.-, Kiss (Vida), Kövécs, Makovecz M., Durgyovai, Peresztegi, Németh P., Makovecz Károly. Vezetőedző: Erdős János Gyula.

Páterdomb: Bucsics - Gyenese R., Horváth, Gyenese T., Turi (Kulcsár), Farkas, Révész (Horváth), Csikós, Kaj (Gazdag), Farkas, Bita (Rettegi). Vezetőedző: Pergel Attila.

Gólszerzők: Makovecz M., ill. Bita, Gyenese T. (2)

A Cserszegtomaj döntetlenjét hibátlanul használta ki a páterdombi alakulat, hiszen győzelmével átvette a vezetést az északi csoportban.

OLDALTÖRÉS: Déli csoport

Galambok SC - Reák-Gép Kft. Baki SE 7-0 (6-0)

Galambok. Jv.: Kondákor Péter

Galambok: Gyulai (Bébecz) - Beke, Tolnai, Baranyai D., Szűcs, Török, Szabó, Bagó (Kis Tóth), Baranyai J., Baranyai R. (Pintér), Kovács. Vezetőedző: Elek István

Bak: Szabó (Koós) - Tóth, Kámán, Újvári D., Horváth, Újvári P. (Palkovics), Pencsov, Somodi, Kovács (Balázs), Nagy (Sebők), Dömötör

Gólszerzők: Beke (3), Baranyai J. (3), Tolnai

Letenye SE - Sportklub Gutorfölde 1-3 (0-2)

Letenye. Jv.: Vass Zsolt

Letenye: Fehér - Balogh (Szente), Sánta, Horváth I., Horváth Á., Mikó, Adorján, Soós, Nemes (Balassa), Makár, Rodek. Vezetőedző: Takács Árpád

Gutorfölde: Lendvai - Bujtor, Lecsek, Trajtli, Németh, Pörzse (Horváth), Varga, Kocsis, Csahók (Tarsoly), Keresztúri (Horváth), Bek. Edző: Ferecskó Béla

Gólszerzők: Mikó, ill. Kocsis, Bek, Tarsoly

Páka SE - Zalaszentbalázs SE 4-1 (1-0)

Páka. Jv.: Hegedűs Árpád

Páka: Bedő - Dömény, Horváth B., Kereszturi, Balazsic, Németh B., Pordán (Belső), Domján (Benke), Cselényi (Németh L.), Horváth Zs. (Hencz), Bakon

Zalaszentbalázs: Szántó - Simon, Hajmási (Déri), Horváth F., Tamás, Dominkó, Nagy, Zsoldos, Varga (Laki), Árok, Horváth L. Vezetőedző. Horváth Dániel

Gólszerzők: Bakon (2), Németh L. (2), ill. Árok

Söjtör Deák Ferenc SE - Bagola 3-1 (2-1)

Söjtör. Jv.: Pető András János

Söjtör: Fülöp - Szilvás, Paucsa, Kovács B. (Buzsáki, Kovács A.), Tóth, Kulcsár, Mészáros (Fullér), Bakonyi (Dominko), Major, Tuboly, Baksa. Vezetőedző: Horváth László

Bagola: Cser - Hoffman, Hilcz, Kovács, Kalamász (Takács), Kalmár, Harangozó, Horváth (Böröcz), Rácz, Kisharmadás, Csöndör (Kapus). Vezetőedző: Popovics Lajos

Gólszerzők: Mészáros, Baksa, Dominko, ill. Kisharmadás

Zalakomár Egyetértés SE - ZNET-Mikronet Becsehely SE 1-2 (0-0)

Zalakomár. Jv.: Rákos Zoltán

Zalakomár, 50 néző. Jv.: Rákos Zoltán, (Czifra Zoltán, Beke Kristóf)

Zalakomár ESE:
Tóth-P. Mátyás - Tóth-P. Szabolcs, Kohn Csaba, Horváth Tivadar, Szabados Gábor, Csizmadia Tibor, Szefcsik Péter, Takács András, Fenusz Tamás, Fábián Sándor (Horváth Imre), Madarász Zoltán (Tinó János). Edző: Mutter Attila.

Becsehely SE: Tóth Bence – Bakos Csongor, Szabó Balázs, Szabó István, Varga Péter, Navracsics Ádám, Horváth Gábor (Banda Darel Joan), Matyók Milán, Balassa István, Péter Ákos (Vitéz Richárd), Kulcsár József.

Mumusaként fogadta a Zalakomár csapata a Becsehelyt, ennek megfelelően át is adták a kezdeményezést a vendégcsapatnak, akik a középpályán - megbecsülve a labdát - passzolgattak keresztben, azonban kapura veszélyes támadást nem tudtak vezetni. Unalmasnak mondható
első félidő után rákapcsolt a hazai csapat, mely a vezetett támadások számában és ennek megakadályozására tett szabálytalanságok számában is megmutatkozott, öt sárgalapot gyűjtöttek be a vendégek a 2. játékrészben. A presszió meg is hozta az eredményt, a 63. percben a büntetőterületen belül egy visszahúzós csel után buktatták a vendégvédők Kohn-t, amiért a játékvezető a 11-es pontra mutatott. Madarász értékesítette a büntetőt. A hazaiak vesszőfutása a 82. percben kezdődött, amikor az 5 és felesük magasságában az oldalvonal mellől végezhettek
el kirúgás értékű szabadrúgást. Tóth-P. Szabolcs kirúgás helyett kapusának passzolt, aki a kemény és egyenetlen talajú pályán felpattanó labdát elvétette, melyet Péter Ákos köszönt szépen és nehézség nélkül passzolt a kapuba. Egyenlítést követően minden erejét összeszedve
támadott a zalakomári csapat, azonban egy előre vágott labda megpecsételte sorsukat: 50 métert szállva a hazaiak ötösére pottyant a labda, melyre a védők nem is mozdultak, ezúttal azonban a kapus sem, amit Balassa István használt ki, a gólvonalon álló kapus mellett a kapu
bal oldalába vágta a játékszert. Helyzet és kapura lövés nélkül szerzett három pontot a Becsehely a Zalakomár otthonában, akik ezzel elvesztették tavaszi veretlenségüket.

Ifjúsági: Zalakomár - Becsehely 7:1