2011.05.11. 02:29

Ferencváros-ZTE FC: lehet, hogy az egy pont kevés

A labdarúgó élvonal 28. fordulójában, kedden este nehéz feladat várt a ZTE FC-re: a kék-fehér csapat elbúcsúzhatott volna a dobogós álmaitól, ha kikap az Üllői úton. De a hamvaiból feltámadt egerszegi csapat ezúttal nagyon messze volt a vereségtől.

Bóbics László

Ferencváros–ZTE FC 4-4 (1-4)
Albert-stadion, 4000 nézô. Jv.: Kassai 9 (Erôs, Ring). FTC: Haber 5 – Balog 5, Csizmadia 4, Tutorics 5, Rodenbücher 4 (Józsi 28., 5) – Abdi 5 (Heinz 54., 7), Sztanics 5 (Dragóner -, 84.), Morales 6, Junior 6– Schembri 6, Pölöskey 5. Vezetôedzô: Prukner László. ZTE: Vlaszák 6 – Kovács 6, Miljatovic 7, Bogunovic 5, Panikvar 5 – Kamber 7 – Szalai T. 6 (Kocsárdi -, 63.), Horváth A. 6 (A. Delics -, 58.), Simonfalvi 6 (Rajcomar -, 80.) – Balázs Zs. 8, Turkovs 7. Vezetôedzô: Csank János. Gólszerzôk: Szalai a 16., Balázs a 18., Turkovs a 27., Schembri a 34. és a 82., Kamber a 38., Pölöskey az 56., Heinz a 74. percben. Sárga lap: Abdi a 25., Kamber a 42., Szalai a 60., Morales a 69., Csizmadia a 73., Pölöskey a 89. percben.

A meccs online közvetítése itt!

Dr. Török Lajos, a Keszthelyi Haladás hajdani vezetője - aki később a Ferencváros létesítmény-igazgatója lett - kék zakóban és zöld pólóban érkezett a mérkőzésre. Vajon kinek drukkol? - kérdeztük tőle.

- Mind a két csapatnak, de döntetlen ne legyen, mert az egyik gárdának sem jó. Ma úgy vagyok, nyerjen az a csapat, aki jobb teljesítményt nyújt - fogalmazott.

Érdekesség, hogy az Üllői úton egy egerszegi fiatalember, a ZTE U14-es csapatának játékosa, Doszpoth Sándor végezte el a kezdőrúgást.

A ZTE úgy kezdett az Albert-stadionban, mint fennállása óta még soha. Csank János mesterien átforgatta a csapatot, s ezzel sikerült kihúzni a Fradi méregfogát: a széleken futó veszélyes hazai támadásokat két gyors ember állította meg, Szalai és Simonfalvi, de a zalai csapat nem érte be biztonságos védekezéssel. A 16. percben Turkovs szép cselek után a balösszekötő helyén kilépett, Balázs Zsolt elé tolta a labdát, aki 16 méterről lőtt, Csizmadiáról Szalai elé pattant a játékszer, aki mintegy 14 méterről jobbal a kapu jobb oldalába vágta azt, 0-1. Csak két percet kellett várni az újabb találatra: Kamber a felezővonalon jól vette észre, hogy a lesre játszó Fradi-védők között Balázs középen megiramodik, mesterien tálalt elé, Haber kiindult a kapujából, az egerszegi csatár pedig okosan ívelt fölötte a hálóba, 0-2. Pár perccel később Turkovs már a kapus mellett is elvitte a labdát, de gyengén lőtt és Tutorics felszabadított. A 27. percben viszont újra mattolták a zöld-fehér védelmet az egerszegiek. Horváth András a félpályáról remekül tálalt Balázs Zsolt elé, aki a bal oldalon az alapvonalig vezette a labdát, pontosan adott középre, a jól érkező Turkovs pedig 3 méterről jobbal a kapu közepébe passzolt, 0-3. Nem sokkal később Kamber hibázott százszázalékos helyzetben, majd a másik oldalon, a 35. percben Abdi bal oldali beadását középről, közelről Schembri fejelte a léc alá, 1-3. Egy perc múlva Pölöskey fejese pattant ki a jobb kapufa tövéről, 180 másodperccel később viszont újra zörgött a háló - a Fradié! Szép Turkovs-Kamber akció után utóbbi 16 méterről bombagólt lőtt, 1-4.

A második félidőben a Fradi kezdeményezett többet, de nem úgy nézett ki, hogy ledolgozza jelentős hátrányát. Aztán - sajnos túlságosan gyorsan - jött a második hazai gól Pölöskey révén, majd pályára lépett a légiós Heinz, aki előbb a 75. percben Junior szögletét fejelte a hálóba 3-4, majd a 82. percben tevékeny részt vállalt a hazaiak egyenlítő találatából, Schembri második góljából is, 4-4. A másik oldalon Kambernek meccslabdája volt, de százszázalékos helyzetben a kapu fölé lőtt. A Fradi is mindent megtett a győzelemért, az utolsó percekben pályára küldték még a középhátvéd Dragónert is, aki csatárt játszott, mondván, a magas labdákból talán gólt tud szerezni. Ennek ellenére a ZTE-nek volt egy ordító helyzete, de addig pepecseltek a csatárok, amíg Junior felszabadított. Az utolsó percek óriási küzdelmet hoztak, a ZTE pedig tíz emberrel játszott, mert Kamber Heinz szabálytalansága után nem tudott visszatérni a pályára. A semleges szurkolók biztosan jól szórakoztak, de lehet, hogy az egy-egy pont nem lesz elég a bronzéremhez.

Korábbi eredmények:
    1. forduló (július 31-augusztus 1.): BFC Siófok-Videoton FC 1-1, Újpest FC-Győri ETO FC 0-0, Debreceni VSC-TEVA - Lombard Pápa 2-0, MTK Budapest - Kecskeméti TE-ERECO 4-2, ZTE FC-Kaposvári Rákóczi FC 3-5, Vasas-Budapest Honvéd 3-2, Ferencváros-Paksi FC 2-1, Szolnoki MÁV FC-Szombathelyi Haladás 0-0
    2. forduló (augusztus 6-8.): Paksi FC - DVSC-TEVA 2-2, Győri ETO FC-BFC Siófok 1-0, Videoton FC-Vasas 3-0, Kaposvári Rákóczi-Újpest FC 0-1, Budapest Honvéd-MTK Budapest 1-2, Lombard Pápa-Szolnoki MÁV FC 0-0, Szombathelyi Haladás-ZTE FC 0-0, Kecskeméti TE-ERECO - Ferencváros 1-2
    3. forduló (augusztus 13-15.): Vasas-Győri ETO FC 2-1, ZTE FC-Lombard FC Pápa 3-1, Szolnoki MÁV FC-Paksi FC 3-1, MTK Budapest-Videoton FC 0-3, DVSC-TEVA - Kecskeméti TE-Ereco 6-2, Kaposvári Rákóczi-Szombathelyi Haladás 1-0, BFC Siófok-Újpest FC 1-1, Ferencváros-Budapest Honvéd 1-3
    4. forduló (augusztus 20-22.): Budapest Honvéd - DVSC-TEVA 1-0, Győri ETO FC-MTK Budapest 1-1, Videoton FC-Ferencváros 1-1, Siófok-Kaposvári Rákóczi 0-0, Paksi FC-ZTE 2-2, Újpest FC-Vasas 2-2, Kecskeméti TE-ERECO - Szolnoki MÁV 4-2, Lombard Pápa-Szombathelyi Haladás 5-1
    5. forduló (augusztus 27-szeptember 1.): Szolnoki MÁV FC-Budapest Honvéd 0-2, ZTE FC - Kecskeméti TE-ERECO 2-1, Szombathelyi Haladás-Paksi FC 1-2, Kaposvári Rákóczi-Lombard Pápa 3-2, Vasas-BFC Siófok 3-0, MTK Budapest-Újpest FC 1-0, DVSC-TEVA - Videoton FC 3-1, Ferencváros-Győri ETO FC 3-0
    6. forduló (szeptember 10-12.): Videoton FC-Szolnoki MÁV FC 3-1, Budapest Honvéd-ZTE FC 1-0, Újpest FC-Ferencváros 6-0, BFC Siófok-MTK Budapest 0-0, Vasas-Kaposvári Rákóczi 1-3, Győri ETO FC - DVSC-TEVA 3-0, Paksi FC-Lombard Pápa 4-0, Kecskeméti TE-ERECO - Szombathelyi Haladás 1-0
    7. forduló (szeptember 16-19.): DVSC-TEVA - Újpest FC 1-1, Szolnoki MÁV FC-Győri ETO FC 0-3, Ferencváros-BFC Siófok 1-2, Szombathelyi Haladás-Budapest Honvéd 1-1, Lombard Pápa - Kecskeméti TE-ERECO 4-1, Kaposvári Rákóczi-Paksi FC 1-2, MTK Budapest-Vasas 4-0, ZTE FC-Videoton FC 1-2
    8. forduló (szeptember 24-26.): BFC Siófok - DVSC-TEVA 4-1, Győri ETO FC-ZTE FC 0-1, Budapest Honvéd-Lombard Pápa 2-4, Kecskeméti TE-ERECO - Paksi FC 0-1, Videoton FC-Szombathelyi Haladás 3-1, Újpest FC-Szolnoki MÁV FC 1-0, Vasas-Ferencváros 1-3, MTK Budapest-Kaposvári Rákóczi 0-2
    9. forduló (október 1-3.): DVSC-TEVA - Vasas 3-1, Szolnoki MÁV FC-BFC Siófok 0-4, ZTE FC-Újpest FC 2-1, Szombathelyi Haladás-Győri ETO FC 3-3, Paksi FC-Budapest Honvéd 0-1, Kaposvári Rákóczi - Kecskeméti TE-ERECO 2-1, Lombard Pápa-Videoton FC 1-2, Ferencváros-MTK Budapest 3-0
    10. forduló (október 15-17.): Videoton FC-Paksi FC 2-1, MTK Budapest - DVSC-TEVA 0-0, Vasas-Szolnoki MÁV FC 3-0, BFC Siófok-ZTE FC 0-4, Budapest Honvéd - Kecskeméti TE-ERECO 1-2, Ferencváros-Kaposvári Rákóczi 1-0, Győri ETO FC-Lombard Pápa 0-1, Újpest FC-Szombathelyi Haladás 3-1
    11. forduló (október 22-24.): DVSC-TEVA - Ferencváros 2-1, Szolnoki MÁV FC-MTK Budapest 2-1, Kecskeméti TE-ERECO- Videoton FC 2-4, Szombathelyi Haladás-BFC Siófok 4-0, Kaposvári Rákóczi-Budapest Honvéd 0-0, Lombard Pápa-Újpest FC 3-1, Paksi FC-Győri ETO FC 2-1, ZTE FC-Vasas 2-1
    12. forduló (október 29-31.): Újpest FC-Paksi FC 2-3, Ferencváros-Szolnoki MÁV FC 1-0, MTK Budapest-ZTE FC 3-4, Vasas-Szombathelyi Haladás 2-1, BFC Siófok-Lombard Pápa 0-1, Győri ETO FC - Kecskeméti TE-ERECO 2-1, DVSC-TEVA - Kaposvári Rákóczi 3-1, Videoton FC-Budapest Honvéd 0-2

12 gólos:
 Coulibaly (DVSC), Maric (Pápa), Tököli (Kecskemét)

8 gólos:
Bartha (Paks), Montvai (Paks), Némedi (Szolnok), Peric (Kaposvár), Tischler (MTK)

7 gólos:
Aleksidze (Győr), Balázs Zs. (ZTE), Heinz (Ferencváros), Lázár (Újpest), Rajczi (Újpest), Remili (Szolnok)

6 gólos:
Ahjupera (Újpest), Bárányos (Pápa), Délczeg (Siófok), Foxi (Kecskemét), Kamber (ZTE), Litsingi (Kecskemét), Nikolic (Videoton), Oross (Haladás), Simon A. (Kecskemét, ZTE), Tisza (Újpest), Tóth P. (Haladás), Vayer (Paks)

5 gólos:
Heffler (Pápa), Kabát (DVSC), Könyves (MTK), Rósa (Ferencváros)

4 gólos:
Abass (Honvéd), Abwo (Pápa), Bódi (DVSC), Böőr (Újpest), Elek (Videoton), Éger (Paks), Homma (Siófok), Kanta (MTK), Lovric (Honvéd), Németh N. (Vasas), Sowunmi (Siófok), Szakály P. (DVSC), Takács P. (Pápa), Turkovs (ZTE), Vasiljevic (Videoton), Vujovic (Videoton, Kecskemét)

3 gólos:
Alempijevic (Kecskemét), Alex (Szolnok), Bouguerra (Győr), Ceolin (Győr), Danilo (Honvéd), Dinjar (Győr), Eppel (MTK), Gáspár (Vasas), Gosztonyi (Videoton), Gyagya (Kecskemét), Hajdú (Honvéd), Halmosi (Haladás), Jawad (Kaposvár), Kiss T. (Paks), Koltai (Győr), Lázok (Vasas), Lencse (Videoton), Magasföldi (Paks), Maróti (Ferencváros), Nagy G. (Haladás), Pavicevic (ZTE), Pavlovic (Kaposvár), Pilibaitis (Győr), Polonkai (Videoton), Sándor (Videoton), Simac (DVSC), Trajkovic (Győr), Tusori (Siófok), Zsolnai (Szolnok)

2 gólos:
Arnaut (Vasas), Balajti (Újpest), Balogh (Kecskemét), Balogh B. (Újpest), Barczi (Újpest), Bogunovic (ZTE), Coira (Honvéd), Cukic (Kecskemét), Csizmadia (Ferencváros), Csordás (Kecskemét, Siófok), Delic (ZTE), Dudás (Győr), Ebala (Kecskemét), Fodrek (Haladás), Graszl (Siófok), Grúz (Kaposvár), Gyömbér (Pápa), Hegedűs (Kaposvár), Ivancsics (Honvéd), Miljatovic (ZTE), Novák (Siófok), Pál (MTK), Pölöskey (Ferencváros), Rebryk (Pápa), Rodenbücher (Ferencváros), Rouani (Honvéd), Rudnevs (ZTE), Rufino (Honvéd), Sifter (Paks), Simon K. (Újpest), Sipos N. (Haladás), Sütő (MTK), Völgyi (Győr), Zelenka (Honvéd), Zsók (Kaposvár)

1 gólos:
Abdi (Ferencváros), Andic (Videoton), Andrezinho (Ferencváros), Akassou (Honvéd), Bajner (Honvéd), Balázs B. (Kaposvár), Bali (Pápa), Beliczky (Vasas), Benounes (Vasas), Bojtor (Honvéd), Bori (Kecskemét), Botis (Honvéd), Bright (Honvéd), Csermelyi (Siófok), Debreceni (Honvéd), Djordjevic, Djurovic (Szolnok), Dombi (DVSC),  Fitos (Szolnok), Frank (MTK), Ganugrava (Győr), Gál (MTK), Germán (Pápa), Gujic (Kaposvár), Heffler (Paks), Horváth A. (ZTE), Irhás (Haladás), Ji-Paraná (Győr), Katona (Vasas), Kiss Z. (DVSC), Kulcsár T. (DVSC), Kulcsár K. (Kaposvár), Kulcsár D. (FTC), Laczkó (DVSC), Ladányi (MTK), Lattenstein (Haladás), Lengyel (Haladás), Lengyel B. (Szolnok), Lipták (Videoton), Lisztes (Vasas), Lukács K. (Siófok), Máté P. (Kaposvár), Mijadinoski (Debrecen), Mileusnic (Vasas), Milicic (Szolnok), Miljkovic (Ferencváros), Mitrovic (Újpest), Mohl (Kecskemét), Morales (Ferencváros), Ngalle (Szolnok), Pancsava (Vasas), Panikvar (ZTE), Pátkai (MTK), Pedro (Kaposvár), Pintér Á. (MTK), Ponczók (Vasas), Quintero (Pápa), Rajnay (Pápa), Ramos (DVSC), Rezes (Vasas), Sadjo (Honvéd), Salami (DVSC), Savic (Kecskemét), Schimmer (Haladás), Simek (Újpest), Simon Á. (Haladás), Sipeki (Paks), Stanic (DVSC), S. Stanic (FTC), Stanisic (Szolnok), Szalai (ZTE), Szepessy (Kaposvár), Szilágyi (DVSC), Tajthy (Újpest), Tchami (Szolnok), Takács Á. (Honvéd), Tokody (Győr), Totadze (Győr), Urbán (MTK), Varga R. (ZTE), Yannick (DVSC)

öngól:
Grúz (Kaposvár, az Újpest ellen), Horváth G. (Videoton, a DVSC ellen), Hajdú (Honvéd, az Újpest ellen) Kovács G. (ZTE, a Kaposvár ellen), Lázok (Vasas, a Pápa ellen), Mohl (Kecskemét, a Siófok ellen), Pető (Szolnok, a Vasas ellen), Sütő (MTK, a Ferencváros ellen kétszer), Szabó (Paks, a Ferencváros ellen), Varga R. (ZTE, a DVSC ellen), Preklet (Kecskemét, a Ferencváros ellen), Peric (Kaposvár, az Újpest ellen), Salami (DVSC, a Kecskemét ellen), Éger (Paks, a Debrecen ellen), Maróti (Ferencváros, a Vasas ellen), Ganugrava (ZTE, a Győr ellen), Sadjo (Honvéd, a Kecskemét ellen), Mijadinoski (Debrecen, a Ferencváros ellen)

OLDALTÖRÉS: A Pápa hét éve veretlen a Vasas ellen

A Pápa hét éve veretlen a Vasas ellen

A Pápa a hajrában egyenlítve 1-1-es döntetlent ért el a Vasas otthonában a labdarúgó Monicomp Liga 28. fordulójának keddi játéknapján.
Az angyalföldiek hét éve nyeretlenek bajnoki mérkőzésen a Pápa ellen.

Monicomp Liga, 28. forduló:
Vasas-Híd - Lombard FC Pápa 1-1 (0-0)

Illovszky Stadion, 1000 méző, v.: Böcskei
gólszerző: Beliczky (67.), illetve Bali (86.)
 sárga lap: Rezes (80.), Lisztes (83.), illetve Nagy S. (31.)

Vasas-Híd:
Németh G. - Kulcsár D., Mileusnic, Gáspár, Katona M. - Lázok (Arsic, 74.), Kovács G., Lisztes, Rezes - Ferenczi, Szilágyi P. (Beliczky, a szünetben)

Lombard FC Pápa:
Szűcs L. - Nagy S. (Takács P., a szünetben), Tóth G., Supic, Németh M. - Rebrik, Gyömbér, Bárányos - Quintero (Szabó Zs., a szünetben), Maric, Palkó (Bali, 71.)

Bár pápai lehetőséggel indult a mérkőzés, az első félidőben inkább a Vasas akarata érvényesült, a hazaiak azonban csak egy lesállásból született gólt szereztek, így döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A szünetben mindkét edző cserékkel próbált frissíteni együttesén, de a játék színvonala ettől nem emelkedett. A Vasas fölénye a félidő derekán góllá érett. A Pápa - kissé váratlanul - a hajrában egyenlíteni tudott, így megőrizte hét éve tartó veretlenségét a fővárosi gárda ellen.

OLDALTÖRÉS: A Debrecen életben tartotta dobogós reményeit

A Debrecen életben tartotta dobogós reményeit

A tavaly győztes Debrecen első félidei jó játékának köszönhetően megszerezte a három bajnoki pontot a sereghajtó és már kiesett Szolnok otthonában a labdarúgó Monicomp Liga 28. fordulójának keddi játéknapján.

Kondás Elemér április 20-i kinevezése, azaz öt bajnoki mérkőzés óta veretlen hajdúságiak sikerükkel versenyben maradtak a dobogós helyekért, amelyek Európa Liga-selejtezőben való indulást érnek.

Szolnoki MÁV FC–DVSC-TEVA 1-2 (0-2)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 500 néző, vezette: Farkas

gólszerzők: Tchami (49.), illetve Szakály (9.), Coulibaly (19.)

sárga lap: Djurovic (43.), Szalai B. (63.), Némedi (91.), illetve Ramos (64.)

Szolnok:
Melnicenko – Milicic, Némedi, Djurovic, Vukomanovic – Búrány, Szalai B. (Ngalle, 70.) – Fitos (Tchami, a szünetben), Jokic (Gosic, 77.), Lengyel B. – Zsolnai

Debrecen:
Novakovic (Verpecz, 61.) – Nikolov, Simac, Szűcs I. (Mijadinoski, 4.), Fodor M. – Ramos – Bódi (Nagy Z., 83.), Szakály P., Illés Gy., Farkas II. B. – Coulibaly

Ahogy szombaton a Ferencváros ellen, úgy ezúttal a Debrecennel szemben is rosszul kezdett a szolnoki csapat: a vendégek két jobb oldali támadást követően tíz perc alatt kétgólos előnyt szereztek. A félidő további részében a hajdúságiak jól tartották a labdát, míg a hazaiak szórványos támadásai kevés veszélyt jelentettek Novakovic kapujára.

A fordulást követően Jokic vezérletével felpörgette a játékot a szolnoki csapat és a lesipuskás Tchami révén szépíteni tudott. A folytatásban is a hazaiak maradtak támadásban, de az ívelgetéseket a Loki belső védői könnyedén hárították. A hajrában Szakály Péter tovább növelhette volna az előnyét, de közeli lövését Melnicenko bravúrral hárította. Az utolsó percekben a Debrecen már csak az eredmény tartására törekedett, a szolnoki kísérleteket pedig nem kísérte szerencse.

OLDALTÖRÉS: A Paks sikerével még nem dőlt el a bajnokság

A Paks sikerével még nem dőlt el a bajnokság

A második helyen álló Paks 3-1-re győzött a bennmaradásért küzdő Siófok vendégeként a labdarúgó Monicomp Liga 28. fordulójának keddi játéknapján, így még mindig nem dőlt el a bajnoki cím sorsa.

Amennyiben a listavezető Videoton szerdán legyőzi a Kaposvárt, akkor megszerzi története első bajnoki címét.

A Siófok veresége egyúttal azt jelenti, hogy ebben a körben még biztosan nem eshet ki az utolsó előtti MTK Budapest.

BFC Siófok-Paksi FC 1-3 (1-2)

Siófok, 700 néző, v.: Garcia
gólszerzők: Homma (14.), illetve Sifter (20.), Böde (31.), Éger (86., 11-esből)
sárga lap: Tusori (37.), Katona (64.), Fehér (75.), Mogyorósi (86.)

Siófok:

Molnár P. - Mogyorósi, Katona, Fehér, Novák - Csordás, Tusori (Ludánszki, 86.), Lukács, Melczer - Homma - Csermelyi (Henry, a szünetben)

Paks:
Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Báló - Sifter (Mészáros I., 60.), Sipeki - Kiss T., Böde, Magasföldi - Montvai (Haraszti, 69.)

A hazai pályán leggyengébb mutatóval rendelkező siófokiak kezdtek jobban a bajnoki második Paks ellen, így megérdemelten jutottak előnyhöz, ám egy szabadrúgásból született góllal egyenlítettek a vendégek, akik Böde szépségdíjas találatával meg is fordították a találkozót a szünetre.

A folytatásban Csordás hagyta ki a meccs helyzetét, míg a másik oldalon Éger egy vitatható büntetővel eldöntötte a mérkőzést, igaz, az utolsó pillanatokban még Csernyánszki bemutatott egy bravúrt Henry helyzeténél.