2009.12.10. 03:30

Ma kell pontot szerezni

A magyar női kézilabda-válogatott 25-19-re kikapott szerdán az olimpiai és Európa-bajnok norvég csapattól a kínai vb-n.

zaol.hu

C-csoport (Szucsou), 4. forduló:Norvégia-Magyarország 25-19 (11-11)Gólszerzők: Riegelhuth 6/3, Löke 5, Alstad 2/2, Nöstvold 2, Breivang 2, Frafjord 2, Edin 2, Herrem 2, Johansen 1, Lunde-Borgersen 1, illetve Vérten 3, Bulath 3, Zácsik 2, Szucsánszki 2/1, Kovacsics 2, Tóth K. 2, Juhász 2, Tomori 2, Bódi 1. Mindkét oldalon jó volt a védekezés és támadásban sok a hiba, így viszonylag kevés gól esett az első negyedórában. Bulath bombája 5-5-öt ért, aztán Tomori révén fordított a magyar együttes, de két rossz passz elég volt azonban, hogy az olimpiai bajnok fordítson (9-8). Szoros maradt az állás, az utolsó negyedóra 18-17-es északi vezetésről indult, de hiába remekelt Herr a kapuban 22-18-ra ellépett a rivális. Az utolsó húsz percet 10-2-re nyerte a norvég gárda. Vérten a második félidőben kisebb sérülése miatt nem játszott. Csütörtökön - magyar idő szerint 14:15-től - a japánok következnek. Amennyiben a 2 győzelemmel és 2 vereséggel álló magyarok pontot szereznek, bekerülnek a középdöntőbe, azaz a 12 közé.