Foci

2007.06.12. 02:27

Kiadó aranyérmek

Zalaegerszeg (bl) - A Recop megyei labdarúgó- bajnokságban még két forduló van hátra, de sokkal több a kérdőjel. Így nagyon izgalmas hajrára van kilátás.

Bóbics László

Az első osztályban az NTE kiütötte (16-1) a 28 forduló után nyeretlen Sármelléket. A bajnok méltóképp szórakoztatta közönségét.

A Teskánd nyert a Z. Tungsram-Becsali otthonában, mivel a lövőiek hazai pályán a jól játszó Galamboktól, a Zalaszentbalázs pedig Letenyén kapott ki, így az ezüstérem közelébe került Csány Imre együttese. A Lövő és a Szentbalázs versengése is meglepetés, figyelembe véve a helyezéseket.

Sokkal érdekesebb a helyzet a másodosztályban, Délen a szinte már bajnoknak hitt Kiskanizsai Sáskák addig szórakoztak , amíg sikerült eljátszani a nagy lehetőséget. A tavaszi vergődésük azt eredményezte a pákai döntetlen után, hogy lecsúsztak a tabella éléről, s most már a Semjénháza vezet. Catalin Azoite együttese nagy valószínűséggel ezt az óriási lehetőséget már nem engedi ki a kezéből, a Sáskák tapasztalt játékosokkal rendelkező csapata pedig kesereghet a gyenge teljesítmény miatt. Bár még két forduló azért még hátra van. A harmadik helyért is nagy csata várható, a Bagola, a Gelse és a Páka között.

Északon a Tóth-Hús Pókaszepetk tartja egypontos előnyét a Gellénháza és a Ságod előtt. Itt még arra is nehéz tippelni, hogy ki lesz a második, vagy a harmadik. Az pedig szinte megjósolhatatlan, hogy előnye ellenére bajnok lesz-e a Pókaszepetk. Igaz, Bakra mennek, majd a Police Olát fogadják, ezt a két meccset illene megnyerniük.