A megyét is jobban megismerhették autós, motoros kalandtúra indulói

Közel 30 csapat vágott neki szombaton a Gurulj velünk! elnevezésű autós kalandtúrának Nagykanizsán. A körülbelül 100 kilométeres versenyen nem volt elég jól vezetni, a résztvevőknek elméleti és ügyességi feladatokat is meg kellett oldani. Az első és a második helyezett autó volánjánál is nő ült.

Sámel József

A tavalyi sikerre való tekintettel a hétvégén második alkalommal is megrendezte az autós, motoros kalandtúrát a Kanizsa Turizmusáért Egyesület. A versenyfeltételek nem voltak  szigorúak, csupán egy érvényes műszaki vizsgával rendelkező járműre és néhány kalanra vágyó játékosra volt szükség. Nos, jelentkezőkből nem volt hiány, a szombat reggeli rajtnál közel 30 csapat sorakozott fel. Az autósokat és a motorosokat 5 perces szünetekkel indították, majd a csapatoknak itiner alapján kellett eljutni az ellenőrző pontokhoz, ahol elméleti vagy éppen ügyességi feladatok vártak a játékosokra. A közel 100 kilométeres táv megtétele nem a gyorsaságról, sokkal inkább a térség nevezetességeinek megismeréséről, illetve a kikapcsolódásról szólt. Ennek megfelelően többen old timer autókkal és motorokkal vágtak neki a túrának.

- Tavaly autóval, idén viszont motorral vágok neki a kalandtúrának - mondta a 21 éves Vörös Nikoletta, aki 1967-es évjáratú Pannonia T5-ös nyergében várta a rajtot.  - Szuper ez a verseny, hiszen amellett, hogy bejárjuk a megyét, a térség nevezetességeivel is megismerkedhetünk.

- Nemrég fejeztük be az autó felújítását, így a tavalyi versenyen még nem tudtunk részt venni - mondta Gulyás Béla, aki két barátjával - Kantó Lászlóval és Sándor Attilával - tökéletes állapotba hozta a Skoda 440 Spartakot. - Most csak tankolni kellett.

Nos, a benzinre szükség volt, a versenyzőknek először Fűzvölgyre, majd Bázakerettyére, Tótszerdahelyre, Molnáriba, végül Kiskanizsára kellett eljutni, mindeközben vicces ügyességi és elméleti feladatok is vártak rájuk.

Persze akik nem indultak a versenyen, azok sem unatkoztak, a szervezők a felnőtteknek autókiállítást, a gyerekeknek pedig biciklis ügyességi versenyt szerveztek.

- A felnőttek mellett a gyerekekre is gondoltunk, ezért a Kanizsa Centrum parkolójában kerékpáros ügyességi pályán próbálhatták ki biciklis tudásukat a fiatalok - mondta Tuboly Kinga, a rendezvény egyik szervezője.

A kalandtúrát végül a kizárólag nőkből álló Forgószél nevű csapat nyerte, akik ezzel a legjobb női sofőrnek járó díjat is bezsebelték. Második helyre a szintén női Média Mobil csapat gurult be, míg harmadiknak a Suzuki márkakereskedés csapata ért célba.