Kálovics Anikó a legjobb európai lett

A Zalaszám- ZAC olimpikonja, Kálovics Anikó ismét bizonyította, hogy a nemzetközileg is erős mezőnyt felvonultató versenyeken is képes jó eredményeket produkálni.

Bóbics László

Az óév utolsó nagyszabású utcai futóversenyét Olaszországban rendezték meg. A bolzanói Boclassic szilveszteri futógálára meghívták Kálovics Anikót, a ZAC atlétáját is. A megyeszékhelyiek egyik kiválósága ezúttal is jó teljesítménnyel rukkolt ki. A nagyon erős nemzetközi mezőnyben az első kilométerig Anikó vezetett, majd – ahogy az várható volt – a kenyai és etióp futónők fokozatosan átvették a vezetést. A magyar versenyző a táv második felében  nagyszerűen tartotta magát, s végül az 5 km-es távon a legjobb európaiként a 4. helyen végzett 16:17,2 perces idővel. A versenyt a kenyai Vivian Chergiot nyerte.