Értékes KKK-győzelem

Nagykanizsa - Egy fordulóval az alapszakasz vége előtt őrzi hazai veretlenségét az NB I/B-s Kanizsa KK együttese, amely ezúttal végig óriási iramot diktálva győzte le a tavalyi bajnok SMAFC gárdáját.

Benedek Bálint

Kanizsa: Kasza (4), Vertetics (16/6), Rodgers (17), Koma (19/3), Hoffmann (16/3). Csere: Stárics (2), Mihalics (2), Sági (-), Zsámár (4), Lovas (-), Kovács M. (1). Edző: Kovács Nándor.

Szinte telt ház előtt léptek pályára a kanizsaiak. Vertetics talált be először, majd Komais csatlakozott hozzá (4. p.: 12-6). Az előnynek viszont nem örülhettek sokáig, hisz a távolról jól célzó soproniak hamar utolérték a dél-zalaiakat (7. p.: 19-15). Ezután a hazaiak kiváló védekezésükkel,s Rodgers parádés találataival nem hagyták szóhoz jutni a vendégeket. Az amerikai játékos lendülete a II. negyedben tovább fokozódott, sőt, csapattársai a védekezésben is jeleskedtek (14. p.: 35-20).

A fordulás után nagy lendületet diktáltak a soproniak, s úgy tűnt, elkezdik ledolgozni a hátrányukat (23. p.: 43-33). Számításaikat ezúttal a mérkőzés hőse, Vertetics húzta keresztül. A vendégek számára a végső döfést az utolsó negyed jelentette. A cserejátékosokkal kiegészült kanizsaiak jól kosaraztak.

A kanizsaiak az alapszakasz utolsó mérkőzésén szombaton 18 órától a Cserháti-csarnokban a tabellavezető Bonyhád gárdáját fogadják.

Jók: Vertetics, Rodgers, Koma, Hoffmann.

Kovács Nándor: A tavalyi bajnok ellen végig jól védekeztük. A második félidő elején ugyan akadozott a támadójátékunk, de így is magabiztosan nyertünk.