2013.03.19. 18:06

Abay Nemes Anna diákolimpiai bajnok

Több napon át zajlott a fővárosban az úszók diákolimpiai döntője és a Komjádi-uszodában igazi nagyüzem volt. Ott voltak a zalaiak is, akik közül a kanizsai Abay Nemes Anna diákolimpiai bajnok lett.

Valamennyi korosztály számára egy helyen és szinte egy időben rendezték meg az országos diákolimpiai döntőt, melyre a megyei küzdelmekről lehetett elindulni. Ráadásul a felsőbb korosztályokban  az I. és a II. korcsoportban még nincs ilyen  megkülönböztetek igazolt és nem igazolt versenyzőket is, akik külön versenyeztek. Jó hír, hogy a zalaiak képviselői közül többen is éremmel a nyakukban térhettek haza. A legfiatalabbak között Gergye Milán (Z. Ady) bronzot nyert 50 m gyorson. A legidősebbek között aztán a kanizsai Batthyány-gimnázium tanulója, Abay Nemes Anna két alkalommal is felállhatott a dobogóra: a 100 méteres hátúszásban diákolimpiai bajnok lett, míg 100 gyorson bronzérmes. Az egerszegi Büky-Erdős Norbert (Z. Kertvárosi) korosztályában 100 m háton szerzett ezüstöt, ahogy Matyasovszky Dalma (Z. Mindszenty) is ugyanebben a számban lett második.

A kanizsai Abay Nemes Anna aranyérmet nyert a Komjádi-uszodában

A zalaiak jobb helyezései.
I. korcsoport. Fiúk. 50 m gyors: 3. Gergye Milán (Z. Ady) 0:35,67.
II. korcsoport. Fiúk. 50 m hát: 7. Betlehem Dávid (Z. Öveges) 0:37,73.
III. korcsoport. A-kategória, igazolt versenyzők. Fiúk. 100 m fiú hát: 2. Büky-Erdős Norbert (Z. Kertvárosi) 1:07,60. 100 m mell: 10. Dóczi Bálint (Z. Kertvárosi) 1:23,33. B-kategória, nem igazolt versenyzők. Leányok. 100 m gyors: 10. Németh Johanna (Ranolder, Keszthely) 1:16,51. Fiúk. 50 m mell: 8. Simon András (Buda E. isk., Lovászi) 0:41,82.
IV. korcsoport. A-kategória, igazolt versenyzhők. Leányok. 100 m hát: 2. Matyasovszky Dalma (Z. Mindszenty) 1:06,83. 100 m pillangó: 7. Dudar Kata (Zeg., Zrínyi) 1:08,74. B-kategória, nem igazolt versenyzők. Fiúk. 100 m gyors: 5. Szörcsök Martin (Móra F., Zalakaros) 1:04,95. 100 m hát: 9. Varga Krisztián (Galambok) 1:22,43. Leányok. 100 m gyors: 10. Vass Veronika (Z. Kölcsey) 1:12,58.
V-VI. korcsoport. A-kategória, igazolt versenyzők. Fiúk. 100 m hát: 6. Miszori Márk (Z. Ganz) 1:01,80. Leányok. 100 m hát: 1. Abay Nemes Anna (N. Batthyány) 1:05,50. 100 m gyors: 3. Abay Nemes Anna (N. Batthyány) 0:59,52. 100 m mell: 10. Szabadics Adrienn (N. dr.Mező) 1:29,17. 4x50 m leány gyorsváltó: 8. Zrínyi gimn. Zalaegerszeg (Szabó Ramóna, Csiszár Regina, Dén Doloresz, Szabados Réka) 2:02,77. B-kategória, nem igazolt versenyzők.  Fiúk: 7. Kovács Márton (Gönczi gimn., Lenti) 1:01,45. 100 m hát: 8. Peszleg Dániel (Z. Mindszenty) 1:12,58. Leányok.  100 m hát: 5. Pelczer Dorina (N. dr.Mező) 1:18,83. 4x50 m. leány gyorsváltó: 7. dr. Mező gimn. Nagykanizsa (Filák Tamara, Kötő Viktória, Pelczer Dorina, Törő Virág) 2:15,83.