2011.02.02. 05:28

Csak az Eb-re figyelnek

A Szan-Dia Fitness SC serdülő, ifjúsági és felnőtt korosztályú versenyzői hat ezüst- és négy bronzéremmel tértek haza a szolnoki országos egy- és duplaköteles magyar csapatbajnokságról.

Benedek Bálint

A serdülők között a kanizsai Lovkó Bonita, Csányi Csilla, Szokol Fanni, Horváth Dóra négyes a gyorsasági gyakorlatnál hibázott, ám párosban 3., formációban pedig 2. helyen végeztek, s így összetettben felállhattak a dobogó legalsó fokára. Az ifjúságiaknál a Herjavecz Lilla, Horváth Barbara, Horváth Péter, Felső Brigitta (tartalék: Gál Tímea) egység kiegyensúlyozott versenyzéssel minden szinten ezüstérmet szerzett. A Hárs Gergő, Felső Nikolett, Gór Dóra, Vágó Alexandra (csere: Szakáll Péter) quartett 30 másodpercben 3. lett, majd a koncentrációba hiba csúszott, hisz a párosoknál lecsúsztak a dobogóról, de formációban 2. hellyel javítottak, s összességében elcsípték a harmadik pozíciót.

- Ez a verseny fontos állomása volt a felkészülésnek, s láttuk, hogy eztán sem lesz könnyű dolgunk - mondta Vágó Lászlóné, a Szan-Dia FSC edzője, akit az országos kötélugró szövetség tisztújító ülésén a négytagú elnökségbe is beválasztottak. - Az elért jó helyezések önbizalmat adhatnak a fiataljainknak, akik mindannyian nagy eséllyel indulhatnak a kanizsai Európa-bajnokságon.

És ha már az Eb ismét szóba került: február 18-19-én az európai kötélugró szövetség elnökségét fogadja a dél-zalai klub. A küldöttség tagjai a nyertes pályázat után először látogatnak a városba, hogy segítsenek a szervezésben.