Kosárlabda

2010.11.15. 03:29

A férfiak nyertek, a nők kikaptak

A kosárlabda NB I-ben szereplő csapataink közül szombaton Szegeden lépett pályára a ZTE NKK. A férfi bajnokságban a Zalakerámia ZTE KK pedig tegnap este a Sopron együttesét láttal vendégül. A zalaiak 70-64-re bizonyultak jobbnak.

Zalai Hírlap

Szeged: Németh B. (19/9), Laklóth (8/6), Rasheed (15), Fejes (11), Roglics (4). Csere: Lengyel (13/3), Farkasinszki (-), Keller (3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

ZTE: Bukovszki (4), Zsovár (12/9), Szélesy (10), Czukor (13/3), Page (17). Csere: Szalay (2), Ambrus (-), Hersics (4). Vezetőedző: Gáll Tamás.

A papíron jóval esélyesebb Szeged együttesét meglepte az első három negyedben a ZTE. A találkozó fordulópontja az utolsó tíz perc volt, amikor elhúztak a hazaiak. A 36. percben még 57-57 volt az állás, ezt követően tudta növelni előnyét Bencze Tamás gárdája. Ebben az időszakban a játékvezetők néhány alkalommal olyan ítéletet hoztak, amely sújtotta a vendégeket.

Bencze Tamás: Jó színvonalú mérkőzés volt. Azzal nyertünk, hogy alacsonyabb szerkezetre váltottunk.

Gáll Tamás: A harmadik negyed végéig jó esélyünk volt arra, hogy meglepetést okozzunk. Nem titkolom, nyerni mentünk. Közel álltunk hozzá, de a játékvezetők néhány ítéletükkel megakadályoztak bennünket.

Zalakerámia ZTE KK-Soproni KC 70-64(16-31, 20-11, 22-6, 12-16)

Zalaegerszeg, 1200 néző. Jv.: dr. Valovics, Győrffy, Szabó.

ZTE KK: Williams (8) Vojvoda (12/6), Kámán (16/6), Wilson (11/3), Tóth Á. (9). Csere: Tóth G. (8/6), Gáspár (6/3). Edző: Völgyi Péter.

Sopron: Kelley (23/6), Molnár (14/3), Brooks (2), Szabó Zs. (8/6), Townes (13). Csere: Halmai (2), Pojbics (-), Gombás (2), Keresztes (-), Ugaros (-). Edző: Meszlényi Róbert.

Kipontozódott: Tóth Á. a 37. percben.

Lorenzo Williams játékra jelentkezett, s bár a ZTE amerikai irányítója teljesen még nem épült fel sérüléséből, az ő jelenléte sokat számított. A vendég Sopron ugyanis kemény ellenfélnek ígérkezett, majd nem telt el egy perc, amikor a vendégek egyik kulcsjátékosa David Brooks komolynak tűnő térdsérülést szenvedett. Míg őt ápolták, együttese 0-10-re ellépett, a zalaiak tüzeltek ugyan, ám nagyon pontatlanul, így tartotta előnyét a vendégcsapat. Kelley nagyon megszórta magát (16-31), s ez a különbség zalai szempontból igencsak aggasztónak tűnt. A Sopron vezetett már 36-19-re is, amikor Kámán nagyon fontos pontjai lendítettek csapata játékán: a szünetre a ZTE KK feljött 36-42-re.

Fordulás után az egerszegiek óriási energiákat mozgósítottak a fordításért, és a 26. percben Tóth Gergő triplájával már náluk volt az előny (50-46). A ZTE saját palánk alatti védekezése feljavult, és a harmadik negyedet 22-6-ra nyerte a bajnok (58-48). Lélektani szempontból ekkor már a ZTE ellenfele fölé kerekedett, mégis a 37. percben 64-60-nál még felrémlett a találkozó eleje, ám végül megnyerte a ZTE a találkozót. Tegyük hozzá: nem kevés verejték árán.

A FÉRFI MECCS MESTEREI MONDTÁK Völgyi Péter: „Brooks kiválása felszabadulttá tette a Sopront, mi a mérkőzés egészében gyengén dobtunk. A küzdeni tudásunk és a védekezésünk hozta meg a sikert.” Meszlényi Róbert: „Volt a mérkőzésen egy háromperces rövidzárlatunk. Ez a hatodik mérkőzésünk a ZTE ellen, amikor egy kulcsjátékosunk megsérül. Sajnos Brooks térdkalácsa fordult ki, és úgy tûnik, hogy hosszú időre nélkülöznünk kell.”