2010.05.25. 02:28

Van visszaút a gödör aljáról?

Kapott gól nélkül és 4 szerzett ponttal zárták az ünnepi hétvégét az NB II-es zalai futballcsapatok. Az idén ez szinte példátlanul gazdag termés.

Zalai Hírlap

Hévíz: Varga Z. - Sipos, Pomper, Kállai - Páli N., Balogh L. (Markovics 68.), Horváth A., Fritz - Marosvölgyi (Kerek 57.), Covic (Kovács Zs. 74.), Koplárovics. Edző: Mihalecz István.

Honvéd: Nagdu - Barát, Simko, Szórád, Novák - Freud (Bernandu, 84.), Tisza K., Sós, Dy An - Jammeh, Hidi (Volencz, 74.). Edző: Szalai László.

A kiesés elkerülése szempontjából fontos mérkőzésen az első játékrész kiegyenlített játékot hozott. Az 56. percben a vendégek két ziccert is elhibáztak, majd Hidi a felső lécet találta el. A 69. percben vezetést szereztek a hazaiak: Kállai 15 méterről laposan a kapu közepébe talált, 1-0. A 80. percben Koplárovics megvillant, majd önzetlenül Pálihoz passzolt, aki 12 méterről helyezett a kapuba, 2-0.

A második félidőben látottak alapján megérdemelten szerezte meg a három pontot a magasabb sebeségi fokozatba kapcsoló Hévíz.

Jók: Sipos, Pomper, Kállai, Koplárovics, illetve Barát, Simko.

Mihalecz István: Most éreztem először, hogy a csapattagok valamennyien egymásért küzdöttek és ennek meg is lett az eredménye.

Szalai László: Undorító ami itt zajlott, ezért felesleges utánpótlást nevelni.

ZTE FC II-Pécsi MFC 0-0
Zalaegerszeg, 200 néző. Jv.: Pintér Cs.

ZTE: Sipos - Turcsik, Péter (Bozsoki, 68.), Panikvar, Kocsis - Polareczki, Dóczi, Keszei, Petneházi - Balázs (Koch, a szünetben), Rajcomar. Edző: Bán István.

Pécs: Hegedűs - Nagy (Somfalvi, 68.), Stark, Sütő, Szamosi - Regedei, Lantos, Pintér A., Varga - Lovrencsics (Wittrédi, 81.), Gyánó. Edző: Várhidi Péter.

Az eseménytelen első negyedórában látottak alapján nehéz lett vona megmondani, melyik csapat áll dobogón, s melyik kiesésre a bajnokságban. A Pécsnek a hazai védelem megingása kellett, hogy helyzetbe kerüljön, míg a túloldalon Dóczi nagy lövése, illetve Rajcomar remek szólója (és az azt lezáró erőtlen lövés) volt méltó említésre. A 40. percben csak azért nem került előnybe a vendéggárda, mert Regedei rettenetes önző módon begurítás helyett nulla szögből ellőtt egy labdát.

A meccs fordulás után sem lett élvezetes. Említeni talán a volt egerszegi Gyánó rettentő halvány játékát, egy kimaradt ordító Turcsik-helyzetet, valamint a 89. percben Sipos pontmentő védését érdemes.

Bán István: A Pécs enyhe mezőnyfölényben játszott, de a helyzetek alapján akár mi is nyerhettünk volna.

Várhidi Péter: Akartuk a győzelmet, sokat tettünk is érte, helyzetünk is akadt szép számmal, egyedül szerencsénk nem volt.