Sportvilág

2015.07.12. 19:53

A két Honda visszatért a bajnokságba

Zalaegerszeg – A Német Nagydíjjal érkezett el tegnap a 2015-ös sorozat féltávjához a Moto GP gyorsaságimotoros-világbajnokság mezőnye.

A Sachsenringen megrendezett verseny a mostanáig meglehetősen gyenge szezont futott Honda feltámadását hozta: a gyári csapat magabiztos kettős győzelmet aratott. A siker a címvédő spanyol Márc Márquezé lett, aki hat nyeretlen futam után idén csupán második sikerét aratta. Mögötte csapat- és honfitársa, Dani Pedrosa érkezett célba, aki még mélyebbről tért vissza a győzelmi dobogóra: az idei első futam után kézműtéten esett át, és több viadalt ki is kellett hagynia.

A harmadik helyen célba érkező olasz Valentino Rossi (Yamaha) örülhet annak, hogy viszonylag gyenge rajtpozíciója, a 6. hely után felért a dobogóra, illetve némileg növelni tudta előnyét első számú üldözője, a csapattárs spanyol Jorge Lorenzo előtt.

Az élcsoport: 1. Rossi 179 pont, 2. Pedrosa 166, 3. Iannone (olasz, Aprilia) 118.