2012.04.23. 05:00

ZTE FC - Búcsú az élvonaltól

Szombaton matematikailag is biztossá vált, amit már az ősszel sejteni lehetett, kiesett a ZTE FC az NB I-ből! A zalaiak a hét végén - itthon - 2-0-ra kikaptak a Videoton FC-től.

Bóbics László

Prukner László: Tisztességgel helytálltunk az esélyesebb Videoton ellen. Az első gól előtti helyzet nagy indulatokat váltott ki. A tizenegyest túl szigorúnak tartom, a sportszerűtlenséget viszont nem díjazom. Ez az esztendő nem a ZTE éve volt, és nem is az enyém, de az is biztos hogy ez meccs nem a játékvezető meccse volt.

Paulo Sousa: Nehezen vettük fel a ritmust. A kiállítások után a hazaiak még jobban összezártak, így nagyon nehéz volt helyzetet kialakítani.

ZTE FC-Videoton FC 0-2 (0-1)
Zalaegerszeg, 1456 néző. Jv.: Oláh 4 (Farkas B., Butkai).

ZTE: Jahic 6-24 - Szalai T. 6, Bogunovics 6-24, Ganugrava 6 - Nicorec 5 (Hervas -, 81), Hidvégi 5 (Valszák 8, 40) - Kocsárdi 6, Balázs Zs. 5, Panikvar 6 - Brkic 6, Pavicsevics 5 (Polareczki -, 61). Vezetőedző: Prukner László.

Videoton: Tujvel 6 - Szolnoki 5. Vaskó 6-24, Vinicius, Sánchez - Tóth B. 5, Sándor Gy. 5 (Perics -, 62) - Gyurcsó 6, Kovács I. 5., Gosztonyi 6 (Oliveira -, 83) - Nikolics 6. Vezetőedző: Paulo Sousa.

Gólszerzők: Nikolics (11-esből) a 41., Gosztonyi a 71. percben.

Sárga lap: Vinicius a 49., Balázs Zs. a 70., Szolnoki a 76., Szalai T. a 87. percben.

Kiállítva: Bogunovics és Jahics a 36., Vaskó a 69. percben.