A ZTE KK hétfőn játékokkal fűszerezett összejövetelt tartott, melyre a klub valamennyi utánpótlás csapatának tagjai és szüleik is meghívást kaptak.
Podlovics Péter ügyvezető hangsúlyozta, hogy a ZTE KK nem csak a felnőtt csapatból áll, ezért hívták meg az utánpótlás tagjait, akik közül a legjobbak elismerésben részesültek. Az ügyvezető elmondta, a rendezvényből szeretnének hagyományt teremteni, s évente két alkalommal ilyen közös „bulikat” szervezni, ahol a klub valamennyi tagja találkozhat. Az utánpótlásra pedig még nagyobb hangsúlyt kívánnak fektetni, ezért visszatért a klub kötelékébe utánpótlás szakágvezetőként Kovács László.
– Elkezdődött egy tudatos munka és az a cél, hogy ez minél hatékonyabb legyen – jegyezte meg az utánpótlás kapcsán az ügyvezető. – Ezt kell erősítenünk a jövőben is, mindenki, aki a klub kötelékébe lép érezze jól magát itt. Kámán Tamással megállapodtunk, a távozó csapatkapitány másodedzőként elkezdi a munkát az egyik csoportban, viszont járni fogja az iskolákat is, hogy minél több tehetséget találjon.
Raúl Jiménez a pálya szélén, a Jászberény elleni meccsen. Egyelőre még nem mérhető össze a tavalyi és az új ZTE. Fotó: archív/Pezzetta Umberto
S mi a helyzet a felnőtt csapattal? Ezt a kérdés már Raúl Jiméneznek tettük fel, de előbb arra kértük spanyol szakvezetőt, értékelje röviden a Nyíregyháza elleni sikeres osztályozóval lezárt szezont. Mi volt a pozitív, és mi a negatív hatás a tréner januári érkezése óta?
– Új edző érkezésével mindig változások jönnek egy csapat életében, s ez nálunk sem volt másként – mondta. – A klub új vezetése sem sokkal korábban állt fel, de zökkenőmentes volt az együttműködésünk. Azt gondolom, hogy sok mérkőzésen nagyon jó kosárlabdát mutattunk, de nem mindig persze. Viszont igyekeztünk egyfajta irányt és vonalat tartani, és közben figyelni a jövő lehetőségeire is. Ami negatívum, hogy osztályozóra kényszerültünk, sok okm miatt. Sérülések is közrejátszottak benne, de ez is hozzátartozott a szezonhoz, viszont igyekeztünk mindig a lehető legtöbbet kihozni a lehetőségeinkből.
Következő kérdésünk az volt a szakvezető felé, hogy milyen csapatot szeretne építeni az új szezonra. Vannak-e jelöltek a légiós posztokra? Ez azért is érdekes, mert két külföldit igazolt már a klub, ám az izraeli Daniel Tamir és az amerikai Ernest John Kusnyer is rendelkezik magyar útlevéllel.
– A fiatalokkal dolgozunk és a többiek, akik nincsenek velünk, szintén edzenek egy program szerint – hallottuk Raúl Jiméneztől. – Lendületes, agresszív, gyors csapatot szeretnék, aminek a játéka a közönség számára is élvezhető. A hátunk mögött hagyott szezonból át akarjuk emelni az előremutató elemeket. Három légiós érkezhet még az egyes, a hármas és a négyes posztra, és „millió” játékost figyelünk… Nagy a kínálat és volt légiósaink közül is van, akivel tartjuk a kapcsolatot.
Így viszont öt külföldije lesz a ZTE KK-nak, ami a klub hagyományaival ellentétes. Sokszor azzal tűnt ki az egerszegi csapat, hogy a magyar mezőnyből a legtöbb saját nevelésű játékost vonultatja fel. Érkezhet-e még magyar játékos, és erősebb lesz-e, lehet a következő szezonban a ZTE KK, mint volt a nemrég zárult sorozatban?
– A felvetés jogos – ismerte el a spanyol szakvezető. – A válaszom viszont az, hogy az igazán jó magyar játékosok nagyon drágák nekünk. Erre jelenleg nincs pénzünk, és túlköltekezni semmiképp nem akarunk, csak annyit költeni, amink van. Sok függ majd az új játékosoktól is, hogy milyen csapatunk lesz, ezért nem hasonlítanám most össze a várható csapatot a legutóbbival. A fő elképzelésem nem változik, vagyis maximális munka mellett a lehető legtöbbet akarjuk kihozni a következő csapatból is.
… és az anyagi helyzet
Podlovics Péter – Innentől egyensúlyba kerülhetünk. Fotó: Pezzetta Umberto
Podlovics Pétert a klub anyagi helyzetéről is megkérdeztük. A város a múlt heti közgyűlésén a ZTE KK számára megszavazta, hogy a III. negyedévi önkormányzati támogatást (14 millió forint) folyósítja most, valamint megszavazott 28 millió forintot a saját tőke pótlására. Az ügyvezető szerint mindezt a törvényes működés feltételeinek megteremtése miatt volt szükséges.
– Innentől már a 2014 évi üzleti terv szerint tudunk gazdálkodni, a kiadásokat és a bevételeket így tudjuk egyensúlyba hozni – tette hozzá Podlovics Péter.