ZTE KK

2015.01.03. 21:05

ZTE KK: Nyíregyháza elleni bajnoki kudarc

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság 14. fordulójával megkezdődött az alapszakasz második fele. A Zalakerámia-ZTE KK szombat este sajnos ott folytatta a szezont, ahol decemberben abbahagyta.

Varga Andor

Zalakerámia-ZTE KK - Marso Nyíregyháza KK 64:80 (24:19, 14:18, 12:19, 14:20).

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Jv.: dr. Vígh, Makovsky, Boros.

ZTE: Dzambic 9/3, Mohácsi 8/3, Gáspár , Ilic 19/3, Lekli 13. Csere: Darling 9/6, Tamir 6, Kertész , Czinger . Vezetőedző: Milos Sporar.

Nyíregyháza: Taylor 19, Szavics 21/6, Nagy , Hujdurovics 15, Kolarics 15/3. Csere: Garner 8/6, Helmeczi 2, Lajsz , Molnár . Vezetőedző: Sitku Ernő.

A bemelegítésnél örömmel konstatálhattuk, hogy a sérültnek beharangozott hazai játékosok mindegyike ott van a pályán: Lekli, Darling és Tamir is készült a többiekkel.

Az öröm azonban nem tartott sokáig, jött az újabb sorscsapás az egerszegiekre. Másfél perc sem telt el a mérkőzésből, amikor Gáspár egy leérkezés után a földön maradt, a lelátóról az látszott, hogy a bal térde sérült meg, és hallhatóan nagy fájdalmai voltak. Úgy támogatták le a pályáról, és a csarnokba csak a záró negyedben tért vissza két mankó segítségével.

Közben a hazaiak számára egy darabig egészen jól alakultak a dolgok. Elég volt egy negyed, amelyben váratlanul tűrhetően dobott az egerszegi csapat, és magabiztos előnynek örülhettünk (10. p.: 24:14). A vendég csapat szigorított védekezésén és gyorsan rendezte sorait (13. p.: 24:25), de huzamosan nem tudta átvenni a vezetést, sőt (16. p.: 31:26). A vendégeknél Szavics gyártotta a pontokat (18 perc alatt 12-t dobott), majd a szünet előtt Taylor percei következtek, de a zalaiak a nagyszünetig még megőrizték az előnyt. Fordulás után is úgy tűnt, hogy kiélezett végjátékra lehet számítani, de a 25. perc és 48:44 után rohamosan elkezdtek rosszra fordulni a dolgok. Hazai oldalon ismét sok hiba, tanácstalanság, gyatra dobóteljesítmény uralkodott, a nyírségiek pedig egy 12:0-ás szériával nyeregbe kerültek. A hazai csapat lassan a hitét is vesztette, ahogy a hátránya egyre nőtt (32. p.: 50:61), különösen, mert a lelátó népe ismét a pályán lévők ellen fordult. Rossz hangulatban ért véget a találkozó, és így lett volna a bekiabálások nélkül is: a Nyíregyháza 9-szer kapott ki zsinórban a bajnokságban.