Megyei foci

2018.05.22. 20:25

Magabiztos szepetneki győzelem a Csács-NSE ellen pünkösdhétfőn

A 17. fordulóból elhalasztott mérkőzéseket játszották le pünkösdhétfőn a megyei labdarúgó I. osztályban. A bajnok Nagykanizsa Gyenesdiáson nyert, a Teskánd nem bírt a Kiskanizsával idegenben.

Zalai Hírlap Sport

A zalaszentgróti Csarmasz Mátyás (sárgában) küzd a labdáért a hazaiak játékosával, Kapuvári Zoltánnal a Semjénháza–Zalaszentgrót (5–2) találkozón Fotó: Gergely Szilárd

Szepetnek–Kaposi International Transport Csács-NSE 6–2 (2–0)

Szepetnek, 120 néző. Jv.: Kubicsek M.

Szepetnek: Horváth G. – Kalinics (Cs. Horváth), Petánovics, Karakai, Szabó B., László (Balassa), Nagy, Szőke Á., Kobra (Bilák B.), Szabó Á. (Grabant), Kozári. Edző: Domján László.

Csács-NSE: Szilasi – Németh, Éder, Lepár, Darabos, Egyed, Horváth P., Flórián, Horváth L. (Csongár), Csik, Domján. Játékos-edző: Sebők József.

A motivált hazai csapat az első félidőt végigtámadta, számos zicceréből azonban csak kettőt sikerült értékesítenie. A második játékrész hasonlóan alakult, a Szepetnek továbbra is támadott, de két kontrát a vendégek is góllal fejeztek be. A sok helyzetet kihagyó hazai­ak ilyen arányban is megérdemelten nyertek az erősen tartalékos Csács-NSE ellen.

Gólszerzők: Kobra (2), Szabó Á. (2), Cs. Horváth, Balassa, ill. Darabos, Horváth P. Jók: Szabó Á., Kobra, Kozári, Szőke Á., ill. Lepár, Szilasi, Horváth P. U19: Szepetnek–Csács-NSE 14–0.

Semjénháza–Tisza-Ép Zalaszentgrót 5–2 (2–2)

Semjénháza, 100 néző. Jv.: Németh I.

Semjénháza: Szakmeiszter Á. – Kovács, Latin, Szollár, Novák (Koósz), Orbán, Szakmeiszter J., Pápai, Horváth, Kisharmadás, Kapuvári. Edző: Markek István.

Zalaszentgrót: Vastag – Németh, Liegler, Horváth, Farkas F. (Kovács), Nagy, Csarmasz, Sümegi, Gájer, Farkas K., Csik. Edző: Jankovics Péter.

Két, ezer sebből vérző csapat közül a győzelmet jobban akaró hazaiak a második félidőben nyújtott teljesítményükkel megérdemelten győztek.

Gólszerzők: Novák (2), Szollár, Szakmeiszter J., Kisharmadás, ill. Horváth, Nagy. Jók: Pápai, Kapuvári, Kisharmadás, Novák, ill. senki. U19: Semjénháza–Zalaszentgrót 0–10.

A zalaszentgróti Csarmasz Mátyás (sárgában) küzd a labdáért a hazaiak játékosával, Kapuvári Zoltánnal
a Semjénháza–Zalaszentgrót (5–2) találkozón Fotó: Gergely Szilárd

ZNet-Telekom Becsehely–Zalalövő 1–1 (1–0)

Becsehely, 50 néző. Jv.: Major Zs.

Becsehely: Szekeres – Pintér, Végh, Török, Markulia, Fási (Horváth F.), Mutter, Kovács D., Balassa, Navracsics, Molnár M. Edző: Mutter Attila.

Zalalövő: Dóra – Szőke, Flander, Zsoldos At., Zsoldos An. (Szabó G.), Kellner, Elek, Balogh A., Sipos (Kiss B.), Cseresznyés, Penczák. Edző: Ostrom János.

A vendégcsapat mezőnyben többet birtokolta a labdát, de a nagyobb helyzetek a hazaiak előtt adódtak, így azt lehet mondani, hogy közelebb is álltak a győzelemhez.

Gólszerzők: Molnár M., ill. Kellner. Jók: Kovács D., Navracsics, Molnár M., Mutter, ill. Balogh A., Kellner, Dóra. Kiállítva: Mutter (90., Becsehely). U19: Becsehely–Zalalövő 8–4.

FC Keszthely Lazzarin Café–Olajmunkás Gellénháza 1–6 (1–3)

Keszthely, 100 néző. Jv.: Lakics P.

FC Keszthely: Kámán – Cseszárik, Hudop, Tóth G. (Pintér), Pál, Marton, Molnár A., Németh A. (Páncsics, Tompos), Acél, Keveházi, Kiss B. Edző: Lajtai Roland.

Gellénháza: Simon – Pilisi, Keszei (Bencze), Papp T. (Illés), Horváth B., Bognár, Szabó B., Odonics (Toplak G.), Ferenczi, Lukács, Toplak B. Edző: Bencze Péter.

Az első félidőben a jobban kezdő vendégcsapat megszerezte a vezetést. A hazai csapat a korán bekapott gól után stabilizálta a védelmét, ezt követően közel egyforma erők küzdelme folyt a pályán. Sikerült is egyenlítenie a keszthelyieknek, azonban a jobb erőkből álló Gellénháza a két kihagyott hazai helyzet után már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert. A második játékrészben hamar a kiállítás sorsára jutott a hazai Keveházi Balázs, ez után a sérülésekkel tűzdelt Keszthely már nem tudta megakadályozni a nagy kedvvel, jól játszó vendégek nagyobb arányú győzelmét.

Gólszerzők: Kiss B., ill. Ferenczi (3), Szabó B., Bognár, Odonics. Jók: Molnár A., Acél, Pintér, ill. Ferenczi. Kiállítva: Keveházi (54., FC Keszthely). U19: Keszthely–Gellénháza 2–4.

Gyenesdiás Kinizsi–Nagykanizsa 0–3 (0–1)

Gyenesdiás, 150 néző. Jv.: Kiss N.

Gyenesdiás: Hajba Ge. – Balogh, Lázár, Mátó (Kifalusi), Szigeti, Pandur, Hegyi, Csák (Sipőcz), Szabó B. (Kósa), Kovács D., Czafit. Edző: Hajba Géza.

Nagykanizsa: Szabó Á. – Kulcsár O., Csáki, Kretz, Szabó B., Hetesi (Kulcsár R.), Szalai, Gerencsér (Péntek), Horváth B., Kovács Gy. (Márton), Lőrincz (Horváth P.) Edző: Gombos Zsolt.

Igazi ki-ki mérkőzésre került sor. A vendégek bizonyították, érdemesek a bajnoki címre, míg a házigazdák bátor támadójátékukkal meg akarták szerezni „skalpjukat”. Sokat vállaltak a siker érdekében a játékosok és több ütközésre került sor, mint egy átlagos mérkőzésen. Kapu előtti kavarodásból, majd két szép akcióból születtek a gólok. Helyzetek kialakításán az utolsó pillanatig dolgoztak a csapatok. Gyenesdiás vállalható vereséget könyvelhet el magának.

Gólszerzők: Kovács Gy., Szalai, Péntek. Jók: az egész csapat, ill. Kretz, Szabó B., Horváth B.

Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák–Lets Do It Technoroll Teskánd 2–2 (1–2)

Kiskanizsa, 50 néző. Jv.: Kocsondi J.

Kiskanizsa: Munkácsi – Csordás, Piecs (Gerencsér), Lukács, Varga D., Szabó, Anger, Abay-Nemes, Nagy R., Mulasics (Póka), Ötvös.

Teskánd: Orbán – Kiss P., Szabó (Toplak B.), Czigány, Luki (Sonkoly), László (Hadrik), Major, Bedő M., Bedő I., Pergel, Németh (Kecskés). Edző: Pergel Attila.

Változatos játék alakult ki az első fél órában, a vendégek az első lehetőségüket kihasználták, majd nem sokkal később egy formás bal oldali támadás végén jött a hazai egyenlítés. Ezt követően felváltva voltak lehetőségek, majd a félidő zárása előtt 30 másodperccel a teskándiak gólt értek el, így lélektani előnybe kerültek. Szünet után a hazaiak nagy elszántsággal küzdöttek, bár a vendégek birtokolták többet a labdát, a helyzeteket illetően azonban nem volt különbség egyik kapu előtt sem. Végül egy kontra eredményeként sikerült az egyenlítés, így döntetlen eredménnyel zárult a találkozó.

Gólszerzők: Csordás, Lukács, ill. Bedő I. (2). Jók: az egész csapat, ill. Bedő I., Major. U19: Kiskanizsa–Teskánd 1–11.