Sportvilág

2010.03.17. 21:20

Sakk Eb - Nepomnjacsij és Cramling győzött, Almási negyedik

A férfiaknál az orosz Jan Nepomnjacsij, a nőknél pedig a svéd Pia Cramling győzelmével zárult szerdán a Rijekában rendezett sakk Európa-bajnokság. Almási Zoltán az utolsó fordulóban nyert, negyedik helyével kvalifikálta magát a Világkupára.

MTI

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 19 esztendős Nepomnjacsij először, a női sakkozás egyik legnagyobb egyéniségének tartott Cramling másodszor nyert Eb-t.

Almási szerdán sötéttel legyőzte a bosnyák Ivan Szokolovot, nyolc pontjával pedig holtversenyben lett negyedik, ezzel Világkupa-résztvevő. Berkes Ferenc az utolsó körben remizett, így 7,5 ponttal zárt, de az csak később derül ki, hogy játszhat-e a továbbjutó helyért. A versenybíróság ugyanis csak a forduló befejezése után határoz arról, hogy az érmes, illetve a továbbjutó pozíciókban előállt holtversenyeket miként döntik el.

Balogh Csaba és Gyimesi Zoltán 7-7, Ruck Róbert 6,5 pontot gyűjtött, míg a magyar nők döntetlenekkel fejezték be a viadalt: Hoang Thang Trang 7, Schneider Veronika 6,5, Papp Petra 5,5 pontot szerzett.