Sportvilág

2015.05.17. 13:37

Nürburgring: 4. hely, majd egy kitört futómű

Két nagyon különböző futamot teljesített szombaton Michelisz Norbert a Nürburgringen, a túraautó vb idei negyedik állomásán.

A WTCC mezőnye most debütált ezen a pályán, s ráadásul annak legendás, 25 kilométeres változatán, ami különleges kihívás volt minden indulónak. Az első futamot az összetettben éllovas és címvédő argentin José María Lopez (Citroën) nyerte, Michelisz Norbert (Honda) pontos versenyzéssel a negyedik helyen zárt.

Ám a 2. nekirugaszkodás csupán egy kanyarig tartott a Zengő Motorsport amúgy remekül rajtolt versenyzője számára, akibe hátulról valaki beleszállt, és kitört futóművel feladni kényszerült a harcot.

Az állás: 1. Lopez 177 pont, 2. Sébastien Loeb (francia, Citroën) 127, 3. Yvan Müller (francia, Citroën) 126, ...6. Michelisz 61.