Sportvilág

2010.11.28. 20:09

Mesterek Kupája - Federer nyerte az álomdöntőt

Roger Federer nyerte a londoni, 2,6 millió euró összdíjazású tenisz Mesterek Kupáját, miután a vasárnapi döntőben három játszmában legyőzte a világelső Rafael Nadalt.

MTI

Az összecsapás 1 óra 37 percig tartott.

Az első játszmát magabiztosan hozta a svájci ex-éllovas, ám a folytatásban a spanyol kiegyenlített. Az utolsó felvonásban 1:1-ig tartotta magát a mallorcai teniszcsillag, ekkor Federer - legszebb napjaira emlékeztetően - szabályszerűen leütötte a pályáról a szokásosnál többet hibázó riválisát.

Kettejük párharcában - ezzel együtt - továbbra is Nadal vezet 14-8-ra.

Federer ötödször nyerte meg a Mesterek Kupáját, míg a spanyol először jutott be a torna döntőjébe.

Eredmény, döntő:

Roger Federer (svájci, 2.)-Rafael Nadal (spanyol, 1.) 6:3, 3:6, 6:1

páros, döntő:
Daniel Nestor, Nenad Zimonjic (kanadai, szerb, 2.)-Mahesh Bhupathi, Max Mirnyij (indiai, fehérorosz, 4.) 7:6 (8-6), 6:4